Skocz do zawartości
Arturr300

Przycisk blokady (power) działa dopiero po mocnym wciśnięciu

Rekomendowane odpowiedzi

dziamot

pewnie dla tego że jak wspomniał telefon jest na firmę i tak jak z każdym urządzeniem ma tylko rok gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do blokowania ekranu za pomocą appki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=kennethcheng.com.lockscreen.free

Wybudzać możesz klawiszem Home :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja oddałem telefon na gwarancję w środę do salonu Play w małym mieście.

Potrzebny był jedynie paragon, karta gwarancyjna i dowód osobisty.

Widziałem, że jak oddałem telefon, to wypełnili kartę gwarancyjną (była niewypełniona w żaden sposób) :)

Edytowane przez Arturr300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też ciężko chodzi przycisk Power ale niestety też volume - i +. Nie chce oddawać go o salonu, ponieważ nie mam zastępczego. Jeśli masz roota to w GravityBox jest możliwość ustawienia np. gaśnięcia ekranu, podgłaśniania, latarki itp. za pomocą długiego lub podwójnego dotknięcia klawisza fizycznego w wypadku L9 Home lub dotykowego przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon był w salonie Play już 3 czerwca, odebrałem go 4 czerwca. Oddałem go 20 maja.

Naprawiono mi go, przycisk działa już rewelacyjnie :E W karcie napisano mi "wymiana kamery", dziwne. Ważne że działa :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W karcie napisano mi "wymiana kamery", dziwne.

Pewnie jest połączona jednym modułem/taśmą z przyciskiem POWER :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

,,Pewnie jest połączona jednym modułem/taśmą z przyciskiem POWER '' ...hm, to raczej dziwne, bo do zrobienia zdjęcia aplikacją systemową aparatu potrzebne jest kliknięcie w ikonkę aparatu itd. Przycisk fizyczny nie bierze w tym udziału. Bardziej prawdopodobne jest to, że przy sprawdzaniu działania telefonu wykryli jakąś nieprawidłowość w działaniu kamery. Tak sądzę. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu zmagam się z dość uciążliwym problemem.

Telefon leżąc w etui (S-Line) przez nieszczęśliwy wypadek został zalany słodkim napojem (dokładniej mówiąc napój wylał się, a telefon leżał w kałuży, nie doszło do wylania się cieczy bezpośrednio na telefon).

Niedługo po tym wydarzeniu zaczęły się problemy z przyciskiem blokady - trzeba było dość mocno przycisnąć go, aby działał. Kolejny miesiąc później przycisk odmówił posłuszeństwa.

Postanowiłem zaryzykować i ostrożnie (przy wyłączonym telefonie i wyjętej baterii), przemyłem przycisk alkoholem izopropylowym (telefon nie był jednak rozkręcany, jedyne co zrobiłem to przy użyciu szczoteczki (Oral-B Iridental Mini) wilgotnej od alkoholu przemyłem szczelinę między guzikiem a obudową telefonu. Pozostawiłem go na 3 dni do wyschnięcia, a po zabiegu przycisk działał bez zarzutu. Niestety, kilka dni później znów przestał "łapać", że się go naciska.

W internecie nie znalazłem jednak, co powinienem ewentualnie wymienić, żeby nie musieć już blokować telefonu dzięki widgetowi. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ obecnie nie mam możliwości wymiany telefonu, poza tym ten zupełnie spełnia moje oczekiwania i prócz tej jednej usterki, nie mogę na niego narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Przycisk POWER jest wlutowany w płytkę PCB także ciężko będzie 'coś' wymienić żeby ten przycisk działał. Zobacz sam, to ten po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w porządku, ale w takim razie dlaczego po przemyciu alkoholem przycisk działał przez kilka dni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi