Skocz do zawartości
Beeciiaa

Mój Galaxy S5 bardzo mocno się grzeje!

Rekomendowane odpowiedzi

Arktik1

Czasem aktualizacje przez telefon się nie udają. Trzeba by wgrać system Odinem i FullWipe.

4.4.2 to system oparty na Java. 5.x.x to ART wiec chodzi dużo lepiej. U mnie na KK zdarzały się przycinki i grzanie telefonu. Odkąd zmieniłem na 5.0 telefon dostał nowego życia.

S5 i Tapatalk jest super

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie, np. po 10 minutach przegądania internetu po wifi jest około 34-35 stopni baterii, a jak sobie telefon leży to ma około 22 stopnie.

Zaś procesor przy, np. internecie ma od 46-58 stopni, jak aktualizowałem wszystkie apki ze sklepu to dochodził do 70 stopni.

Teraz ładuje się i na procku 44 stopnie, na baterii 33 stopnie.

Kurcze, nie wiem jakie są tolerowane widełki temperatury przy określonych czynnościach. Kupiłem używanego S5, co prawda dali mi gwarancję, a ja jakbym co chwilę szukał dziury w całym. :D Przy moim poprzednim telefonie LG L90 nie było jakichś przegrzewań, a tu chyba ze wzgledu na to, że sprzęt jak dla mnie dosyć drogi to i chcę dowiedzieć się czy wszystko z nim jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@adamand,

Może jakaś aplikacja pracuje w "tle" i powoduje pracę zegarów procesora na maksymalnych taktowaniach i nadmiernie obciąża SoC. Sprawdź może aplikacją GSam Battery Monitor ze sklepu Google Play która aplikacja ponosi winę za taki stan rzeczy (ilość godzin/minut w stanie wybudzenia).

Rozwiązaniem jest również przywrócenie ustawień fabrycznych (wipe data/factory reset z poziomu recovery). Niestety po zrobieniu wipe data utracisz wszystkie dane z telefonu.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytam w ten sposób.

Czy temperatura baterii na poziomie 34 stopni i procesora na poziomie 46 stopni podczas takiego normalnego użytkowania (np. przeglądanie internetu, konfiguracja ustawień czy np. oglądanie filmików) jest dla S5 w porządku czy coś jest nie halo? ;)

Przywróciłem ustawienia fabryczne i na takim poziomie mniej/więcej są temperatury w moim telefonie. Dochodzę do wniosku, że to chyba normalne, ale szukam jakiegoś potwierdzenia. Dodam, że jak telefon leży nieużywany przez kilka godzin i sorawdzi się temperatury to wynoszą one około 22 stopnie dla baterii i 30 dla procesora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SKORPION

Wszystko w jak najlepszym porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Jedyna rada, by się nie grzal to zdejmować tylna klapkę na czas grania, lub obniżyć taktowanie GPU i CPU.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Czy to możliwe że gniazdko w ścianie mogło zepsuć albo baterie albo gniazdo ładowania? Bo leży sobie spokojnie tel i jest wyraźnie ciepły, a bateria jedzie w dól

Edytowane przez Adrian Nyszko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arktik1

Jak podłączasz bezpośrednio do gniazdka to może się troszkę grzać. Uważaj tylko aby nie wybuchł bo powino się przez ładowarkę.

A tak powaznie to grzeje się bo procesor coś robi.

Zainstaluj jakiś program do monitoringu baterii i zobaczysz czy po wyłączeniu ekranu przechodzi w stan czuwania.

Wysłane z S5 i Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S5 mi sie grzeje tez gdy wifi jest niestabilne, jak łączy sie co pare minut. Zarówno przy wlaczonym ekranie jak i wyłączonym. Spora wada tego modelu. W domu gdzie mam stabilne połączenie problem grzania nie występuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lekaj

polecam gps bluetooth hotspot, muzyke z yt na pełnej jasnosci w ciepłym aucie. bylo około 90C

Co do tematu to procesor mocno pracował z jakiegoś nieznanego powodu. Dzieje sie tak np. przy aktualizacji oprogramowania gdzie  w 20 minut spada 20% do 30 % baterii a telefon jest gorący

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi