Skocz do zawartości
macgreg

ROM MIUI AU - android 2.3.3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej od wczoraj testuje ten zacny romik (MIUI AU)

[ROM] Miui-AU ROM - Multilanguage -GB 2.3.3- for Nexus One - [04/21/2011] - xda-developers

Wszystko działa płynnie(bardzo) i bezawaryjnie wyglądając przy tym bardzo ładnie - mam wrażenie jakby ekran z amoleda zmienił się w superamoleda:P - kolory i ostrość dostały jakiegoś kopa - dziwna sprawa , to w połączeniu z kapitalnymi efektami przejścia - nieźle:)

Jest język polski , APP2EXT i parę innych ciekawych rzeczy w tym odtwarzacz muzyki który przypadł mi do gustu bardziej niż Power AMP . Jako że jest to gingerbread działa Volume+ czyli muze w słuchawkach można nieźle podkręcić więc jest miodnie

Trochę czasu zajeło mi powrzucanie ikon z pulpitu do folderów bo ten ajfonowy model jakoś mi nie pasuje a:P - trzeba było też poszukać oddzielnego drawera aplikacji - na szczęście się udało a:)

Życie baterii po jednym dniu i po nocce oceniam BARDZO dobrze - odłączony z ładowarki fon z wyłączonym netem (godz ok 21) do 10 dzisiaj miał zjedzone zaledwie 3% - gdzie na CM7 było co najmniej 8-10% do 7 rano , wczoraj sporo bawiłem się i sprawdzałem różne opcje - bateria zjeżdżała też jakby wolno

Tyle ode mnie - zachęcam do sprawdzania i dzielenia się wrażeniami

Ps. W tym releasie nie ma wonka ;D

Edytowane przez macgreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jakie Recovery i Radio używacie do tego romu? Czy wam też to trochę tak muli?

Edytowane przez Nexus One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakie Recovery i Radio używacie do tego romu? Czy wam też to trochę tak muli?

Recowery to RA Nexus 2.2.1 (ale z Clockworkiem też powinno polecieć) co do radia to u mnie latało na stockowym 5.08.00.04

Wersja z mojego posta czyli MIUI AU - działała bez ŻADNEJ przycinki, zwieszki czy jakiegoś innego dziwnego zachowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja wpusciłem dzisiaj wersje od "Crow" i musze przyznac ze troszke przycina.

A mógłbyś wstawić jakąś instrukcję jak usunąć te ikonki w stylu IPhone? Mnie też one drażnią.

Pzdr!

Edytowane przez Nexus One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crow

Mnie wersja, ktora podalem praktycznie sie nie przycina.. moze raz na jakis czas lekko przymrozi go, ale tak mialem na CM7 na stockowym itd, wiec w ogole mi to nie przeszkadza.. ogolnie uwazam ze chodzi bardzo plynnie. Ikon jest pelno w menadzerze motywow, wystarczy wejsc w "edytuj ustawienia motywu" -> ikony, pozatym mozna na forach poszukac itd.

Co do recovery to uzywam Clockwork, radio 5.12.00.08

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem kompletnym prawiczkiem, jeśli chodzi o romowanie telefonu, ale ten MIUI wygląda tak ładnie, że chciałbym spróbować. Telefon (jest jakoś z Ameryki Północnej, jeśli to istotne) był wcześniej romowany, ale na moje życzenie przywrócono stockowy system. W tej chwili jest na nim andek 2.3.4 ściągnięty automatycznie przez telefon. Sekcja "about phone" podaje następujące informacje:

Android version 2.3.4

Baseband version 32.41.00.32U_5.08.00.04

Kernel version 2.6.35.7-59463-g52630a3 [email protected] #1

Build number GRJ22

Restert z wciśniętym trackballem pozwala dowiedzieć się tego:

*** UNLOCKED ***

NEXUSONE PVT SHIP S-ON

HBOOT-0.35.0017

MICROP-0b15

TOUCH PANEL-SYNT0103

RADIO-5.08.00.04

No i ponieważ nigdy nie rootowałem/romowałem, mam masę pytań:

1. Czym różnią się te dwie wersje MIUI (linkowana przez MacGrega i Crowa)? Tylko schematem kolorystycznym, czy też czymś więcej?

2. Są trzy wersje, A2SD (stock Version), Data2Whatever, Data2External (scripted by aTroy), ponoć dwie z nich pozwalają na powiększenie dostępnej pamięci, ale trzeba jakośtam przygotować kartę SD. O co tu dokładnie chodzi?

3. Jak muszę przygotować telefon do instalacji? Z tego, co rozumiem, odblokowany już jest, natomiast zrootowany nie - titanium backup nie chce działać. Na czym dokłądnie polega ten "wipe", o którym tak tam krzyczą? =). Co to jest to radio i jak zainstalować właściwą wersję?

4. Będę chciał to zrobić z poziomu Win7 x64 (ewentualnie x32), czy to bardzo głupi pomysł?

5. Jak jest z ewentualnym przywracaniem stockowej wersji systemu? Jest to możliwe i łatwe?

6. Jak sie ma sprawa z aplikacjami, w szczególności zakupionymi - muszę zrobić jakiś backup? Czym, skoro titanium nie działa?

7. MacGreg wspominał o braku drawera - czy to oznacza, ze bedę musiał instalować jeszcze dodatkowo LauncherPro, którego teraz używam, czy jak?

8. Czy z baterią jest lepiej niż w stockowym 2.3.4? Ostatnio znów cell standby i phone idle zjadają masę energii, i już mnie to doprowadza do szału.

9. Da się w to wgrywać tematy jak w launcherach?

10. Czy pójdzie na tym swype? Używam go obecnie i nie wyobrażam sobie, że miałbym przestać.

Z góry dzięki za wszelką pomoc. Jak już wspominałem, jestem kompletnie zielony, ale chciałbym się nauczyć =). Widziałem, że na miui-au jest sporo poradników, ale mam wrażenie, że one są przeznaczone dla kogoś, kto wie więcej na ten temat niż ja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Hej

Z tego co widzę to masz odblokowanego nexusa - sprawdź w aplikacjach czy masz program superuser - możliwe że masz roota tylko o tym nie wiesz:) Radio masz ok - nie trzeba zmieniać

1.Różnic jest dużo przede wszystkim wersją miui oraz samego androida AU (to andek 2.3.3+ MIUI 1.5? - jest juz chyba wersja z nowszym andkiem ) a NX to 2.3.4 z MIUI 1.7 do tego do są zmiany w funkcjonalnosciach , wyglądzie itp.

2.Każda z tych wersji a na pewno App2Sd oraz Data2Ext wymagają stworzenia na karce pamięci dodatkowej partycji EXT na której będą zapisywane zainstalowane aplikacje lub pliki programów i samego androida. By zrobić tego typu partycję trzeba mieć alternatywne recowery Amona Ra lub Clockworkmoda - obydwie (ta lub tą)możesz zainstalować za pośrednictwem programu Rom manager - wymagany ROOT

3a.Naładuj fona na max!

3. Jeśli nie masz roota to od tego trzeba zacząć , mając andka 2.3.4 możesz spróbować aplikacją gingerbreak (czy jakoś tak:) ) dalej wrzucasz alternatywne recowery programem rom manager - polecam wersję RA Nexus 2.2.1 . Mając już nowe recowery wchodzisz do niego (wyłączasz fon i naciskasz power i trackball) i robisz nandroidbackup (opcja nand backup & restore) - jeśli się udało to na karcie sd będziesz miał folder nandroid zawierający płny obraz systemu wraz z aplikacjami! więc jak coś by poszło nie tak to wracasz do stanu wyjściowego:D

Mając roota możesz zrobić kopię aplikacji programem titanium backup( tyle że nie wiem czy TB będzie działał na stockowym romie)

Kolejna czynność - skopiuj gdzieś na compa całą swoją kartę sd podczas tworzenia partycji wszystko z karty zostanie stracone!

Zwróć też uwagę na to jakiej klasy masz kartę SD - w przypadku App2SD stosowne minimum to klasa 4 w przypadku data 2sd minimalna klasa karty to 6! - jeśli masz klasę 2 to podczas użytkowania możesz mieć przycinki albo inne dziwne akcje

Po skopiowaniu karty po raz kolejny przejdź do trybu recowery i wybierz opcję partycjonowania w menu wybierz wielkość partycji EXT=1GB (sporo romów wymaga takiej wielkości) Swap=0 a resztę zostaw na FAT

po ukończeniu wyłącz fona, wyjmij karte i skopiuj na nią wybrany rom oraz kopię wcześniej zrobionego nandroida

po raz kolejny odpal recovery

W menu wybierz opcję wipe -> Wipe ALL data/factory reset oraz po zakończeniu ->Wipe Dalvik-cache

Teraz masz już czysty fon

daj wstecz(przyciski głośności) i wybierz opcję Flash zip from sdcard. wybierz paczkę którą wrzuciłeś na sd -> potwierdź trackbalem i gotowe instaluje ci się romik (pierwsze botowanie czasami trwa długo) po procesie rejestracji warto zrestartować maszine i dopiero zaczynać zabawę

4.nie ma znaczenia na jakim systemie pracujesz:)

5. jak masz nandroid to przywrócenie starej wersji zajmuje z 10 min (robisz wipe a potem nandroid restore)

6.Jeśli titanium nie zadziała to trudno będziesz musiał na nowo instalować a zakupione licencje dostępne będą w android market:)

7.MIUI to specyficzna wersja systemu - tu każda zainstalowana aplikacja ląduje na pulpicie tak jak w iphonie:) możesz to ogarnąć albo alternatywnym launcherem albo zastosować foldery + aplikacje drawerową ...chyba że podoba Ci się tak jak jest:P

8.MIUI dobrze trzyma energię ale szału z różnicą nie ma

9.Tak masz tam aplikację do zmiany tematów - jest ich całkiem sporo więc można coś ciekawego znaleźć

10. Tak:)

Pozdrawiam i powodzenia

Edytowane przez macgreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crow

co do wersji, to ja juz sie przerzucilem na oficjalne miui dla nexusa ze strony miuiandroid.com, spolszczenie mam od acida, jest w ktoryms temacie. Pamietaj tylko, ze na chwile obecna (08.07) spolszczenie dziala tylko z wersja 1.7.1. Do najnowszej wersji, tj 1.7.8 bedzie prawdopodobnie po weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od dwoch dni testuje i troche mam problemy z grami czesc od gameloft wogole sie nie wlacza dostaje crash. Nie moze przez to ze mialem je przywrocone TB. ale wyglad romu jest naprawde piekny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi