Skocz do zawartości
jarooo

Dwa pytania dotyczące zasilania Note 3

Rekomendowane odpowiedzi

jarooo

W fabrycznym zestawie Note 3 posiada kabel micro USB z szerokim wtykiem od strony telefonu. Proszę o wyjaśnienie, bo spotkałem się ze sprzecznymi informacjami (nawet sprzedawca w sklepie nie wiedział). Ten szeroki wtyk oznacza, że jest to kabel micro USB 3.0.

Ale chodzi tylko o prędkość transferu po podłączeniu telefonu do komputera, czy ma to też wpływ na ładowanie telefonu? Czy telefon po podłączeniu zwykłego kabla micro USB (nie szerokiego) będzie się tak samo szybko ładował? Oczywiście, zakładając że będą podpięte te same ładowarki.

I pytanie drugie. Oryginalna ładowarka ma na wyjściu 5.3V, 2.0A. Czy mogę ładować telefon również ładowarką od iPada? Jej prąd wyjściowy to 5.1V, 2.1A.

Pytania są ze sobą powiązane, ponieważ potrzebuję dwie ładowarki - jedna w domu, jedna w pracy. Używam telefonu intensywnie i często przed końcem dnia kończy mi się prąd w pracy. Dlatego w domu miałbym oryginalną ładowarkę + oryginalny kabel micro USB 3.0 (szeroki), natomiast w pracy ładowarkę od iPada + kabel micro USB (zwykły).

Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kabel "szeroki" ma związek wyłącznie z przesyłaniem danych. Ładowarka natomiast jest 2A, by w krótkim czasie naładować baterię. Myślę, że to może być zamienne pod warunkiem, że od iPada to standardowe złącze micro USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarooo

iPad ma tak samo jak Note: ładowarkę z wejściem USB i kabelek iPad'owy, ale mogę do niej podłączyć kabelek mico USB. Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arE

Ładowarkę od ipada możesz spokojnie podłączyć. Nic się złego nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Odnośnie kwestii szybkości ładowania - mam kabel usb-microusb kupiony w sklepie komputerowym 160 cm i na tym kablu Note 2 ładuje się bardzo wolno 5-6 godzin po podłączeniu do oryginalnej ładowarki natomiast na kablu oryginalnym ładowanie trwa ok 2.5 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zalezy od dlugosci kabla oraz z jakich materialow jest wykonany.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Mam kabel USB 3.0 ale nie jest oryginalny bo nie ma logo, ale długość taka sama. Czy taki kabelek będzie spełniał te same funkcje jak oryginał? Tzn czy faktycznie będzie działać 3.0 i czas ładowania Note będzie jak za pomocą fabrycznego kabla?

Wysłane z Note 3 root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Jak będzie wszystko OK, to pojawi się opcja w telefonie. Dotyczy przesyłu danych. Natomiast ładowanie, powinno być takie jak na oryginale ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi