Skocz do zawartości
Ero1884

[Turtorial] Naprawa recovery, zepsutego przy Instalacji CyanogenMod 7.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przedstawić wam metode naprawy coraz popularniejszego problemu z uruchamianiem recovery na naszych bladach.

Aby naprawić recovery potrzebne będą:

- Plik img Recovery np. ten Recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img który można pobrać z tego miejsca

Index of /recovery

Ważne, żeby był to plik IMG a nie zip

- Terminal emulator Który powinniśmy mieć na telefonie standardowo po instalacji CM7

- Astro Do pobrania z marketu

Zaczynamy

1.Najpierw ściągamy recovery, i kopiujemy plik na kartę SD

2.Aby potem było nam łatwiej zmieniamy nazwę, ściągniętego pliku na Recovery

3.W programie Astro sprawdzamy sumę kontrolną recovery, musi się zgadzać z tą 40e209e5a107e3c24a0c700a7585035b

4.Jeżeli suma się zgadza uruchamiamy Terminal emulator:

-wpisujemy "su" i naciskamy enter

-potem wpisujemy "flash_image recovery /sdcard/Recovery.img" i enter

-teraz wpisujemy "reboot recovery" i enter

5.Telefon uruchomi się od nowa, w trybie recovery. I już gotowe

Metoda testowana na telefonie z gen2 podejrzewam, że działa również na gen1 ale ze zmienionymi plikami.

Nie biorę odpowiedzialności za wszelkie szkody wynikłe podczas korzystania z powyższego poradnika, wszystko robicie tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Autor: Ero1884

Jeżeli powyższy poradnik jest dla Ciebie pomocny i chciałbyś mi podziękować to Postaw piwo

Edytowane przez Ero1884

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rogio2

Witam no tak wszystko fajnie ale za każdym razem suma kontrolna jest inna sprubowałem mimo to ale nie zmieniło dalej mam 3.0.1.4 proszę o wytłumaczenie jak z tą sumą.

Odpowiadasz bezpośrednio na post więc nie ma potrzeby by go cytować. I nie powielaj tych samych pytań w różnych wątkach. Iceberg.

Edytowane przez Jukon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałeś na pewno recovery na gen2 ? U mnie działa normalnie i suma jest zawsze taka sama. http://android.podtwo.com/recovery/recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-gen2.img to jest dokładnie ten plik. I jak zmieniasz nazwe pliku to najlepiej rób to na komputerze, bo po zmianie z telefonu może wariować. A co do odwróconego recovery to czytałem, że jak tak jest też jest dobrze, chociaż ja mam normalnie.

Edytowane przez Ero1884

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rogio2

tak pobrałem pod gen2 z twojego linka rozszerzenie img zmiana nazwy była na kompie ok spróbuje jeszcze raz

---------- Post dołączono o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Wszystko działa super piwko leci bardzo fajny sposób chyba najlepszy do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok,działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zythus

Dobra, sprawa jest taka - chciałem zrobić mój telefon Gen2. Ściągnąłem TPT z tego tematu: Gen1 to Gen2 TPT upgrade - Android @ MoDaCo

Problem w tym, że rozpakowałem tą paczkę i folder "image" który był w niej - wrzuciłem do folderu "download" w moim telefonie.

Robiłem wg instrukcji - wyłączyłem telefon i włączyłem z przyciskiem "Menu" i "Vol +". Zatrzymało się na zielonym droidzie. I tak stało kilkanaście minut. Wyjąłem baterię, włożyłem, włączyłem w clockwork'u i spróbowałem normalnie przez cwm zainstalować ROM. Reboot, i znowu zielony droid. Narazie odpaliłem telefon z vol +, żeby zrobić fastboot, ale nie wiem które img mam ściągnąć i co mam zrobić teraz. Jakaś pomoc?

Wydaje mi się, że powinienem użyć tego: http://forum.android.com.pl/f277/zte-blade-tutorial-instalacja-clockworkmod-recovery-40811/

Ale który img?

http://android.podtwo.com/recovery/

Nie wiem czy mój telefon jest Gen1 czy Gen2...

I jeżeli już mi się to uda, to co dalej? Instalować jakiś ROM?..

Edytowane przez Zythus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zythus

No sprawa jest taka, że chciałem przejść do GEN2 i w końcu nie wiem czy się udało, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem to samo.. wiesz gdzie błąd ? wrzuciłeś image do folderu download a masz bezpośrednio na root do karty sd :D

Wtedy zadziała ;)

SKorzystaj z tej paczki co ci wgra gen2,wipe,install Cm7 nightly. wtedy p oresecie masz juz gen2, wipe wykonany i zainstalowany soft Cyanogen..co prawda stary,ale to juz pare klikniec by zupdejtowac do stable 7.0.2 ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi