Skocz do zawartości
Guziorro

Telefon nie zapisuje plików wrzuconych w trybie pamięci masowej (MSC)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Mój problem jest następujący:

Wrzucając pliki na kartę SD w trybie pamięci masowej (MSC) widzę je na kompie, że są, że się skopiowały.

Ale potem,po odłączeniu kabla USB, nie ma ich na fonie, żaden manager czy inny player ich nie wykrywa...

Po ponownym podłączeniu USB (MSC) na komputerze widać, że jednak te pliki są na karcie pamięci...

Po przerzuceniu na tryb przesyłania multimediów (MTP) nawet komputer już ich nie widzi...

Rozmiar karty SD nie ulega zmianie, czyli pliki te jednak nie docierają do fona.

Przerzucanie plików od początku w trybie MTP działa i pliki są wszędzie widoczne, ale trwa to bardzo długo i często przesył się wiesza >:(

Dodam, że niedawno działało wszystko bez zarzutów.

Kombinowałem ze sterownikami na kompie, z formatem karty SD (jest w fat32, jakby coś), z debugowaniem USB włączonym/wyłączonym i jeszcze kilka innych rad z googli sprawdzałem, ale nic się nie zmieniło.

Może ma ktoś jakiś pomysł, przy czym nie interesuje mnie aktualizacja systemu czy zresetowanie fona - to w ostateczności.

(Mój fon to zrootowana Xperia M C1905 Android 4.1.2. kompilacja 15.1.C.2.8.)

Edytowane przez Guziorro
    tytuł tematu niezgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tryb MTP działa fatalnie, sam tego doświadczyłem wielokrotnie, gdy próbowałem przesyłać dane między komputerem i telefonem - w praktyce wychodzi, że łatwiej przesyłać za pomocą uTorrenta (w sieci lokalnej idzie szybko) lub przez czytnik kart.

Przesyłasz pliki za pomocą eksploratora Windows, zewnętrznych programów czy konsoli? Dostęp do trybu pamięci masowej uzyskujesz z Androida (jest taka możliwość w 4.1.2? W 4.3 zdaje się jej nie być) czy za pomocą jakichś programów/skryptów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesyłam pliki za pomocą eksploratora Windows a dostęp do trybu pamięci masowej normalnie z androida,jest wybór (Ustawienia/Xperia/Łączność przez USB)

Wszystko działało swego czasu sprawnie a tu nagle klops...nie mam pojęcia co się zmieniło,czy przypadkiem coś usunąłem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro występuje problem z zapisem danych, myślę że powinieneś zacząć od sprawdzenia nośnika za pomocą CHKDSK. Nie wydaje mi się, aby problem mógł być spowodowany usunięciem któregoś z plików, skoro pracujesz w trybie pamięci masowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dużo ostatnio grzebałem w fonie, testowałem wszelkiego rodzaju cleanery, próbowałem też "swapping internal memory" (wszystkie testowane sposoby kończyły się bootloop'em ), usuwałem niepotrzebne aplikacje systemowe - może wtedy coś się spierniczyło...

A po zastosowaniu CHKDSK nic się nie zmieniło.

Oto wynik:

http://i.imgur.com/XybjpJk.jpg[/img]"]XybjpJk.jpg

Edytowane przez Guziorro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizowałem andka do 4.3 i problem się rozwiązał, więc to tyle w temacie.Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi