Skocz do zawartości
Sanderella

Zbyt szybkie rozładowywanie się baterii.Jaka może być przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Od 15 dni (ach, ta dokładność) jestem posiadaczką S5. Bateria do tej pory wytrzymywała nawet 2,5 dnia, natomiast 1,5 na intensywnym użytkowaniu. Od środy zaobserwowałam niepokojące, samoczynne rozładowywanie się baterii. Ostatnio nie korzystałam wiele ze smartfona, gdyż podczas wolnego bawiłam się głównie tabletem i laptopem (miałam trochę zaległej roboty...). Czy to możliwe, że gdy telefon leży "odłogiem", szybciej się rozładowuje? Przy wyłączonym Wifi, bluetooth, trybie oszczędzania baterii (nawet tym z bardzo niskim zużyciem energii)? Instalowałam już te wszystkie renomowane aplikacje do kontroli CPU i baterii, ale albo wyświetla, że potrzebny jest root, albo według statystyk nic baterii nie zżera. Np w tej chwili telefon działa 14h z minutami odkąd odłączyłam ładowarkę. NIC na nim nie robiłam, oprócz sprawdzenia stanu baterii przed kilkoma minutami (specjalnie go nie używam, gdyż chcę skontrolować to niepokojące zachowanie baterii), a mam jedynie 47% naładowane. Jądro systemu pożarło aż 55% z tego, co mi ubyło. Jakiś pomysł? Jedynie fabryczne aplikacje plus zaledwie kilka gier i aplikacji, które używam również na tablecie, gdzie nie powodują żadnych strat (tablet ładowany 2 razy w tygodniu, ma 2 lata, przy bardzo intensywnym użytkowaniu co 1,5 dnia). W sumie pojemność baterii przy rozmiarze wyświetlacza nie jest imponująca, ale do tej pory S5 wytrzymywał długo. Jakiś konstruktywny pomysł (oprócz przywrócenia ustawie fabrycznych)? Czy inni posiadacze tez mają taki problem i jest to normalne w tym modelu?

Dodam, że dzisiaj testowałam z włączonym DS Battery Saver z profilem silny. Wczoraj uzyskałam bardzo podobny rezultat bez tej aplikacji.

Według Wakelock Detector jest aktywny przez 75% czasu, statystyki od 2d21h.

Według CPU Spy deep sleep to 17h na 70h (24%). 46% na 300MHz.

Edytowane przez kuleczka1983
    Tytuł wątku powinien być streszczeniem pierwszego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem bardzo podobnie , nie mogłem zlokalizować przyczyny i zrobiłem prosty myk.

W trakcie ładowania włączyłem funkcję /uruchom ponownie/, po tym zabiegu zapadł w deep sleep i skończyły się kłopoty.

CPU od 23.00 do 7.30 99%

W dalszym użytkowaniu nie zauważyłem nie naturalnego spadku baterii.

Zaobserwowałem , że takie zachowania dzieją się , kiedy wcześniej podłączony był do PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według Wakelock Detector jest aktywny przez 75% czasu, statystyki od 2d21h.

Według CPU Spy deep sleep to 17h na 70h (24%). 46% na 300MHz.

Jak ci się udało odpalić Wakelock Detector na 4.4.2? Sory za offtop

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również zauważyłem już kilkukrotnie, że bateria nagle zaczęła rozładowywać się dużo szybciej niż zazwyczaj mimo, że telefon leżał praktycznie nie używany (np w nocy). I również u mnie po restarcie, wszystko wróciło do normy, aż do następnego razu, kiedy po kilku dniach znów nagle poziom baterii zaczął spadać dużo szybciej. :( Ładnie widać to na wykresie baterii który z bardziej stromego po restarcie staje się łagodniejszy. Żadnych podejrzanych aplikacji nie instalowałem. Czy ktoś jeszcze spotkał się z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie podejrzanie wybudza telefon AirWakeUp czyli ruch nad telefonem który zapala ekran... a właściwie jego niby "czuwanie" zjada baterejkę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak ci się udało odpalić Wakelock Detector na 4.4.2? Sory za offtop

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Da się odpalić tylko wykres bez ROOT'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobny problem, pomogło doraźnie wyłączenie większości bajerów sterowania ruchem, przejście na ręczne aktualizacje, wyłączenie zbędnych animacji, wibracji i dźwięków. Powiększyło to w moim przypadku życie baterii o ponad 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum. Od paru 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga Galaxy S5. Kupiłem go przez wzgląd na pozytywne recenzje na temat baterii. Podobno bateria w tym telefonie trzyma długo. Niestety tu się zawiodłem. Zaraz po naładowaniu bateria w kilka sekund ze 100% spada do 95%. Potem leci w oczach. Wiadomo, że android zasysa baterię bez litości, ale to już gruba przesada. Xperia J mojej siostry lepiej trzyma baterię. Jest może jakaś rada, trick który wydłuży żywotność baterii? Jestem troszkę nowy w tym świecie i możliwe że nie wiem czegoś istotnego. Bardzo proszę o pomoc, gdyż przez noc z wyłączonymi aplikacjami w tle telefon padł. Idąc spać zostawiłem go z 35% baterii. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam.

---------- Post dołączono o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Mógłbym prosić o jakieś wskazówki krok po kroku? Jestem trochę zielony a S5 ma taki interfejs że ciężko mi cokolwiek znaleźć w ustawieniach :)

Edytowane przez foxpl1
    modyfikacja tytułu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mundi8

Bateria Galaxy S5 pozwala na używanie smartfona w sposób ciągły przez 8 godzin i 20 minut. Jeżeli ktoś chce w znaczący sposób wydłużyć ten czas to polecam baterię ZeroLemon 7500 mAh z panelem zewnętrznym w dwóch kolorach.

ZeroLemon » ZeroLemon Samsung Galaxy S5 TriCell Armor 7500mAh Extended Battery + Black TriCell TPU Case

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

---------- Post dołączono o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Inne dobrej jakości baterie do Galaxy S5 to: Mbuynow 3500 mAh za 8.99 £ lub Mugen Power 5900 mAh za 89.50$. Mbuynow nie wymaga nowego tylnego panelu. ZeroLemon 7500 mAh kosztuje 49.99$.

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no przegięcie pały.Przez noc zeżarło mi prawie 50 % !!! Jak sprawdzić i wyeliminować przyczynę ????

post-169214-14255751006556_thumb.jpg

post-169214-14255751006825_thumb.jpg

Edytowane przez kuleczka1983
    brak Spoilera w załączonych zdjęciach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi