Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dante

Mozliwosc modyfikacji telefonu. Flash jadra, recovery itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie i wiem że podobne były ale w końcu nie wiem czy mój telefon może zostać 'odblokowany'.

Kupiłem telefon z wolnej sprzedaży na allegro (nowy) za 1200zł ale system był brandowany, widziałem jakieś aplikacje od plusa. Wgrałem sobie niebrandowany soft ale wiem ze to nie pomaga. Czy można się jakoś wcześniej upewnić czy mozna odblokowac BL czy muszę to zacząć robić i wtedy się przekonać?

I jeszcze jedno tak btw, czy na telefony bez odblokowanego BL są jakieś dobre cumstom romy?

Pozdrawiam ;)

---------- Post dołączono o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Dobra już mam, każdy kto chce sprawdzić czy może odblokować bootloadera na swoim Arcu niech wpisze w dialerze *#*#7378423#*#* i kolejno Service info > Configuration > Rooting Status. Tam jest napisane BL unlock allowed: yes/no. Więc proste, jak masz tak to możesz jak nie to nie możesz odblokowac. Mam nadzieje ze komus pomoglem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dante

No Ameryki nie odkryłeś, było o tym nie raz na forum ;) Poza tym w każdym telefonie da się odblokować bootloader. Pytanie czy zrobisz to za free ( i nie bedzie ci działać aktualizacja SEUS / PC Companiom oraz kilka apikacji od se) albo zapłacisz i po odblokowaniu bootloadera wszytko będzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GAViii

I jeszcze jedno tak btw, czy na telefony bez odblokowanego BL są jakieś dobre cumstom romy?

Pozdrawiam ;)

Nie zmienisz romu na nieoryginalny na zblokowanym fonie. To nie Motorola :P

Tu masz liste romów, ale wgranie wymaga odblokowania.

>>>>

• <<<< Custom Roms and Kernels [9/12/2011] - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dante

Nie opowiadaj bzdur. Pewnie, ze wgrac romy, ale jedynie te co wyszly od porducenta. Inneczej sprawa sie ima modowanych romow. Wtedy musisz miec odblokowany bootloader by miec xrecovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystko pieknie ale mam problem gdy chce wygenerowac kod to pisze mi ze imei sklada sie z 14 cyft a u mnie w telefonie jest 15 cyftowy Imei i na pudelku rowniez 15 cyfr . i nie chce mi wygenerowac kodu odblokowania ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Benooo

Na stronie SE w instrukcji jest napisane, ze w imei nalezy wpisac 14 pierwszych cyfr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysan

Czytam sobie wasze posty a, że jestem po kilku głębszych trochę się mi miesza. Nie wgram sobie custom romów bez odblokowanego bootloadera, a odblokować go nie mogę ponieważ mam telefon z orange? Dobrze to rozumiem, czy też mam poczekać aż wytrzeźwieje i na nowo temat przeanalizuję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Benooo

Bez odblokowania na razie sie nieda, niby sa jakby romy dla zablokowanych telefonow ale jest to bardziej w stylu motywu niz romu, a jak masz tel z orange czyli brandowy wiec nie mozna sposobem od sony ericssona tego zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten link: To unlock the boot loader of your phone | unlockbootloader.sonyericsson.com nie działa, wczytuje się cały czas ale nie wyświetla strony

---------- Post dołączono o 04:28 ---------- Poprzedni post napisano o 04:11 ----------

I po podłączeniu telefonu jak napisałeś wyświetla ten komunikat: waiting for device

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi