Skocz do zawartości
lesny_czlowiek

Problem z powrotem do Oryginalnego softu- nie widzi karty pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem bladego w wersji od Orżnąć. Mam taki problem: telefon pracuje obecnie na Romie CyanogenMOD 7 i przestał czytać kartę pamięci. Po uruchomieniu telefonu wyświetla informacje iż karta SD pusta, czy sformatować kartę. Format nic nie daje i tak w kółko. Najprościej oczywiście oddać na gwarancje, ale jak mam modyfikowany soft, to gwarancja jest nieważna, a jak mogę powrócić do oryginalnego softu Orange, skoro nie ma karty? Na internecie znalazłem tylko sposoby instalacji ROM z karty pamięci.

Sprawdzałem telefon na 3 kartach, za każdym razem to samo. Więc problem nie leży po stronie kart pamięci. Sytuacja pojawia się już 3 raz, ale wcześniej pomogło kilka resetów, następnym razem pomogło poruszanie delikatne karty w gnieździe. I telefon przez jakieś 2 tygodnie działał poprawnie. Teraz nic nie pomaga. Po wyciągnięciu karty, telefon to widzi, widzi także że jest włożona ale nie może jej zamontować.

Mój błąd że nie wykorzystałem od razu okazji że działa i nie oddałem na gwarancje. Czy ktoś ma pomysł jak powrócić do fabrycznego ROM a nie instalując go z karty, tylko np. bezpośrednio z kompa?

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K4f

Z tego co mi wiadomo to można przez sdk wgrać. Gdzieś się na to natknąłem, chyba w przyklejonym wątku o rootowaniu ktoś się o to pyał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

romy mozna instalowac bez karty pamięci używając ZTE Downloader Wszystko jest na forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że odsyłasz mnie do tego wątku http://forum.android.com.pl/f277/zte-blade-tutorial-powra-t-z-gen2-do-gen1-przywracanie-imei-fix-freeze-phone-64858/ niestety na samym początku schody, po podłączeniu telefonu zgodnie z instrukcją, w trybie ZTE Handset Diagnostic Interface, telefon w takowym się uruchamia, ale XP (testowane na 2 kompach) nie może znaleść sterowników do takiego urządzenia, w efekcie jest taki stan rzeczy: http://s1641.ch***l/ChomikImage.aspx?k=1342809&t=634394054291857710&id=583720104&vid=583720104 poszukałem nieco w googlach czy można znaleść jakieś sterowniki do XP i znalazłem coś takiego Auto Driver installer By GPGIndustries - FORUM-GSMWORLD ale i tak po instalce, windows dalej nie możne zlaleść sterowników. Kwestia sterowników, windowsa, czy może telefon nie uruchamia się w tym trybie? (choć nie sądze)

Edytowane przez lesny_czlowiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, tak jak się spodziewałem, problem tkwił w sterownikach, których nie miał xp, a znalazły się w windows 7 na komputerze znajomego. Ale teraz pytanie odnośnie wspomnianego wcześniej poradnika od dexter1515. Punkt I przeszedłem bez problemu, natomiast dalej jest takie lakoniczne stwierdzenie:

3 Wciskamy " Start All " Gdy program wgra już soft telefon uruchomi sie w trybie recovery w wersji 2.xxx

4 Teoretycznie możemy teraz wgrać już oprogramowanie jakie chcemy ale gdyby telefon po wgraniu softa ciągle uruchamiał sie w trybie recovery musimy przywrócić układ partycji . Przechodzimy wtedy do punktu 5

pojawia się informacja o instalacji ROM z karty SD, ale że tego nie mogę zrobić to jest oczywiste, telefon nie widzi sd nawet w trybie recovery. Nie ma natomiast żadnej wzmianki jak to można zrobić poprzez ZTE Downloader, co jak się okazuje nie jest wcale ani proste ani oczywiste. Jak widzę temat cieszy się zainteresowaniem i pewnie nie jednemu jeszcze nieszczęśnikowi przyda się taka rada, bo jak się okazuję, problem z SD jest wyjątkowo poważny, trudno cokolwiek zrobić.

Raz jeszcze proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reggie

miałem identyczną sytuację, najprościej zdobyć inną kartę, sformatować ja i wgrać z niej rom

dziś po odpaleniu programu blade manager przestał działać czytnik kart.

Po restarcie system nie chciał wstać, w recovery błąd i/o error can't mount sd card.

Miałem jeszcze inną kartę która też nie działała w telefonie, myślałem że to już koniec bo an gwarancji ani nic.

Po paru boot loopach, system zaskoczył okazało się że tą drugą kartę widzi ale pisze że uszkodzona, nie dało się też jej sformatować.

Pojechałem do znajomego który ma lg swift, i sprawdziłem karty, na oryginalnej system w ogóle nie wstawał, a ta drugą udało się sformatować.

Po formatowaniu w moim telefonie karta znowu nie działała, po kolejnym formacie na lg udało się odzyskać z niej system, teraz czytnik działa dobrze ale oryginalna karta umarła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zawsze jakiś pomysł, tyle że telefon nie czyta żadnej karty pamięci, najprawdopodobniej uszkodzenie sprzętu a nie softu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reggie

mi tez nie czytał 2 pod rząd, dopiero jak sformatowałem jedna z kart w tym lg swift to nagle zaskoczyło.

mi pomogło a też czytnik wygladal na uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się składa że mój brat ma Gt540 i niestety nawet sformatowanej karty nie chciał zamontować ;/ także dalej czekam na pomoc, jak zainstalować system nie wykorzystując karty pamięci, tylko z kabla.

Dla piszących posty typu: "było już na forum", proszę wcześniej przeczytać moje ostatnie posty, bo już wykorzystałem wszystkie znalezione prze zemnie rozwiązania i na prawdę dobrze szukałem pomocy w istniejących już tematach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi