Skocz do zawartości
Kuki101

HTC Sensation - brak zasięgu i odczytu karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dłuższego czasu próbuję dojść do ładu ze swoim HTC Sensation. Rozbity digitizer -> wymiana w serwisie. Po powrocie działał poprawnie, ale chcąc usunąć smsy/dane osoby, która używała go w serwisie przywróciłem ustawienia fabryczne. Od tego czasu (zbieg okoliczności?) brak zasięgu i odczytu karty SD. Karty SIM/SD są na pewno sprawne, bo działają w drugim telefonie bez zarzutu. Czy opisane problemy mogą mieć związek z oprogramowaniem, czy to jednak sprzęt zawodzi? Co mogę zdziałać?

Android wersja 4.0.3, HTC Sense 3.6, wersja 3.33.401.53

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajonk

Wgraj od nowa oprogramowanie, radio itp. - ogólnie wszystko co się da. Jeżeli nie pomoże - wina HW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Spróbuj na przykład wgrać to RUU - KLIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ASO - nie pomogło: wgrywany obraz był o tym samym numerze co już zainstalowany ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Może jakby wejść do recovery i tam dać opcję "wipe data/factory reset" oraz "wipe cache" coś by dało... :)

Zasięgu nie ma wcale czy jest ale słaby? Po powrocie z serwisu wszystko działało a przestało wtedy gdy dałeś powrót do ustawień fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam TWRP v2.6.3.0 - wyczyściłem, nic... Wrzuciłem Android Revolution HD 7.3 XE by mike1986, nic lepiej ;/

Po powrocie z serwisu zasięg był, ale znacznie gorszy niż w drugim telefonie (po przełożeniu karty) i okresowo się gubił. Nie jestem pewien, czy to rzeczywiście wina tej zmiany na ustawienie fabryczne, ale jakoś wiążę to w czasie. Obecnie nie ma zasięgu w ogóle. Karta SD: podczas wkładania pojawia się: "przygotowywanie karty SD" i zaraz "usunięto kartę SD".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Za zasięg odpowiadają też blaszki, które mogły się lekko przygiąć i styk z obudową jest słaby.

Możesz spróbować lekko je podgiąć w górę ;)

antenna.jpg

Inną kartę sprawdzałeś? Taki sam efekt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poodginałem blaszki - bez poprawy. Tak, próbowałem 2 inne karty SIM i jedną kartę SD - nic. Zaczynam się obawiać, że to jednak hardware nawala ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Osobiście jednak spróbowałbym jeszcze wgrać RUU - wcześniej blokując bootloader w fastboocie (fastboot oem lock).

---------- Post dołączono o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Widzę, że czytnik SIM i kart pamięci jest osobną częścią - jeżeli rzeczywiście uległa uszkodzeni można to wymienić.

Ale możliwe, że łączenie czytnika z płytą główną poluzowało się lub odpięło - musiałbyś odkręcić telefon i sprawdzić :)

Przykładowy czytnik z alledrogo - KLIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wgrywam RUU, zobaczymy ;) jak nie pomoże, to i telefon odkręcę! dzięki za zaangażowanie!

EDIT:

Wgrałem RUU, który poleciłeś, sprawdziłem połączenie czytnika z płytą główną... powoli kończą mi się pomysły, co dalej ;/

Myślę, że ten czytnik musi być choć częściowo sprawy: widzi SIM, prosi o PIN itp., natomiast zero sygnału. Podobnie z SD; reaguje przy wsadzaniu/wyciągniu karty.

Edytowane przez Kuki101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi