Skocz do zawartości
Ohmydaddy

Zrobiłem wipe, mam problem z zalogowaniem się przy włączaniu telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, że kumpel bawiąc się moim telefonem (htc g1) robił sobie szlaczki przy wpisywaniu kodu do odblokowania telefonu. Wynikiem czego zablokował mi go. Telefon poprosił mnie o wpisanie maila i hasła by go odblokować a, że kupiłem go od kogoś to nie byłem w stanie wytrzasnąć maila i hasła tego gościa. Więc zrobiłem wipe telefonu. Teraz gdy go włączam pojawia mi się Android na, którego trzeba kliknąć, jest tutorial używania telefonu a później woła o logowanie się lub rejestracje. Wpisuje wszystko lecz wyskakuje mi, że nie posiadam połączenia z internetem. W domu nie mam wifi, ale u kolegi, który ma wifi także nie dało się zarejestrować. Czytałem inne fora po Angielsku na ten temat ale jednak mało z tego rozumiem. Potrzebuje jasnej, klarownej instrukcji jak postępować bym mógł się cieszyć Htc'kiem. Jestem jeszcze zielony co do tego telefonu bo mam go parę dni a niestety już z takim problemem muszę się zmierzać. Trochę mnie to zniechęciło do tego telefonu lecz myślę, że po Waszej pomocy na pewno będę z niego w 100 a nawet 200% zadowolony. Z góry dziękuję za pomoc. Proszę o nie odsyłanie mnie do jakiś stron po Angielsku bo wydaje mi się, że wszystkie już przewertowałem lecz i tak nic z nich nie rozumiem (nie chodzi o mój słaby Angielski, lecz o skomplikowane słowa związane z rożnymi procesami w tych telefonach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłes wipe w recovery? Masz pakiet jakis na neta? próbowałes skonfigurowac apn'y ?

Łączy Ci sie normalnie z siecią wifi lub 3g?

Napisz jaki masz rom jakie radio info znajdziesz w informacjach o telefonie.

Wiesz ze musisz mieć konto na gmail tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wipowałem go włączając kombinacja czerwona słuchawką + domek. Nie wiem jaki mam room. Gdy włączam telefon bez karty sim to pokazuje pulpit i napis "No sim card" i nic się nie da zrobić, jedynie jest ikonka emergency. Wcześniej wyszukiwał mi połączenia Wifi ale miałem problem z połączeniem się (Nie udało mi się ani razu). U kumpla, który ma hasło na wifi wpisywał mi wszystko by się połączyć lecz wyskakiwało po chwili ze sieć nie jest w zasiegu (w szkole tak samo...). Nie mam żadnego wykupionego pakietu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak chcesz sie zalogowac skoro nie masz połaczenia z internetem? ;/ i do tego bez sima ? ;/

Wykup pakiet,masz orange wiec mozesz i podaj te radio masz napisane wersja pasma, wersja jądra poszukaj info o modyfikacji, wersji androida jeśli jest podaj jakies info wogóle bo tak to ze szklanej kuli moża wróżyć...

Włacz telefon kombinacją kamera + power i przepisz na forum co tam jest.

Edytowane przez arekxxd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK. jak wroce do domu to napisze wszystkie potrzebne informacje. Mowilem, ze sie nie znam. Polaczenia w domu nie mam, lecz moge isc do kolegi to zrobic. Czy polaczenie wifi w tym nic nie pomoze? Mam karte sim, ale mowie, ze gry wlaczam go bez sim to nie da sie go w ogole uzywac. A gdy wlaczam z sim to prosi mnie o logowanie do gmaila. Mam konto gmail.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przeciez powinienes miec opcje pomin logowanie. Jest na 100% bo w niedziele sam robiłem unroot i powróciłem do romu 1.5, w którym ta opcja była. Więc, "where is the problem?"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włączyłem telefon kombinacją kamera+ czerwona słuchawka i wyświetliło mi się:

Drea*** PVT 32B

HBOOT-0. 95.0000

RADIO-2.22.19.26I

sep 2 2008

Seria10

---------- Post dołączono o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

Jakieś pomysły? Nie da się ominąć logowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynym wyjaśnieniem dlaczego nie można pominąć logowania jest Android w wersji NIŻSZEJ niż 1.5 , w innym przypadku można bez problemu pominąć logowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli co mogę z nim zrobić by działał? Kolega ma wykupiony pakiet internetowy i także nie dało się zalogować... Sam już nie wiem co może być przyczyną tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma wykupiony pakiet ale nie masz pewnie podznaczonych apnów jego sim... w okienku gdzie masz wpisywać login i hasło gmaila wciśnij klawisz menu. Tam ustawienia dasz wejdziesz w mobile networks -> punkty dostępowe - > i tam zaznaczysz apny sim z pakietem albo dodasz wciskając menu i new apn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi