Skocz do zawartości
edhunter

Zmiana Klawiatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie. Mam HTC Magic z klawiaturą od HTC z tym że ta klawiatura różni się od tych które widziałem na forum ponieważ nad literkami nie ma tych szarych znaczków. Jak zrobić żeby one się pojawiły ? Próbowałem zainstalować klawiaturę od Hero ale wyskakuje mi ze taki plik mam już zainstalowany, a niestety odinstalować się go nie da.

Tak wygląda moja klawiatura :

snap20100102191300.png

A tak ta z HERO :

htcherokeyboard.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj HTC_IME. Skąd i jak - na pewno znajdziesz przez szukajkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już wyżej napisałem, próbowałem to zainstalować ale się nie da bo wyskakuję że mam to już zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

napisał, że próbował zainstalować klawe z hero....

@topic

jak próbowałeś ją zainstalować? jak masz roota to problemu nie będzie, a jak nie masz to może opcja update przez astro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

.apk próbowałem przez astro zainstalować i jak na tym klikne to mam tylko odinstaluj, Roota nie mam ale mam zainstalowane instant Root i jak na razie aplikacje które rota wymagają działają mi bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jak masz na karcie .apk, przerzuć z karty do katalogu /system/app menadżerem plików które da rade z rootem (w sumie najnowsze astro chyba ma taka możliwość), wtedy restart telefonu->wchodzisz w ustawienia->regionalne i język i powinieneś mieć do wyboru touchimput

jeżeli w system/app będziesz miał już taki sam plik jaki chcesz wrzucić to go usuń i wrzuć ten właściwy z hero. backup też możesz zrobić jakby coś nie halo było :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ale nie da się rady plików przenieś, pewnie musiał bym mieć Roota, a niestety nie chce wgrywać innego systemu, a jakoś nie mogę znaleźć tego tematu w którym było opisane jak zrobić Root i żeby oryginalny system Orange został, a wiem na 100 % ze gdzieś na tym forum takie temat był.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prot

@edhunter, żeby mieć roota, musisz zainstalować inny ROM - zrootowany. Link jest w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety. Po z Rootowaniu wkleić ani wyrzucić z foldera app nie da się nic.

A jak chce to wrzucić tak :

su

mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system

cp /sdcard/libt9.so /system/lib

cp /sdcard/HTC_IME.apk /system/app

cp /sdcard/Clicker.apk /system/app

reboot

to wyskakuje mi :”cp: not found”

a plik na pewno mam ma karcie.

Może po prostu to nie działa jak w systemie jest już zainstalowana klawiatura htc

-----------------------------------------------------------

W końcu się udało i wszystko działa :)

30503797.jpg

A zrobiłem to tak: Zainstalowałem Root Explorer, tym programem usunąłem plik HTC_IME.apk z /system/app/, następnie restart telefonu, po restarcie odpaliłem ASTRO i nim zainstalowałem plik HTC_IME.apk ten od HTC. Należy pamiętać że po usunięciu pliku z klawiaturą nie należy wchodzić nigdzie gdzie może się ona pojawić bo wyskoczy błąd systemu ( pewnie z braku klawiatury ) i system się zawiesi.

Najdziwniejsze jest to że teraz nie wiem gdzie ona się zainstalowała. W /system/app/ jej nie ma, w ustawieniach-aplikacje tez jej nie ma, i w markecie tez jej nie pokazuje.

Edytowane przez edhunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi