Skocz do zawartości
hyzioo

AERO2 - ponowne logowanie po zmianie z wifi

Rekomendowane odpowiedzi

hyzioo

Mam problem z Aero2 na moim DRIVE:

Kiedy wyłączam aplikacje do których jestem automatycznie logowany, bądź mam zapisane urządzenie jako "zaufane" (w aplikacji mobilnej) i wyłączam wifi, a następnie włączam Aero2 i uruchamiam dane aplikacje proszą mnie one o ponowne zalogowanie się, zapisanie urządzenia - tak jakby to było nowe urządzenie. Zauważyłem to najpierw przy grze Pocket Empires, następnie również przy aplikacji mobilnej ING. Pisałem do supportu Pocket Empires i doszliśmy do wniosku że telefon po zmianie z wifi na AERO2 traci swoje powiązanie z IMEI bądź Android_ID

cytuję:

It looks like the phone loses track of it's own IMEI or ANDROID_ID

IMEI się raczej nie zmienia, więc może to być problem z tym ANDROID_ID. Czytając tu różne problemy ludzi doczytałem że DRIVE ponoć zmienia adres MAC po każdym rozłączeniu - jednak jeżeli to byłoby powodem to musiałbym logować się również po wyłączeniu wifi i ponownym połączeniu się, bądź po zmianie wifi - jednak problem występuje tylko przy zmianie z wifi na Aero2. Dodam tutaj że generalnie jeżeli w domu rozłączyłem wifi, i włączyłem Aero2 to musiałem się logować ponownie - w pracy wyłączyłem Aero2 i włączyłem wifi - znowu logowanie, wracam z pracy, włączam Aero2 - logowanie, wyłączam Aero2, włączam znowu moje wifi - znowu logowanie.

Wyjątek - jeżeli wyłączę wifi i włączę Aero2 muszę się ponownie zalogować, ale jeżeli tego nie zrobię tylko wyłączę grę w momencie kiedy prosi mnie o dane logowania i ponownie przełączę się na to samo wifi to nie muszę się logować. W aplikacji mobilnej jest to samo.

Zauważyłem że problem występuje TYLKO jeżeli wyłączam slot z kartą Aero2. Tzn jeżeli nie wyłączę slotu z kartą tylko wyłączę dane mobilne to automatycznie jestem połączony, wystarczy że raz się zaloguję, a po przejściu spowrotem na wifi nie muszę się logować ponownie, jednak jeżeli tylko wyłączę slot z kartą Aero2 to muszę się ponownie zalogować na wifi, a później również na Aero2 jeżeli się przełączę.

Ktoś wie o co chodzi i czy można to zmienić? W grze nie jest to aż tak dużym problemem, ale przy aplikacji mobilnej bardzo utrudnia życie - za każdym razem trzeba wklepywać jeszcze kod z sms żeby zapisać urządzenie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi