Skocz do zawartości
gipadam86

Kit Kat 4.4.2 VIBEUI_1.5_baralajbi wersja 4GB

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - czy jest problem z rozopznawaniem kontaktów na podstawie numeru telefonu? Czy bez problemu widać kontakt jak ktoś dzwoni czy trzeba robić myk z +48?

Potwierdzam, u mnie również występuje ten problem i dotyczny on większości chińskich telefonów, ponieważ tam mają inną zasadę porównywania/przypisywania numerów, bo u nich numer składa się z więcej niż 9 cyfr, w skrócie wymagane jest by minimym 11 cyfr się pokrywało z wpisem w kontaktach. Jest na to fix ale upierdliwy, ponieważ należy przekompilować framework-res.apk.

Jeśli ktoś ma ochotę się pobawić, to należy wyszukać wszystkie wystąpienia wartośći:

.field static final MIN_MATCH:I = 0xb

i zamienić na:

.field static final MIN_MATCH:I = 0x9

Zmiana spowoduje, że wystarczy by zgadzało się 9 a nie 11 cyfr, wtedy numer zostanie przypisany do kontaktu. Metoda działa na wszystkich chińskich romach, polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem rekompilować z framework-res.apk na Vibe z miernym skutkiem - wywalał się na plecy cały telefon. Poddałem się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, a podpisywałeś potem całą nową apkę po rekompilacji? Podejrzewam, że tutaj może być problem :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dniach będzie kolejna wersja 1420

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DARER

zauważyliście że z needrom zniknął baralajbi ... wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Podejrzewam, że to dlatego "VIBEUI_V1.5_1421_DEV_P780" zapewne pojawi się nowa wersja :)

oficjalna aktualizacja: VIBEUI_V1.5_1421_DEV_P780 dla nas nic nie wnosi więc nie warto ;)

Edytowane przez gipadam86

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto się już przesiąść z 4.2.1 (life 0,7 pl?) jak z powiększoną partycją? Poprawili już jakieś błędy ? czy jeszcze nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiecie może dlaczego jak próbuję zaktualizować system (18mb z ota) wyskakuje signature verification failed w recovery i nic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    morr29
    Warto się już przesiąść z 4.2.1 (life 0,7 pl?) jak z powiększoną partycją? Poprawili już jakieś błędy ? czy jeszcze nie?

Ja po 2 tyg wróciłem do life, uważam że system jeszcze nie jest gotowy, ma sporo (często irytujących) błędów i niedoróbek. Ale wiesz jak jest, czasem samemu trzeba się przekonać. :)

Wysłane z mojego Lenovo P780 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja natomiast jestem bardzo zadowolony z tego systemu, prawdę mówiąc oceniam go jako najlepszy ROM jaki jest aktualnie dostępny na nasze P780. No ale to oczywiście to moja subiektywna opinia ;)

Na fabrycznym ROW124 czasem potrafiło mi zrywać Wifi i 3G co było dość irytujące dla mnie no i mało wolnej pamięci było, tutaj na VibeUI 4.4 wszystko działa póki co ok, czasem coś się tylko przytnie. Być może wersja telefonu ma tu jakieś znaczenie (ROW 8GB 3G 900Mhz). Oczywiście piszę tylko o oficjalnej wersji VibeUI bezpośrednio z vibeui.com

Tak z ciekowości, jakie błędy zauważyliście na tym VibeUI?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi