Skocz do zawartości
Gamer_P

Bateria w telefonie zaczeła się bardzo szybko rozładowywać!

Rekomendowane odpowiedzi

Do baterii polecam CPU Spy ktory ladnie pokazuje w jakim trybie dziala telefon. Zazwyczaj jezeli Defy dziala cos kolo dnia to prawdopodobnie telefon nie lapie trybu idle tylko ciagle trzyma 300 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bateria- np battery monitor widget pro

dane np darmowy zdbox ew. 3g watchdog pro

simple app to display the time the CPU spends in each frequency state and the current kernel build.

Nie analizuje która aplikacja ile bierze proca (logi których przeca bez extra softu nie ma), ale tylko czas procesora w przy rożnych częstotliwościach - przy pomocy tego nie znajdziemy która aplikacja obciąża procesor a co za tym idzie baterię, a tylko dostaniemy info, że nasz procesor jest mocno obciążony (czyli jego wysoka częstotliwośc pracy przez dłuższy czas)

Edytowane przez Krokogator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foral

Może masz zainstalowanego cache cleaner i ustawienie czyszczenie automatyczne w tym przypadku procek działa cały czas z częstotliwością 300 mhz i nie przechodzi w deep sleep. Przynajmniej ja tak miałem na ics miui z xda

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Do baterii polecam CPU Spy ktory ladnie pokazuje w jakim trybie dziala telefon. Zazwyczaj jezeli Defy dziala cos kolo dnia to prawdopodobnie telefon nie lapie trybu idle tylko ciagle trzyma 300 MHz.

Jak sprawdzić czy nie łapie trybu idle?

I jak to naprawić?

Czy po 12h (w nocy) bez używania jeśli zeszło mi 5% to normalne czy za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak sprawdzić czy nie łapie trybu idle?

I jak to naprawić?

Czy po 12h (w nocy) bez używania jeśli zeszło mi 5% to normalne czy za dużo?

To dobry wynik, na pewno nie duzo, a i dla niektorych nie bedzie to normalnie (bo schodzi im po 20-30%).

Noca ubywa mi po 1% na 2,5h ale spie krocej (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flanel

Sory za odkurzanie tematu, ale mam podobny problem z motką. 30 minut rozmów 10 smsów i po 28h już pada... Przez resztę dnia leży bezczynnie a w nocy potrafi zejść 30% baterii. Co można z tym fantem zrobić? Miałem zainstalowanego oryginalnego softa było to samo, przeszedłem na MIUI żadnej zmiany,a może wręcz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    open

Może być wadliwa / stara karta SIM. Spróbuj dla testu na jakiejś innej. :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sory za odkurzanie tematu, ale mam podobny problem z motką. 30 minut rozmów 10 smsów i po 28h już pada... Przez resztę dnia leży bezczynnie a w nocy potrafi zejść 30% baterii. Co można z tym fantem zrobić? Miałem zainstalowanego oryginalnego softa było to samo, przeszedłem na MIUI żadnej zmiany,a może wręcz gorzej.

Mialem identyczna sytuacje. Nagle nie wiadomo dlaczego bateria zaczela trzymac max 1,5dnia. Przczyny nie znam, ale pomoglo wyczyszczenie cache, davlika, battery stats + kalibracja baterii przy uzyciu BatteryCallibration (za free w markecie)

Wysłano z MB525 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi