Skocz do zawartości
Gamer_P

Bateria w telefonie zaczeła się bardzo szybko rozładowywać!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ostatnio duży problem z moją defy. Mianowicie chodzi o baterie, jeszcze w tamtym tygodniu trzymała po 2-3 dni przy moich ustawieniach (z czego byłem bardzo zadowolony) a ostatnio nie potrafi wytrzymać doby! nie zmieniałem nic w ustawieniach używam jej tak samo jak wcześniej i nie wiem w czym tkwi problem.

Defy mam prawie 3 miesiące i do niedawna byłem bardzo zadowolony.

telefon zawsze ładowałem jak był komunikat proszę podłączyć do ładowarki, dopiero dzisiaj mi się rozładował do końca bo przez noc zjadło 20% tylko na leżeniu telefonu z ustawionym budzikiem. Zastanawiam się czy to możliwe, żeby praktycznie z dnia na dzień bateria tak się pogorszyła?

moje ustawienia to automatyczne przełączanie sieci 2g/3g wifi włączam sporadycznie i mp3 playera tez na nie wiecej niz 1h dziennie, rozmów też więcej nie prowadzę. Mam zainstalowanych kilka aplikacji nie tylko z marketu ale czy to możliwe że jakiś wirus albo ktoś przejął kontrole w tle nad moim tel? nic na to nie wsakzuje poza nagłym skokiem w zuzyciu baterii. Wszystkie te aplikacje były już dużo wcześniej i było dobrze.

może ktoś coś poradzi bo narazie nie mam pojęcia co się dzieje. Jak będzie trzeba jakieś dodatkowe info to dopiszę.

defy z orange na android 2.1 nic nie zmieniane tylko aplikacje doinstalowane

Edytowane przez Gamer_P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    IceMan_

Zapewne problem tkwi w tym automatycznym przełączaniu. Telefon szuka sobie jak najlepszego połączenia. A zrób tak żeby był tylko na 2G. I sprawdź. A wifi masz w domu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

Moze to byc tez jakas aplikacja co sie sama odpala w tle i zjada baterie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    IceMan_

Zależy też od tego jakie masz aplikacje:

Może powiedz, to będzie nam łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje aplikacje to: widgetsoid

stats (do monitorowania połączeń wiadomości i netu)

fancy widget pro

aplikacja pogodowa z motoblura

kalendarz z motoblura

opera mobile

widget do youtube (był od początku zainstalowany)

poweramp

advanced task kiler

2 menadzery plkow (astro i es file explorer)

2 nawigacje (igo i sygic)

wifi analyzer

+kilka gierek

+ troche standardowych które były od nowości

wszystkie te aplikacje był zainstalowane sporo wcześniej, od miesiąca nic nie dodałem

co do przełączania automatycznego pomiędzy 2g a 3g to też zawsze tak miałem ustawione i nie było problemu po prostu jak mam możliwość to wole korzystać z 3g. a przebywam cały czas w tym samym miejscu wiec sieć ta sama.

do moda: taki temat może być?

Edytowane przez Gamer_P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tak samo niezrozumiałych powodów jak przez 5 dni męczyłem się z ładowaniem telefonu co 16-20h tak teraz wróciło wszystko do normy, i też nic nie zmieniłem bo nie miałem pomysłu co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy, przymierzałem się do przywrócenia ustawień ale już nie muszę :P Nie wiem czemu miałem taką przygodę pewnie któraś z aplikacji ześwirowała.

Li Mu Bai, wielkie dzięki za info o tym programie, zainstalowałem i przejrzałem opcje myślę, że jak znowu się to powtórzy to będę w stanie zidentyfikować problem

temat chyba do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djvino

U mnie to samo.

Zauważyłem tylko, że w zużyciu baterii przy polu "Wykorzystanie baterii gdy telefon jest nieaktywny" strasznie podskoczyła wartość.

Wcześniej "radio tel." miało ponad 50% a teraz to "gdy nie aktywny" ma prawie 50%.

I u mnie już tak tydzień bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ijido

przyłączam się do tematu

Gram sobie w Japan Life i zastanawiam się czy to ze pyta mnie wychodząc z gierki czy zamknąć aplikacje to ja zamyka czy chowa tylko.

Choć problem pojawił się dopiero jakieś 3 dni temu. Mniej jak co 24h muszę podłączać.

Zakładam ze zaczęło się to po jakims update jak sobie telefon sam zrobił o 4:00 w nocy (zapomniałem zablokować APN i pobrał updatu na ponad 300MB ale to na inny temat)

Czy jest jakiś program który dokładniej określa ile dany program korzysta z baterii jak i z danych (w MB).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy jest jakiś program który dokładniej określa ile dany program korzysta z baterii jak i z danych (w MB).

Jest i jest, pierwsze to menadzer baterii w systemie,a drugie to medzer danych (w miui stockowo) w innych romach, mozna cos takiego zainstalowac

polecam https://market.android.com/details?id=com.domobile.enetraffic&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kb21vYmlsZS5lbmV0cmFmZmljIl0. ma podobne funkcje co stockowy w miui, czyli pokazuje ile dana aplikacja zjada danych oraz ma firewall, dzieki ktoremu mozemy ustawic, jaka aplikacja moze korzystac z 3g, a jaka tylko z wifi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi