Skocz do zawartości
LethalOne

Nowa wersja Lenovo P780 - Speed Version - czytaj jeśli zakupiłeś nowy P780!

Rekomendowane odpowiedzi

adazie

wciskam Firmware-upgrade, ale może to wina kabla bo używam tego od zasilania który był w pudełku z telefonem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy jak podłączasz wyłączony telefon (wcześniej wciśnij przycisk reset) to nie pojawia się na chwilę jakieś nieznane urządzenie w menedżerze urządzeń? Nie sprawdzę teraz ale u mnie chyba to się nazywało "Preloader mt65xx ..." czy coś takiego, a nie tak jak u Ciebie, więc być może chodzi o sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adazie

Preloader mt65xx pojawia się na chwilę w menadżerze, ściągłem sterowniki do tego preloadera ale żaden nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli pojawia się nazwa preloader to znaczy, że sterowniki są OK, spróbuj zainstalować starszą wersje SP Flash tool i wtedy spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adb Composite interface to jest właśnie to co NIE POWINNO być widoczne :) Złe drivery zainstalował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może mi ktoś pomóc?

Mam nową wersję P780. Chciałem wgrać Life v0.7, więc ściągnąłem Rom S136 140306 i podmieniłem preloader.

Po sflashowaniu telefonu tym romem, przestał on się włączać i po podłączeniu nie wykrywa sterownika. Co robić?

Dodam, że sterownik mam zainstalowany, bo mam też dostęp do drugiego Lenovo P780, ale w starej wersji i tam jest wszystko ok.

Edytowane przez morfiniusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    przestał on się włączać i po podłączeniu nie wykrywa sterownika
    ale o co chodzi? nie wykrywa telefonu? w którym momencie? w ogóle się nie odpala czy robi się bootloop? którą wersją FT robiłeś flasha? pozaznaczałeś DA DL ...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon w ogóle nie odpala. Po podłączeniu kablem pojawia się komunikat informujący, że "nie rozpoznano urządzenia USB", w związku z tym flashowanie dalsze nie ma racji bytu.

FlashTool wersja V3.1304.0.sn119. DA DL All With Check Sum zaznaczone było.

---------- Post dołączono o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Nie wiem jak to się stało, ale zaczął go wykrywać.

Okazuje się jednak, że chyba mam jakąś złą wersję preloadera, bo jakąkolwiek wersję Life bym nie wgrywał, to go ucegla od nowa i trzeba wracać do S136.

Mógłby ktoś się podzielić takim, który na pewno działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli "odceglasz" telefon posiadaną wersją S136 to znaczy że POSIADASZ dobry preloader - właśnie z tej wersji...ja wgrywam to w ten sposób: najpierw scatter-loading z romu life, potem klikam na PRELOADER i wybieram preloader z romu S136 - na rysunku widać, że preloader jest z innej lokalizacji niż reszta romu, potem Firmware-upgrade, podpinam fona i leci!

post-183747-14255752515521_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale dlaczego? Jak robisz tak jak napisałem to powinno zadziałać...

Wysłane z mojego Lenovo P780 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi