Skocz do zawartości
Beeciiaa

Mój Galaxy S5 bardzo mocno się grzeje!

Rekomendowane odpowiedzi

stark2991

Nie może się grzać tylko od włączenia danych. W tym czasie coś robi - procesor pracuje i wydziela ciepło. Czyli jest aktywna jakaś aplikacja. Idź w tym kierunku. Wi-fi jest oszczędniejsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Dzisiaj doszedł do mnie Galaxy S5 z Allegro, telefon używany był ok. 1 miesiąc. Włączyłem go, oczywiście zresetowałem do fabrycznych, żeby był czysty. Zrobił sie bardzo ciepły, wręcz gorący byłem przekonany iż jest to spowodowane wszystkimi aktualizacjami, które są instalowane na początku natomiast po nich podczas przeglądania facebooka wciąż był bardzo ciepły. Tempera CPU ~ 60*C. Mam oczywiście na niego podbitą gwarancję, ale chciałbym jeszcze spróbować zrobić coś zanim oddam go na gwarancję, ponieważ zależy mi na czasie, dodam, że zrobiłem full wipe i brak efektów. Czy idzie jakoś wgrać stocka przez kies'a bez nabijania knoxa? 

Edytowane przez Majutsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Wgrywasz stocka przez Odina bez nabicia flagi. Poradnik znajdziesz tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za odpowiedź. :) Przypuszczam, że robi się to w identyczny sposób jakbym wgrywał każdy inny, czy też robi cf auto roota, natomiast doszedłem do wniosku, że jak mam blisko serwis dlaczego by się tam nie wybrać. Jutro z samego rana do Poznania i będę czekał na informacje dotyczące mego "malucha". Swoją drogą zainstalowałem Elixir Widget i ustawiłem sobie na ekranie startowym temperaturę procesora. Byłem strasznie ciekawy ile wynosi na starcie po włączeniu urządzenia, które nie było używane powiedzmy przez 1h (wyłączone) i bardzo się zdziwiłem, gdy zobaczyłem iż wynosi ona aż 55*C, natomiast temperatura baterii 31*C. :)

Edytowane przez pagolik
    Cytat posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Przy temperaturze w ciągu dnia rzędu 32 stopni i synchronizacjach w telefonie temperatura CPU w granicach 50 stopni jest jak najbardziej normalnym zjawiskiem.

Co do temperatury w spoczynku przypuszczam, że któraś aplikacja skutecznie uniemożliwia Twojej S5 deep sleep. Zainstaluj CPU Spy i podrzuć screenshota ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@jakubhab Lecą screeny, dodam że telefon gdy go włączałem miał wyłączone wifi,bluetooth etc, a także miał dość małą jasność ekranu. :)

post-364425-0-48446200-1438726279_thumb.png

post-364425-0-70263100-1438726291_thumb.png

Edytowane przez Majutsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

@@Majutsu ale te screeny to mi wstaw po kilku godzinach :P Bo po 2 minutach to ja Ci tutaj nic nie stwierdzę. Telefon nawet nie miał kiedy się wyspać... Zostaw go z tą aplikacją na noc i rano czekam na screeny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@jakubhab W takim razie tak też pocznę, rano przed serwisem wstawię, albo chociaż zrobię screeny, które wstawię po powrocie. Jeśli jeszcze coś mogę dodać odnośnie grzania się to od momentu włączenia czuję, że prawa strona telefonu robi się stopniowo ciepła. Pozdrawiam i dobranoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

@@Majutsu prawa strona, czyli dokładnie tam gdzie znajduje się procesor :)

Oczywiście zakładam, że posiadasz najnowsze dostępne oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@@Majutsu

Przy rozruchu jest ładowany cały system i wszystkie aplikacje, procesor jest intensywnie używany, dodatkowo bootanimacja świeci przez chwilę max jasnością - telefon ma prawo się zagrzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi