Skocz do zawartości
alan.w

MOD Ukrywanie dolnej belki w androidzie

Rekomendowane odpowiedzi

alan.w
    Napisano (edytowane)

Prosty sposób na ukrycie dolnej belki:

1. Zainstaluj program ES Eksploator plików do pobrania z https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop&hl=pl

2. Na pasku Szybki dostęp w opcji Narzędzia włącz Root Exploer.

3. Kliknij na Root Exploer -> Zamontuj R/W i zaznacz opcję RW w wierszu /system

4. Teraz przejdź do zakładki Lokalne / Urządzenie

5. Poprzez funkcję "szukaj" znajdź plik systemUI.apk i zmień jego nazwę na systemUI.old

6. Zamknij program i zresetuj urządzenie

Od teraz już nie będziesz miał dolnego paska.

Wszystkie aplikacje będą teraz uruchomiały się na pełnym ekranie

Można także zainstalować Beyond XBMC Launcher lub inną zwykłą wersję xbmc wspartą programem Auto Start i cieszyć się nią na pełnym ekranie od razu po uruchomieniu

Chcąc przywrócić dolny pasek analogicznie zmień nazwę pliku systemUI.old na systemUI.apk i zresetuj.

Wszystko wróci do stanu "fabrycznego" :)

Edytowane przez alan.w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fusse

znam znacznie prostszy i lepszy pomysl jak usunac belke.

instalujemy z google play aplikacje full!screen dajemy enable i znika nam pasek, mamy tylko w rogach dwa mape przyciski do powrotu i powrotu do ekranu. nie ma żadnych przesunięć ani nic z tych rzeczy .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alan.w

tak wiem znam używałem full!screen przez kilka miesięcy jednak czasami potrafił nie zadziałać. Szczególnie przy włączaniu Beyond XBMC. Mimo wszystko jest to chyba najlepszy program tego typu.

Ciągle szukałem rozwiązania które na stałe wyłączy dolną belkę aż w końcu je znalazłem, opisałem i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może się komuś przyda. Jest jeszcze jeden sposób aby pozbyć się paska nawigacji. Więc tak instalujemy Xposed Installer (jak by ktoś nie wiedział co to jest, proszę sobie poczytać na jego temat w internecie) oczywiście wymagany jest root. instalujemy sobie do niego moduł, który nazywa się GravityBox wybieramy wersje tego modułu [JB] albo [KK] zależnie od posiadanego androida i tam jedną z wielu opcji jest pulpit rozszerzony. Teraz wystarczy go tylko ustawić.

Wybieramy /poprawki wyświetlania obrazu/Tryb pulpitu rozszerzonego i zaznaczamy ukryj obydwa.

Następnie wracamy do głównego menu GravityBox i wybieramy działanie przycisków nawigacyjnych i wybieramy np.

Klawisz home/akcja długiego naciśnięcia, pokarze nam się lista akcji, zaznaczamy przełącz rozszerzony pulpit.

W ten oto sposób po przytrzymaniu przycisku home pasek powinien zniknąć.

Teraz aby można było go włączać ponownie wchodzimy w

/Interfejs kontroli pie/Włącz interfejs kontroli pie i zaznaczamy "Gdy rozszerzony pulpit jest włączony"

Następnie wracamy do interfejsu kontroli pie i wybieramy w kategorii "Akcja długiego naciśnięcia" np. klawisz HOME z otwartej listy wybieramy "Przełącz rozszerzony pulpit" i gotowe.

Teraz gdy rozszerzony pulpit jest włączony przesuwamy myszką na krawędź ekranu i lekko odbijamy w przeciwnym kierunku przytrzymując lewy klawisz myszy, powinien nam się wysunąć taki zaokrąglony pasek z przyciskami nawigacji

teraz na nim przytrzymujemy klawisz Home i dolny pasek pojawi się z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi