Skocz do zawartości
rumapark

[ROOT]Samsung Galaxy TAB 3 LITE T110/SM 210

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten sposób działa tylko z T110 czy na każde inne urządzenie? Zrootowałem właśnie mojego T110, ale chętnie zrootowałbym też starego I9001. Stąd moje pytanie, czy przeglądać forum za innym rootem (innymi plikami), czy po prostu przejść tą samą procedurę na poczciwym I9001?

Poradnik przedstawia jak uzyskać root na tablecie Samsung Galaxy TAB 3 LITE T110/SM 210

Potrzebne pliki:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/59118148/Root%20Galaxy%20%20Tab%203%20LITE%20T110/android-armeabi-universal-root-signed.zip

https://dl.dropboxusercontent.com/u/59118148/Root%20Galaxy%20%20Tab%203%20LITE%20T110/odin3_v3.07.zip

https://dl.dropboxusercontent.com/u/59118148/Root%20Galaxy%20%20Tab%203%20LITE%20T110/T110.TWRP.2.6.3.0.recovery.tar.zip

Program odin należy wypakować, np na pulpit

Archiwum T110.TWRP.2.6.3.0.recovery.tar.zip należy wypakować.

1. Wejdź w ustawienia systemowe i następnie włącz "Debugowanie USB".

2. Podłącz tablet do komputera, poczekaj na instalację sterowników (nie każdy sterownik się zainstaluje, są takie z dziwną nazwą składającą się z losowych znaków i te nie są potrzebne.)

3. Zgraj do pamięci tabletu plik: android-armeabi-universal-root-signed

4. Teraz możesz odłączyć tablet i wyłączyć go.

5. Włącz tablet przytrzymując Volume Down, Home i Power.

6. Zaakceptuj tryb download naciskając Volume Up.

7. Podłącz tablet w trybie "Download mode" do komputera i poczekaj na instalację sterowników.

8. Jeżeli sterowniki się zainstalują uruchom program Odin3 v3.07. Jeżeli twój tablet zostanie wykryty to w programie pojawi się taka informacja:

wykryty.PNG

9. Program Odin ma być skonfigurowany tak jak na screenie:

odin.png

10. Kliknij na opcję "PDA" i wybierz plik recovery.tar.md5

11. Naciśnij "START"

12. Poczekaj do zakończenia procesu aż wyświetli się zielony kwadrat z napisem "PASS"

pass.PNG

13. Odłącz tablet, wyłącz go i następnie włącz przyciskając kombinację: Volume Up, Home i Power.

14. W recovery wybierz "INSTALL" i poszukaj pliku pod nazwą: android-armeabi-universal-root-signed

15. Po zakończonej, poprawnej instalacji w menu aplikacji wyświetli się nowa aplikacja SuperSU

Jeżeli chcesz uruchomić recovery to najpierw wyłącz tablet i uruchom recovery poprzez kombinację przycisków. NIE URUCHAMIAJ RECOVERY ROBIAC TO ZA POMOCĄ ADVENCED MENU ITP

Nie biorę odpowiedzialności za uszkodzenie sprzętu. Pamiętaj! Root = utrata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebne są całkowicie inne pliki do i9001

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z VertisPLUS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wgraniu oryginalnego romu nie ma żadnych śladów ingerencji w urządzenie. Recovery działa i dałem radę później jeszcze inne linki. Jednak są pewne minusy roota w tym tablecie. Jak robi się Wipe to tablet uruchomi się tylko do recovery i trzeba wgrać rom przez odin od nowa.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z VertisPLUS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam panowie robiłem wszystko tak jak w tym poście ,aż się wbkońcu coś zepsuło i w ogóle się nie włącza tablet wyskakuje tylko TWRP i cały czas pisze "Updating partition details..." Jak go resetuje to znowu to samo pomocy bo nie wiem co robić :(Nie da sie go normalnie uruchomić pomóżcie Proszę :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

musisz wgrać rom przez odin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś mi w miarę prosty sposób napisał jak to zrobić to byłbym wdzięczny bo już są żale ,że tata tableta zepsuł :)

pozdrawiam i dziękuje Ci bardzo za tak szybką odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najłatwiejszy sposób to instalacja samsung kies, uruchomienie tabletu w trybie download mode i wgranie romu przez kies.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z VertisPLUS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszedł do mnie wczoraj t110 z pewnej promocji bankowej, zaraz pewnie będzię wysyp kolejnych użytkowników a jako że nie zadziałała u mnie metoda opisana w wątku to postanowiłem napisać coś od siebie. Prawdopodobnie tablet nie łykał flashowanych przeze mnie recovery bo ciągle odpalało się stockowe z komunikatem w tle o błędnym poleceniu, ale i tak lepsze to niż bootloopy ;)

Ostatecznie przy pomocy ODINa 3.09 udało mi się wrzucić CWM 6.0.4.8 a przy jego pomocy SuperSU-v2.16

Mam nadzieje że to komuś pomoże ale pamiętajcie że to że u mnie zadziałało to nie znaczy że pójdzie u Was i próbujecie na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez []v[] o r t
dodana paczka z ODINem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otóż gdzieś w innym tutorialu było to recovery które ty masz up. Ale i mnie nie działało i zainstalowałem to dotykowe recovery. Jednak należy liczyć się z tym, że po przywróceniu do ustawień fabrycznych tablet może uruchamiać się tylko do recovery.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z VertisPLUS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi