Skocz do zawartości
neverr

Smartfon z DUALSIM do 700

Rekomendowane odpowiedzi

neverr
    Napisano (edytowane)

Witam, chciałem poprosić o radę przy wyborze samrtfonu z DUALSIM.

Obecnie jestem posiadaczem Noki Lumia 720 i HTC Desire, ale chcę zmienić na coś z dualsim, aby mieć przez pewien czas obie karty w jednym telefonie, a w późniejszym czasie zamiast jednego sim'a było by aero2.

Moje główne preferencje/kryteria:

-ekran min 4,3''maks 5 ''

-w miarę wydajna bateria

-obsługa aero2

-dobry GPS

co do osiągów związanych z procesorem nie mam jakiś wymagań ponieważ w gry gram bardzo ale to bardzo sporadycznie, telefon przeznaczony był by w głównej mierze do dzwonienia, pisania, surfowania po sieci i co jakiś czas służył by jako nawigacja.

Z tego co poczytałem znalazłem dwa wydające się w miarę spoko telefony, a do tego w bardzo rozsądnej i przyzwoitej cenie (450-550zł), a mianowicie:

-Lenovo A820

-Alcatel One Touch 7041D POP C7

Który z tych telefonów był by lepszym rozwiązaniem? ewentualnie jaki inny telefon mógł bym wziąć pod uwagę? Rzecz jasna im taniej tym lepiej, a taka górna granica powiedzmy 700zł.

Edytowane przez neverr
    Dostosowanie tytułu wątku względem regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też szukam czegoś podobnego zamiast lenovo a820. Może być oczywiście też chińczyk.

-Ekran minimum 5 cali

-dualsim z obsługą aero

-dostępność polskiego softu z działającym gps

-cena do 850 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neverr

Czemu chcesz wymienic lenovo a820? Co w nim jest nie tak? Chyba, że tylko na większy się przenosisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Powiem szczerze, że porównywałem ZTE z tym prockiem, co ma a820 z nowszym prockiem, który mam w a850 (niby róznica tylko 0,1ghz i lepszy układ graficzny) i jest spora różnica, więc poszukaj lepiej coś, co ma procek MT6582M lub nowszy, (np. vibex myślę, że by Cię urządzał, ale NIE MA obsługi Aero). Druga sprawa, nie kupuj a820 bo został niedawno wycofany z produkcji i jego cena poszybowała w górę. Pchanie się w stary model nie jest dobrym pomysłem, chyba, że zależy Ci na romach, których jest tutaj multum. W tym roku było już kilka premier 8-rdzeniowców ze świetnymi układami graficznymi (mali 450 mp4 i chyba 8), myślę, że najwięcej zyskasz jak się wstrzymasz z kupnem telefonu ok. miesiąca, bo tych ośmiordzeniowców ma być WYSYP i niektóre mają być nawet po 130$. Ja tak planuję. Jak bardzo Ci zależy to teraz kupisz a850+ (nowsza wersja a850) z 8 rdzeniami (ma aero ale ekran 5,5) za 160$. Na razie jednak kiepsko z romami do niego.

@hehepack Z takim budżetem to możesz sobie już teraz pozwolić na 8 rdzeniowca z 3gb ram. Nie wiem tylko jak z aero. Wiem, że niedługo ma wyjść jakiś Jiayu z aero, ale ta firma zawsze ma jakieś opóźnienia.

Aha, romy zazwyczaj nie mają j. polskiego, ale jest to bez znaczenia, gdyż morelocale2 spolszczy wam 95% romu. A odnośnie gpsa, to we wszystkich mtk jest jakiś bug z nimi, ale pomaga prosty fix dostępny np. w gravityboxie.

PS: nie kupujcie na allegro, nie dajcie zarobić cwaniakom, sami kupcie bezpośrednio nawet jak nie macie konta walutowego, zapłacicie bankowi trochę za przewalutowanie ale to i tak mniej niż w przypadku tych "sprzedawców" co klikną przycisk za Was

EDIT: @autor tamten alcatel ma tylko 512 mb ramu, miałem tyle w mini2 i wiem, co to znaczy (pomimo dobrej optymalizacji, uszcuplonego cyana, greenify itp. ciągle brakowało), znajdź coś, co ma minimum 1gb, przy dobrej optymalizacji możesz sobie pozwolić na swobodny multitasking bez praktycznie żadnych spadków wydajności

Edytowane przez paulomac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neverr

Wielkie dzięki za taką obszerną odpowiedz @paulomac, cenie sobie właśnie takie wypowiedzi. Właśnie trochę się obawiałem tych 512 ram, więc tylko potwierdzasz moje obawy, że może to być trochę za mało.

Lenovo a850+ niestety trochę za duży jak dla mnie - max 5 cali, a i tak uważam, że to spory rozmiar jak na telefon do kieszeni, ale jeszcze akceptuję. Obecnie mam Lumię 720 i wygodnie mi się z niej korzysta, a za idealny rozmiar telefonu uważam 4.5 cala, ale wiadomo to są subiektywne odczucia, każdy ma swoje gusta :)

Poczytałem jeszcze trochę na forum w podobnej tematyce to ludzie często polecają LG L7 II Dual P715.

A co powiecie o HTC Desire 606w? W ogóle w Polsce da się go znaleźć? Warto się zainteresować, którymś z tych telefonów co teraz wymieniłem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chciałbym właśnie coś większego od a820, a tak to telefonik świetny, mam ponad pół roku i się bardzo dobrze sprawuje.

to może rzeczywiście warto poczekać.,.

chociaż jest jeszcze lenovo k900 tylko z cłem się nie mieści w budżecie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jiayu G4S ja mam przednia wersję od września 2013 i jestem bardzo zadowolony czyli Jiayu G4 ADVANCED

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puko

Poczytaj o Kruger&Matz Drive. Ma wszystko na czym Ci zależy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neverr
    Napisano (edytowane)

Powiem szczerze, że kolega @eristoff zainteresował mnie tym Juayu. Kruger&Matz też wydaję się spoko opcją, ale tak jak wcześniej napisałem, ten Juayu może być interesujący. Chyba wchodzą na polski rynek i pojawił się oficjalny dystrybutor w warszawie. Problem z gwarancją znika bo dzięki temu, gwarancje będą realizowane na terenie polski. Na swojej stronie (LINK ) mają całkiem spoko oferty w przedsprzedaży, a parametrami i osiągami przynajmniej jak dla mnie wygląda to bardzo spoko. Zaczynając nawet od najtanszego modelu za 339zł po te droższe. Ekrany fajne, baterie fajne, procesory fajne, przynajmniej na papierku wydaje się spoko, a jak to w praktyce tego już nie wiem, no ale na pierwszy rzut oka wygląda to według mnie bardzo zachęcająco. Nie mówię, że brałbym ten najtańszy, pewnie zastanwiał bym się między G3C, G4C, G4S, a G5. Co Wy o tym sądzicie?

Edytowane przez neverr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blest

Jak zależy ci na baterii bierz g4s sam mam go zamiar brać w następnym tygodniu bo mają pojawić się akcesoria do nich wiec za przesyłkę place raz. G5 za to wygląda jak iPhone tylko ze można wymienić baterie itp oraz ma mniejszą pojemność baterii , obudowa z metalu i ekran 4.5 cala. I jeszcze coś G5 ma podświetlane klawisze czego G4s nie ma. Ja wybieram większą baterie bo zależy mi na długiej pracy.

Tapatalk Galaxy Note 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi