Skocz do zawartości
cereus

Ładowanie systemu zatrzymuje się na logo HTC

Rekomendowane odpowiedzi

cereus

witam

mam problem z moim magickiem (szukałem w necie rozwiązania ale raczej nie skutecznie) :rozpacz:

rano wyłaczyłem telefon z magicka i jak ja ponownie właczyłem magick startuje wlacza sie panel orange a nastepnie panel powitalny htc i tylko panel wciąz sie wgrywa (tzn. co jakis czas wyskauje napis HTC z melodyjka i to wszystko)

nie bawiłem sie w rootowanie -własciwie jedyne co robilem przed wyłaczeniem telefonu to wgrywałem aplikacje z marketu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zrobić wipe, powinno pomóc ale musisz się liczyć z tym ze stracisz wszystkie dane. Poczekaj też na pomoc ze strony bardziej zaawansowanych użytkowników:)

Wipe to nic innego jak przywrócenie fabrycznych ustawień. Przywracając fabryczną konfiguracje musimy liczyć się z tym, że stracimy wszystkie aplikacje, kontakty, wiadomości itd. itp. Naturalnie teraz są już dostępne aplikacje tworzące backup czyli kopie zwykle wszystkiego, od wiadomości e-mail po aplikacje i notatki. WIPE nie dotyczy karty SD, czyli aplikacje które mamy na partycji EXT karty SD nie zostaną wymarzone podobnie jak zdjęcia, muzyka i inne pliki na karcie pamięci. Z poziomu telefonu robi się to bardzo prosto: Wchodzimy w Ustawinia > Karta SD i pamięć > Ustawienia fabryczne > Resetuj telefon

Z poziomu recovery trzeba podzielić poradnik na dwie części:

Telefony z dostępem do ROOT'a

Wyłączamy telefon, wciskamy równocześnie domek i przycisk uruchomienia telefonu czekamy aż wystartuje recovery najeżdżamy na wzmiankę o WIPE w menu bądź wciskamy alt + w, gdyby to nie pomogło dobrze jest też zrobić format partycji ext. Resetujemy telefon domek + powrót

Telefony bez dostępu do ROOT'a

Wyłączamy telefon, wciskamy równocześnie domek i przycisk uruchomienia telefonu czekamy aż pojawi się obrazek "wykrzyknik z telefonem" wciskamy alt+l następnie alt + w, gdyby telefon ponownie się nie uruchomił robimy to manualnie menu + zielona + czerwona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cereus

z poziomu telefonu nie moge zrobic Wipe'a

z poziomu recovery

gdy wciskam domek i przycisk uruchomienia telefonu pojawia sie wykrzyknik z telefonem i nic poza tym (żadnego alt+I ani alt+ w)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cereus

mustafa wielkie THX for YOU za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Tak na przyszłość to od robienia WIPE jest przyklejony faq w tym dziale. Wkrótce będzie mam nadzieje juz normalnie na wiki wydzielone dla magika.

Plus nazywajcie jakoś ambitniej tematy na przyszlosc. Problemow z magikiem moga być setki i sam tytuł nic nie mowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamT

Ja miałem taką sytuację z zatrzymującym się startem Magica na logu HTC po instalacji aplikacji klaxon, a drugi raz po instalacji gentlealarm. Mój ROM to standard z Orange. Może to będzie jakaś przestroga dla kogoś, kto będzie chciał instalować te 2 aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cereus

doszedłem do tego jaka aplikacja skopała mi magcka i tak jak u Adama był to Klaxon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak żeby x3 potwierdzić, też tak miałem po instalacji alarmu Klaxon (a szkoda bo z tego co pamietam, na WM była to dobra aplikacja)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Umnie po zainstalowaniu aplikacji Budzik wykrzaczył mi telefon .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi