Skocz do zawartości
Beeciiaa

Mój Galaxy S5 bardzo mocno się grzeje!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się przejmować że się grzeje jest ciepło . U mnie wczoraj temperaturka procka była +65 , dziś w stanie spoczunku mam +44 , jest ciepło to się grzeje nie ma co panikować samsungi zawsze się grzały do wysokich temperatur  : https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t34.0-12/11846106_862551667152514_1693932673_n.jpg?oh=fd18cd4e507c8cca9a742d67243a3c79&oe=55C4937D

Zresztą szczerze wątpie że te programy pokazują prawidłowa temperaturę bo np teraz niby +44 a telefonik zimniutki , chłodniejszy nawet od temperatury co jest teraz +22 u mnie , więc ja te aplikacje traktował bym z przymrużeniem oka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Zanim temperatura przeniesie się z CPU na inne podzespoły i obudowę może chwilę zejść, tak samo procesor szybko się schłodzi ale obudowa nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu znalazłem czas na wrzucenie screenów. Telefon oddałem do serwisu. Może za bardzo się przejmowałem tym grzaniem, natomiast mój ubiegły telefon- S4 nie miał jakiegokolwiek problem z grzaniem się. Przezorny zawsze ubezpieczony. Włączałem Angry Birds na S5 i po kilkunastu minutach już był ogromny dyskomfort spowodowany grzejącym się ekranem. Kolejny raz dodam, że jasność ekranu była mała a reszta funkcji, które mogłyby powodować grzanie się procesora a następnie ekranu była wyłączona. O normalnym użytkowaniu telefonu w przyzwoitej temperaturze można było zapomnieć, a miałem już kilka telefonów z Samsungowej galaktyki (ACE/S+/S3/S4) i jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. :)

[Dodano: 05.08.2015 - 17:34]

W końcu znalazłem czas na wrzucenie screenów. Telefon oddałem do serwisu. Może za bardzo się przejmowałem tym grzaniem, natomiast mój ubiegły telefon- S4 nie miał jakiegokolwiek problem z grzaniem się. Przezorny zawsze ubezpieczony. Włączałem Angry Birds na S5 i po kilkunastu minutach już był ogromny dyskomfort spowodowany grzejącym się ekranem. Kolejny raz dodam, że jasność ekranu była mała a reszta funkcji, które mogłyby powodować grzanie się procesora a następnie ekranu była wyłączona. O normalnym użytkowaniu telefonu w przyzwoitej temperaturze można było zapomnieć, a miałem już kilka telefonów z Samsungowej galaktyki (ACE/S+/S3/S4) i jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. Znaczy wiadomo, robiły się ciepłe podczas męczenia ich grami i całą resztą, natomiast to było normalne.

post-364425-0-78453500-1438788440_thumb.png

post-364425-0-95190900-1438788453_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Ze strony procesora wszystko OK, jeżeli chodzi o spanie.

Przypuszczam, że wgrają nowe oprogramowanie, w najlepszym wypadku wymienią płytę główną i telefon wróci do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli byłaby to tylko zmiana softu to byłbym niezmiernie szczęśliwy, gdyż w niedziele wyjeżdżam a do piątku czynny serwis. Natomiast jak płyta to też przeżyję jakoś z zastępczym telefonem. Dziękuję za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi
    Włączałem Angry Birds na S5 i po kilkunastu minutach już był ogromny dyskomfort spowodowany grzejącym się ekranem.

To na prawdę musi być coś na rzeczy. U mnie jak włączę i pogram przynajmniej z 10 min w GTA 3 (na 100% jest to gra bardziej obciążająca procesor), to telefon jest tylko lekko ciepły z tyłu, ale nie gorący, a ekran ma taką samą temperaturę jak w spoczynku.

Edytowane przez Sukashi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Sukashi Dlatego telefon oddałem do serwisu, faktycznie jest okropna pogoda ale bez przesady. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy podczas przeglądania internetu na włączonym necie mobilnym też wam się telefon robi ciepły?, na wifi tego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@jaras196633,

Wszystko pewnie zależy od jakości, "siły" zasięgu. Jak masz doskonały zasięg to internet pozostaje na 4g LTE. Niestety kiedy zasięg jest słabszy to telefon ciągle "przeskakuje" pomiędzy np. 3G a 4G...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój S5 wrócił z serwisu. Została wymieniona bateria. Moja rozmowa z osobą, która przyjmowała go wyglądała następująco: mówię facetowi, że telefon się grzeje, ten zapytał się mnie czy bateria się przez to bardziej zużywa. Odparłem, że faktycznie minimalnie bardziej, natomiast nie jest to jakoś bardzo zauważalne. Ten natomiast wpisał jako przyczynę usterki "KRÓTKI CZAS DZIAŁANIA BATERII" a w uwagach dodał, robi się ciepły. Z lekka zawiodłem się na ów serwisancie, dlatego przypuszczam, że jeszcze raz wybiorę się z nim w tym tygodniu do jakiegoś innego serwisu. Telefon wciąż się nagrzewa (mniej niż przed "naprawą") natomiast o wiele szybciej spada jego temperatura, generalnie jakaś tam poprawa jest, chociaż wciąż nie jestem w pełni usatysfakcjonowany działaniem urządzenia. Nie wiem na ile programy pokazujące temperaturę procesora są zgodne z prawdą natomiast w spoczynku pokazują 40*C. Spróbuję jeszcze zrobić reset przez recovery, jeżeli to nie pomoże niedługo odwiedzę następny serwis.

Edytowane przez Majutsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi