Skocz do zawartości
BartT-GSM

Odblokowanie Bootloadera w Nexus'ie S i9023 SL i i9020T

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę tutaj metodę odblokowania Bootloadera w naszym Nexusie S i9023 SL oraz i9020

Część 1 Na początek potrzebne nam będą biblioteki SDK i Sterowniki.

1 - Ściągamy Android SDK

2 - Rozpakowujemy & włączamy "SDK Manager.exe"

3 - Anulujemy pierwsze okienko i przechodzimy do "Available packages" >"Third party Add-ons" > "Google Inc."

4 - Zaznaczamy "Google USB Driver package" & klikamy "Install Selected"

5 - Po zakończeniu przechodzimy do folderu ściągniętego SDK (Folder SDK najlepiej gdy nazwiecie "androidsdk " , bedzie łatwiej wydawać później komendy) "extras\google\usb_driver"

6 - Wchodzimy w dokument tekstowy o nazwie : "android_winusb"(Jeżeli mamy model Nexusa i9020 to pomijamy tą czynność)

i dodajemy następujące wiersze do "[Google.NTx86]" i "[Google.NTamd64]" :

;

;Google Nexus S GT-i9023

%SingleAdbInterface% = USB_Install, USB\VID_18D1&PID_4E20

Ok teraz musimy sprawdzić czy nasz telefon poprawnie wykrywany jest w systemie.

7 - Wyłącz Nexusa

8 - Podłącz telefon kabelkiem do komputera.

9 - Przełącz telefon do trybu Bootloader Interface , naciśnij i przytrzymaj: Volume UP i Power button

Po włączeniu tego trybu napisane jest : LOCK STATE - LOCKED

Włącz na komputerze menadżer urządzeń sprawdź czy telefon został wykryty prawidłowo i nie ma żadnych artefaktów , błędów z połączeniem , znaków zapytania itp.

Jeżeli wszystko jest w porządku przechodzimy do odblokowania Bootloadera.

Część 2 - Oblokowanie

- Wyłącz Nexusa

- Podłącz telefon kabelkiem do komputera.

- Przełącz telefon do trybu Bootloader Interface , naciśnij i przytrzymaj: Volume UP i Power button

1. Otwieramy wiersz polecenia

2.Cały folder SDK najlepiej przenieść na dysk C i tak jak wcześniej pisałem zmienić nazwę na : androidsdk , aby łatwo wydawało się komendy.

2 -Ok jeżeli powyższe punkty zostały spełnione to w wierszu poleceń wpisujemy komendę :

cd c:\androidsdk\tools\

3 - A następnie

fastboot oem unlock

Na telefonie pokaże się nam "fastboot oem unlock"

...

Pamiętaj ! Kliknięcie pozycji YES Powoduje wyczyszczenie całej pamięci telefonu! Więc jeżeli masz jakieś ważne dane , najpierw zrób kopie zapasową.

4 - Użyj klawisza Vol up/down aby wybrać (Yes) i zatwierdzasz przyciskiem Power.

Powinieneś zobaczyć coś w stylu tego :

... OKAY [435.433s]

finished. total time: 435.433s

Now back on this screen you should read

LOCK STATE - UNLOCKED

To wszystko , mamy odblokowanego Nexusa S :ok:

Jeżeli chcemy zablokować bootloader , wpisujemy komende :

fastboot oem lock
    Edytowane przez BartT-GSM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dunker

jeśli chciałbym zrobić tylko roota ,tak jak w innych telefonach np"one click root" Nie ma czegoś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robię wszystko tak jak jest napisane w tym tutorialu, ale swojego Nexusa nie mogę odblokować. W wierszu poleceń po wpisaniu fastboot oem unlock wyskakuje komunikat: 'fastboot' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. Co źle robię lub jaka może być takiego stanu inna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3
    Robię wszystko tak jak jest napisane w tym tutorialu, ale swojego Nexusa nie mogę odblokować. W wierszu poleceń po wpisaniu fastboot oem unlock wyskakuje komunikat: 'fastboot' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. Co źle robię lub jaka może być takiego stanu inna przyczyna?

Jak otworzysz command line, to zanim zrobisz fastboot przejdź do katalogu, do którego rozpakowałeś pliki. Np.

cd c:\nexusrootnew

potem dopiero

fastboot oem unlock

Powinno tak zadziałać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wil3, ale nie pomogło. Myślę jednak, że wiem co jest tego przyczyną. W managerze urządzeń gdy podłączę Nexusa (w trybie Bootloader Interface) to pokazuje mi się, że nie mam zainstalowanego sterownika do Android 1.0. Dziwne to trochę, bo instalowałem sterowniki i przez SDK, a gdy to nie pomogło to także sterowniki Samsunga (też nic się nie zmieniło).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3
    Dzięki wil3, ale nie pomogło. Myślę jednak, że wiem co jest tego przyczyną. W managerze urządzeń gdy podłączę Nexusa (w trybie Bootloader Interface) to pokazuje mi się, że nie mam zainstalowanego sterownika do Android 1.0. Dziwne to trochę, bo instalowałem sterowniki i przez SDK, a gdy to nie pomogło to także sterowniki Samsunga (też nic się nie zmieniło).

Spróbuj jeszcze raz zainstalować sterowniki.. a jak nie pomoże, to nie wiem :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz jeszcze czy masz na pewno plik fastboot.exe w plikach w paczce z androidem. Możliwe, że fastboot jest w innym folderze.

PS. Od któregoś tam wydania sa one chyba przeniesione do /platform-tools

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dunker

mnie jakoś nie może wykryć sterów ,próbowałem na dwóch przewodach usb ,chociaż opis do starego sdk to jakoś dałem rade zainstalować to wszystko ,ale tak jak piszę stery android 1.0 wykrzyknik na żółto i driver not found. Wyszukuje recznie tez nie daje rady .

Jakieś rady panowie ?

edit:

ok już znalazłem stery inne i mi wykryło ,ale teraz nie może się fastboot załączyć :(

edit 2 :

nareszcie odblokowałem go o boże troche sie naczytałem ,napiszę co mi pomogło :)

na początku miałem problem z usb jak wyżej opisałem z najnowszej paczki sdk wogóle mi nie wyszukiwało sterów i manualnie to samo ,ale znalazłem jakąś paczkę z driverami chyba ze starszej wersji ,potem ją wstawie.

Póżniej miałem problem z fastbootem po wpisywaniu koment w konsoli wywalał błąd "'fastboot' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file." wyczytałem ,żeby poszukać starszej sdk z fastbootem pobrałem Download an Archived Android SDK sdk-windows-1.6_r1.zip i skoiowałem z niego z tools fastboot i AdbWinApi.dll skopiowałem raz do tools nie poszło potem do platform-tools też nie poszło ,ale już zaczeło cie coś dziać było "waiting for devices " wkońcu udało się jak wklejałem "fastboot oem unlock" nie dawałem spacji jak dałem spację i dopiero fastboot oem unlock odrazu pojawiło sie do wyboru unloced czy nie i micha się cieszyła :)

post-9719-14255709561892_thumb.png

Teraz root ,recovery i jakiś romik do testów

p.s 1. windows 7 64bit to mój sprzęt dużo osób właśnie miało na win7 64 problemy

p.s 2.z recovery tez były problemy gdyż miałem wszytsko na instalacja kompletna,ale po ponownym uruchomieniu nexusa ani recovery ani rota nie było .Pomogło nowe recovery i simply root.

clockworkmod

simple-root

PORADNIK-nstall-official-android-4-1-jelly-bean-on-nexus-s-and-fully-root-it/

PZDR

Edytowane przez dunker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi