Skocz do zawartości
arenik

TUTORIAL Usunięcie blokady SIMLOCK

Rekomendowane odpowiedzi

arenik

Witaj.

Jeśli Twój telefon posiada blokadę simlock, możesz ją w bardzo prosty sposób usunąć - za darmo. Niestety jeden jedyny warunek to wyłączenie zabezpieczeń telefonu czyli tzw S-OFF. Jeśli nie masz s-off to jedynym sposobem na zdjęcie simlocka jest wygenerowanie kodu u operatora lub w serwisach trudniących się usuwaniem blokady sim.

Jeśli jednak masz s-off to czytaj dalej.

• Odwiedź tą stronę. Na jej dole podaj
      - prawidłowy adres email
      - jako typ telefonu wpisz: HTC ONE M8
      - podaj numer IMEI telefonu (wpisz na klawiaturze kod *#06# aby uzyskać IMEI )
    • Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz plik o nazwie Config.dat, który umieść na karcie pamięci lub bezpośrednio w pamięci telefonu
    • Wyłącz telefon. Przytrzymaj klawisz vol- i wciśnij power. Telefon uruchomi się w trybie bootloader.
    • Za pomocą klawiszy głośności wybierz opcję SIMLock i potwierdź ją klawiszem power.
    • Postępuj zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie telefonu.
    • Nie przejmuj się jeśli na ekranie zobaczysz takie komunikat: OpenCID File Fail - Kontynuuj proces
    • Po zakończeniu operacji usunięcia blokady sim uruchom telefon ponownie.
    • Włóż do telefonu kartę innego operatora i sprawdź czy blokada sim została usunięta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki status CID powinienem mieć po odblokowaniu SIMLOCKa?

Mam wadliwą kartę MicroSD i prawdopodobnie nie udało mi się pomyślnie przeprowadzić operacji (pozostał status CID-ORANGE10, jest to o tyle dziwne, iż telefon na kartę play działa bez problemu).

Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz plik o nazwie Config.dat, który umieść na karcie pamięci lub bezpośrednio w pamięci telefonu

Bezpośrednio w pamięci telefonu nie da rady. (źródło: xda)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zmień sobie cid na super cid. Cid niema nic do sim locka, a do tego skad dostaniesz soft w update, wwe czy przykladowo od orange, play plus czy tmobile indonezja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olo696

Witam, wie ktos moze czy ta metoda jest permanentna? Tzn kiedy zrobie relock i wgram oryginalny ROM z Orange nadal Simlocka nie bedzie?

Z tego co doczytalem super cid powoduje ze telefon nadal ma simlocka ale pozwala na uzycie dowolnej karty sim, po zmianie cid blokada wraca...

ok, juz wiem ze jest to metoda permanentna, chociaz ciekawi mnie jeszcze to czy jest to metoda rownowazna z wprowadzenie kodu jaki mozna otrzymac od operatora (w sensie czy ma jakis wplyw na gwaracje)

Edytowane przez olo696

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

taka dygresja, dzis zdjalem simlocka kodem, przez znany serwis aukcyjny, najtansza oferta - 15zl, od momentu zakupu do czasu realizacji 20min, moze kogos zaciekawi, jezeli podobnie jak ja, nie ma ochoty dlubac ;)

na miescie prawie 100ke, a zdejmowalem w sumie z czystej ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raresz

Witam, mam pewien problem. Mam htc one m8 z simlockiem na orange. Włożyłem do niego kartę nano z play, gdyż nie wiedziałem, że ma simlocka. No i karta się w pewien sposób zblokowała w nim bo przycisk nie odbił. (karte sim otwiera sie za pomocą kluczyka). A nie chce oddawać telefonu na gwarancję na święta, więc chce ściągnąć simlocka z tego htc, bo karte czyta, gdyż nie mogę wejść nawet do menu. Tylko że podobno trzeba całą procedurę na karcie orange robić. I tu moje pytanie. Czy mogę to zrobić z innego telefonu? I np. podać wtedy imei tego htc? tylko że cała procedura by przebiegała z innego telefonu. Gdyż po prostu do htc nie mogę włożyć tej karty z orange, bo nie moge otworzyc slotu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi