Skocz do zawartości
rumapark

[ROOT]Samsung Galaxy TAB 3 LITE T110/SM 210

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Poradnik przedstawia jak uzyskać root na tablecie Samsung Galaxy TAB 3 LITE T110/SM 210

Potrzebne pliki:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/59118148/Root%20Galaxy%20%20Tab%203%20LITE%20T110/android-armeabi-universal-root-signed.zip

https://dl.dropboxusercontent.com/u/59118148/Root%20Galaxy%20%20Tab%203%20LITE%20T110/odin3_v3.07.zip

https://dl.dropboxusercontent.com/u/59118148/Root%20Galaxy%20%20Tab%203%20LITE%20T110/T110.TWRP.2.6.3.0.recovery.tar.zip

Program odin należy wypakować, np na pulpit

Archiwum T110.TWRP.2.6.3.0.recovery.tar.zip należy wypakować.

1. Wejdź w ustawienia systemowe i następnie włącz "Debugowanie USB".

2. Podłącz tablet do komputera, poczekaj na instalację sterowników (nie każdy sterownik się zainstaluje, są takie z dziwną nazwą składającą się z losowych znaków i te nie są potrzebne.)

3. Zgraj do pamięci tabletu plik: android-armeabi-universal-root-signed

4. Teraz możesz odłączyć tablet i wyłączyć go.

5. Włącz tablet przytrzymując Volume Down, Home i Power.

6. Zaakceptuj tryb download naciskając Volume Up.

7. Podłącz tablet w trybie "Download mode" do komputera i poczekaj na instalację sterowników.

8. Jeżeli sterowniki się zainstalują uruchom program Odin3 v3.07. Jeżeli twój tablet zostanie wykryty to w programie pojawi się taka informacja:

wykryty.PNG

9. Program Odin ma być skonfigurowany tak jak na screenie:

odin.png

10. Kliknij na opcję "PDA" i wybierz plik recovery.tar.md5

11. Naciśnij "START"

12. Poczekaj do zakończenia procesu aż wyświetli się zielony kwadrat z napisem "PASS"

pass.PNG

13. Odłącz tablet, wyłącz go i następnie włącz przyciskając kombinację: Volume Up, Home i Power.

14. W recovery wybierz "INSTALL" i poszukaj pliku pod nazwą: android-armeabi-universal-root-signed

15. Po zakończonej, poprawnej instalacji w menu aplikacji wyświetli się nowa aplikacja SuperSU

Jeżeli chcesz uruchomić recovery to najpierw wyłącz tablet i uruchom recovery poprzez kombinację przycisków. NIE URUCHAMIAJ RECOVERY ROBIAC TO ZA POMOCĄ ADVENCED MENU ITP

Nie biorę odpowiedzialności za uszkodzenie sprzętu. Pamiętaj! Root = utrata gwarancji.

Edytowane przez rumapark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz problem z ponownym wejściem do recovery? U mnie po wgraniu CWM odinem i zrootowaniu wszystko chodzi jak należy ale ponowne wejście do recovery powoduje już spore problemy, tzn. niektóre opcje recovery nie działają i nie ma możliwości uruchomić systemu. Pomaga tylko ponowny flash Romu i root od początku, albo wgranie stockowwego recovery i następnie CWM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Już wiem co jest problemem. Są 3 wersje recovery do tego tabletu. I te trzy wersje miałem u siebie. Przez przypadek dałem link do wersji która nie zawsze działa. Zainstaluj to recovery https://dl.dropboxusercontent.com/u/59118148/Root%20Galaxy%20%20Tab%203%20LITE%20T110/T110.TWRP.2.6.3.0.recovery.tar.zip . Link do recovery w pierwszym poście został zaktualizowany

Archiwum T110.TWRP.2.6.3.0.recovery.tar.zip należy wypakować.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z Galaxy Tab 3 lite.

Edytowane przez rumapark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sky12

Witam chce zrotować tego tableta ale 3. Zgraj do pamięci tabletu plik: android-armeabi-universal-root-signed sterowniki mam zainstalowane ale jak wrzucić ten plik proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłącz kablem tablet do PC. W komputer znajdziesz urządzenie multimedialne i będziesz mógł skopiować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sky12

ok już sobie poradziłem mam ikone super su ale gdy wchodzę do tego programu nie widzi żadnych aplikacji dlaczego ??

Edytowane przez sky12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sky12

Wygląda na to że nie bo otrzymuje komunikat sorry this device does not have proper root access. chodz wszystko poszło według opisuj co jest nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałeś ta paczkę przez recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sky12

Teraz mam komunikat congratulations this device has root access czyli wszystko jest ok ale po wejsciu w super su w aplikacjach mam tylko root checker basic tak ma być czy powino być więcej ?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi