Skocz do zawartości
andrzejken

Aktualizacje przez usb a bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo jak wpływa na baterię podłączanie usb . Aktualizacje przez kies do andka 2.2 niestety tego wymagają.Zastanawiam się czy po naładowaniu batrii na ful nie wyjąć jej ,a korzystać tylko z zasilania z usb.Ktoś może tego próbował?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na twoim miejscu bym nie kombinował. Wgrywanie softa to nie wgrywanie muzyki na telefon wiec lepiej byc bezpiecznym. Zastosuj sie do wszystkich rad zawartych w kiesie jak bedziesz go aktualizował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky
    Wiadomo jak wpływa na baterię podłączanie usb

To nas oświeć, jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ze telefon nawet pod pamięcią usb czy zwykłym podłaczeniem się ładuje, co zmniejsza zywotnosc baterii, np. masz ileś tam % baterii podpinasz fona za kilka minut odłączasz i za godzine znowu podłączasz, więc znowu się ładuje i bateria się psuje.

Możesz spróbować jesli bez baterii bedzie fon wlaczony to bedzie oki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noexde

O ile mi wiadomo typ bat to li-lon, gdzie ladowanie jej nie szkodzi czeste, przeciwnie ten typ nie toleruje jego calkowitemu sie rozladowaniu bo wtedy zle wplywa to na baterie.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

Tak właśnie też myślę.:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kwicun
    To ze telefon nawet pod pamięcią usb czy zwykłym podłaczeniem się ładuje, co zmniejsza zywotnosc baterii, np. masz ileś tam % baterii podpinasz fona za kilka minut odłączasz i za godzine znowu podłączasz, więc znowu się ładuje i bateria się psuje.

To co mówisz występowało kiedyś gdy telefony miały baterie niklowo kadmowe (dobrze mówię?). Efekt pamięci się to zwało. Żeby bateria była jak najdłużej w dobrej formie trzeba było ją rozładować do końca i ładować na full. Takie krótkie podładowywania powodowało stratę pojemności.

Jak piszą koledzy wyżej w bateriach li-lon takie cuda się nie dzieją. Te baterie wręcz lubią być często ładowane (jak to brzmi :D).

Także andrzejken nie ma co się bać tylko podłączać telefon do kompa i jazda. Ja tak zrobiłem i nic się złego nie stało. Zresztą bardzo często podłączam telefon do lapa (czasme na 5 min. czasem leży tak 2h) i nic złego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to przepraszam :D

Mam naleciałości ze starych lat :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi