Skocz do zawartości
viktorov

Nie wyrzucajcie folii/szkieł ochronnych

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli folia, albo szkło (poliwęglan) ubrudzi się podczas montażu, to nic straconego. Wystarczy je dokładnie umyć płynem do naczyń, a później wypłukać w naczyniu z wodą dystylowaną.

Tutaj mała sztuczka z innej branży.

Szkło wyciągać z wody najlepiej w pionie i powoli. Napięcie powierzchniowe wody sprawi, że szkło będzie suche, bez żadnych kropelek.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem kiedyś taką sytuację z folią.Rozumiem że dotyczy się to również hartowanych szkieł, bo napisałeś "szkło (poliwęglan)" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowane na folii i "szkle" H+ Nillkin. Dotyczy wszystkiego co trzyma się ekranu dzięki adhezji.

PS

Do zdejmowania przypadkowych pyłków przy montażu nadaje się świetnie taśma lakiernicza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, tylko muszę pamiętać o wodzie destylowanej następnym razem :)

Testowane na folii i "szkle" H+ Nillkin. Dotyczy wszystkiego co trzyma się ekranu dzięki adhezji.

PS

Do zdejmowania przypadkowych pyłków przy montażu nadaje się świetnie taśma lakiernicza.

Mam taką sytuację - muszę odesłać telefon do serwisu, ale mam już założone szkło nillkin h+. Jeśli mi nie naprawią tylko dadzą nowy to stracę szkło. Czy mogę zdjąć je i gdzieś przechować na ten czas, a później umyć tak jak pisałeś i założyć ponownie?

-----------------------------------------------------------------------

Udało się, aczkolwiek nie mogłem znaleźć płaskiego, wysokiego pojemnika żeby wyjąć szkło w pionie i nie zmarnować dużo wody utlenionej. Wyszło tak że polałem tylko tą wodą (po umyciu płynem i czystą wodą) i przyłożyłem mokre szkło na ekran. Przypomniałem sobie że kiedyś miałem szkło które zakładałem przy użyciu wody. Po dobrym masażu woda wydostała się na zewnątrz, a na drugi dzień zniknęły wszelkie inne plamki, itd. ☺

Edytowane przez Tasi
    Łączenie postów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi