Skocz do zawartości
ChevLucas

Odczyt sygnału z przycisku ze słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, irytuje mnie troszkę fakt, że podczas słuchania muzyki, aby zmienić utwór muszę kliknąć coś na ekranie, co jest mało wygodne, np. podczas biegania.

Chciałbym się pobawić nieco i interesuje mnie jak można odczytać sygnał naciśnięcia przycisku na kablu od słuchawek lub ew. sygnał wciśnięcia któregoś z klawiszy volume up/volume down, tak by np. po dłuższym przytrzymaniu odtwarzacz muzyki odtworzył następny utwór.

Wiem, że pewnie nie jest to zbyt proste i może trzeba będzie poznać budowę systemu pod konkretne urządzenie, ale może ktoś coś wie. Z góry dzięki za jakieś informacje.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, ale teraz mam taki problem, że receiver mi wychwytuje wciśnięcie przycisku od zestawu słuchawek i np. przełączam utwór na następny. To mi działa, ale tylko gdy nie odtwarzam muzyki, bo kiedy słucham muzyki, to receiver jest jakby zasłaniany przez jakiś inny z odtwarzacza i metoda onReceive się nie wywołuje :/. Wiecie może jak to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na tym forum, więc jeśli złamię jakąś z zasad pisania postów to z góry przepraszam :)

Mam następujący problem. Zaczynam tworzyć własną aplikację na androida, której jednym z ważniejszych elementów jest dodatkowy fizyczny przycisk. Widziałem już w sieci kilka urządzeń, które były podłączone do telefonu poprzez gniazdo słuchawkowe (gniazdo mini JACK). Pomyślałem więc, że mój przycisk również mógłby być podłączony do telefonu poprzez wyżej wymienione gniazdo. Pojawił się jednak problem natury wiedzowej, gdyż nigdzie nie mogłem znaleźć nawet wzmianki o obsłudze gniazda JACK jako interfejsu wejściowego...

Proszę o pomoc odnośnie sposobu obsługi gniazda słuchawkowego w ten trochę nietypowy sposób.

Jeśli było by to komuś potrzebne to z języków programowania znam C++ w stopniu dobrym i jestem w trakcie nauki Javy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi