Skocz do zawartości
Jonny

Ile macie wolnego ramu na waszej "G dwójce"?

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia ich przyzwyczajenia do PC zapewne. Sam tak miałem na początku, że używałem Task Killerow tylko po to, by mieć większy "numerek", jeszcze za czasów mojego pierwszego tel z tym systemem

@topic- bez żadnych restartów od dobrych kilku dni- 780

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krynka

400-600 jak nic nie robię to potrafi nawet 1GB wolnego mieć

Tapatalknięte z giedwójki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jonny
    Kwestia ich przyzwyczajenia do PC zapewne. Sam tak miałem na początku, że używałem Task Killerow tylko po to, by mieć większy "numerek", jeszcze za czasów mojego pierwszego tel z tym systemem

@topic- bez żadnych restartów od dobrych kilku dni- 780

Żadna kwestia przyzwyczajenia, po prostu chcę wiedzieć czy zdarzają się jakieś ściny przy większym obciążeniu bo nie wiem czy brać g2 czy n5 :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie mam wolne 579MB po wyczyszczeniu, przed było ponad 220MB. Oczywiście KitKat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie między 500 a 900 wolnego, tyle że ja mam sporo poinstalowane, druga rzecz nie patrzyłbym aż tak na ilość wolnego ramu ponieważ w sporej większości android pracuje w ramie więc im go więcej tym płynniejszy. Z resztą sam telefon pracuje obłędnie :) i nie zamieniłbym go na żadnego samsunga S...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Żadna kwestia przyzwyczajenia, po prostu chcę wiedzieć czy zdarzają się jakieś ściny przy większym obciążeniu bo nie wiem czy brać g2 czy n5 :>

O to się nie martw. Nakładka LG jest ciężka ale działa perfekcyjnie przez cały czas, co jest dla mnie nieprawdopodobne. Swojej Gie Dwójki praktycznie nie restartuje, gdzie przy SGS II robiłem to chyba codziennie juz odruchowo.

Poczytaj zresztą jakakolwiek recenzję, biorąc nawet pod uwagę to, że są pisane jeszcze na 4.2.2, który, przynajmniej u mnie, chodził gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ldawid
    A ja pytam się grzecznie po co Wam duża ilość wolnego ramu? Przypominam, że Android to zupełnie co innego niż np Windows i produkcie od Google nieużywany ram to zmarnowany ram

Podzielam stanowisko w/w. Wszystko w temacie zostało powiedziane. Różnica wielkości zasobów w granicach +/- 50/100MB zawsze zależna będzie od indywidualnej konfiguracji oraz, ilości aktualnie w tle pracujących aplikacji.

Dalsze roztrząsanie - ja mam tyle a ktoś inny tyle jest bezprzedmiotowa. Dlatego, temat odznaczam jako ROZWIĄZANY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blaca

[Dodano: 14.06.2015 - 17:24]

A ja pytam się grzecznie po co Wam duża ilość wolnego ramu? Przypominam, że Android to zupełnie co innego niż np Windows i produkcie od Google nieużywany ram to zmarnowany ram. Android od wersji 4.3 już dobrze zarządza pamięcią więc przy 2gb nigdy jej nie zabraknie.

Tapped by LG G2

Dwno wiekszej głupoty nie czytałem. Im wiecej wolnego ramu tym lepiej cholopczyku. Jest cos takiego jak wielozadaniowosc jak by nie wiedzial. Czyli bawie sie w przegladarce np robie przelew w mbanku..przychodzi mi sms z haslem do transakcji. Wychodze kopiuje haslo i chce wrocic do przegladarki a tu sie okazuje ze system ja zamkna  bo mal malo pamieci. Teraz juz wies po co jest potrzebna duza ilosc wolnego ramu,po to zebys mogl sobie skakac po roznych aplikacjach bez obawy ze ci system ktoras ubije.

Edytowane przez blaca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Googlowi coś "nie wyszło" w kwestii wykorzystania RAM, dlatego wyprodukowali marketingową bujdę, że "nieużywany RAM to zmarnowany RAM", i krąży ta bujda po internecie już parę lat.

A tymczasem nawet mając 2GB, aplikacje są często ubijane, np. przeglądarka, gdy wyjdziesz na chwilę, żeby zadzwonić albo zrobić zdjęcie. Ilość zajmowanej przez poszczególne aplikacje pamięci, wyświetlana w "uruchomionych aplikacjach" to jakaś totalna ściema, u mnie wszystko sumuje się do około 200-300MB, a zajęte jest 1,5GB. System zajął 1,2GB?

Nowe telefony mają już 3GB RAM, jakiś obłęd. A ja nie widzę różnicy w jakości działania telefonu z 1GB i 2GB, na jednym i drugim aplikacje są czasem ubijane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blaca

Pelna zgoda

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi