Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

kamilm122

Lenovo IdeaTab S6000-H - Martwy soft?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niecałego miesiąca jestem posiadaczem tabletu Lenovo IdeaTab S6000 - H, który był nagrodą w konkursie :).

Ucieszony z nagrody korzystałem ile wlezie ściagając różne gry z google play i niegroźne aplikacje np. jak Skype. Nie sądzę by takie rzeczy mogły spowodować ciężki problem... a jednak.

Po dwóch tygodniach użytkowania, akurat nastał taki moment, że tablet po dłuższym nie używaniu, sam się rozładował. chwilowo nie miałem czasu się nim zająć, ale na wieczór planowałem oebjrzeć sobie na nim jakiś dobry film.

Ku mojemu zaskoczeniu tablet nie chciał się uruchomić. Pomyślałem, że rozładował się do zera, to też kabel z ładowarką poszedł w ruch.

Co dziwne, jako, że mam telefon który jest na androidzie wiem, że rozładowane wyłączone urządzenie, po podpięciu pod zasilanie aktywuje animację napełniającej się baterii. W tym przypadu tak jednak nie było. Niie ma też pewności czy bateria się ładuje, czy co kolwiek bo żadna dioda o tym nie powiadamia.

Pomyślałem, że być może ma troche wolniejszy czas reakcji na takie coś, bo jest wyładowany do zera, ale żeby po kilku minutach wciąż nic?

No cóż... Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z doświadczenia, keidy to rootowałem swój telefon.

Volume Up + Power.

W tym momencie jest widoczny wybór trybów do uruchomienia.

Jest do wyboru kolejno

-recovery mode

-fastboot mode

-normal boot

Poruszanie się po prostym menu za pomocą vol_up a potwierdzenie wyboru, vol_down.

Po co mi recovery? Odpalam normal boot. Cisza i ciemno na ekranie.

Wyjąłem z ładowarki i zrobiłem to samo. Ten sam efekt.

Ok zawsze jest drugi tryb "fastboot mode". Bez zmian.

Pozostaje ostateczność i czystka. I w tym momencie ogarnął mnie niepokój, ponieważ po recovery mode TEŻ NIC SIĘ NIE DZIEJE. Co nie wybiorę, tablet prawdopodobnie po prostu się wyłącza... albo nie wiem co się z nim dzieje. W każdym razie ekran sie po tym wyłącza permanentnie, a z głośników także nie słychać chodźby szumu czy czegokolwiek.

Nic po prostu nic się nie dzieje.

Tablet miał się dobrze może ok. 2 tygodnie i na prawdę nie wgrywałem na niego nic potencjalnie niebezpiecznego.

Dodam też, ze po podpięciu pod komputer, zarówno wyłączony [chyba jest wyłączony?], jak i odpalony z wyborem trybów, urządzenie nie jest wykrywane.

Przedzierając się przez youtube znalazłem to:

https://www.youtube.com/watch?v=0hhuToo6lpA

Temu panu, po zatwierdzeniu Recovery Mode natychmiastowo uruchamia się napis "Lenovo" po czym ma pełen dostęp do urządzenia zupełnie jak przy rootowaniu, ale na filmie pokazuje jak zrobić ahrd reset'a [podejrzewam, że u mnie też to konieczne].

Tyle, że u mnie jak już wcześniej się napisałem, po wyborze któregokolwiek trybu NIC SIĘ NIE DZIEJE.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stanax
    (...) tablet po dłuższym nie używaniu, sam się rozładował.
    U mnie standardowo dzieciaki zapominają podłączyć do ładowania przynajmniej ze trzy razy w tygodniu. Najczęściej któryś ogląda bajki wieczorem i usypia z Lenovo na poduszce obok. Rano wypad do szkoły a po południu lament, bo tab w ogóle "nie wstaje".
    (...) jest wyładowany do zera, ale żeby po kilku minutach wciąż nic?
    Nie stresuj się - pół godziny to minimum. Jeśli nie dasz mu odpowiednio długiego czasu na naładowanie, wtedy każda próba włączenia niweczy te kilka minut. W ten sposób tab nie wstanie nawet przez dobę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    pół godziny to minimum

bzdura.. u mnie po całkowitym rozładowaniu 3 minuty i można go odpalać, nie wydaje mi się też że padł od nadmiaru aplikacji, padł bo android czasem tak ma..

Jeśli przy włączeniu przytrzymasz vol- +power to wyskoczą Ci chińskie krzaki, może tam jakoś będzie można coś zdziałać..

Jeśli włączysz z vol+ to będziesz widział no comand albo coś takiego ale jeśli przyciśniesz któryś z klawiszy głośności powinny wyskoczyć opcje, między innymi wipe data. Przynajmniej tak jest u mnie.

Edytowane przez Ziomek999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stanax
    bzdura...

Powiadasz? Wobec tego włącz na przykład WiFi (bajkę online) przy stanie baterii bliskim zeru i zostaw go nietykanego na dobę lub dwie :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bzdura.. u mnie po całkowitym rozładowaniu 3 minuty i można go odpalać, nie wydaje mi się też że padł od nadmiaru aplikacji, padł bo android czasem tak ma..

Jeśli przy włączeniu przytrzymasz vol- +power to wyskoczą Ci chińskie krzaki, może tam jakoś będzie można coś zdziałać..

Jeśli włączysz z vol+ to będziesz widział no comand albo coś takiego ale jeśli przyciśniesz któryś z klawiszy głośności powinny wyskoczyć opcje, między innymi wipe data. Przynajmniej tak jest u mnie.

Niestety nie mam takich opcji, mam tylko te które widać na filmiku.

Przy wciśnięciu vol- i power nic się nie dzieje, tablet ładował się nawet dłużej i nic mu to nie dało,a to że bateria reaguje chyba dowodzi fakt, że budzi się na vol + i power... tylko, jak już mówiłem to nic nie daje...

Szkoda, że z poziomu komputera też nie jestem w stanie nic zrobić, gdybym mógł go jakoś z zewnątrz wyczyścić, ale jak go podpinam wyłączonego, czy "pół-aktywnego" [z tym wyborem boot'u] windows go nie wykrywa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Windows go nie wykrywa, czy wykrywa jako nieznane urządzenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako nieznane urządzenie. Ale zawartości dysku nie widzę.

Jeżeli jest jakiekolwiek połączenie/widoczność to jest szansa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam

Od niecałego miesiąca jestem posiadaczem tabletu Lenovo IdeaTab S6000 - H, który był nagrodą w konkursie :).

Ucieszony z nagrody korzystałem ile wlezie ściagając różne gry z google play i niegroźne aplikacje np. jak Skype. Nie sądzę by takie rzeczy mogły spowodować ciężki problem... a jednak.

Po dwóch tygodniach użytkowania, akurat nastał taki moment, że tablet po dłuższym nie używaniu, sam się rozładował. chwilowo nie miałem czasu się nim zająć, ale na wieczór planowałem oebjrzeć sobie na nim jakiś dobry film.

Ku mojemu zaskoczeniu tablet nie chciał się uruchomić. Pomyślałem, że rozładował się do zera, to też kabel z ładowarką poszedł w ruch.

Co dziwne, jako, że mam telefon który jest na androidzie wiem, że rozładowane wyłączone urządzenie, po podpięciu pod zasilanie aktywuje animację napełniającej się baterii. W tym przypadu tak jednak nie było. Niie ma też pewności czy bateria się ładuje, czy co kolwiek bo żadna dioda o tym nie powiadamia.

Pomyślałem, że być może ma troche wolniejszy czas reakcji na takie coś, bo jest wyładowany do zera, ale żeby po kilku minutach wciąż nic?

No cóż... Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z doświadczenia, keidy to rootowałem swój telefon.

Volume Up + Power.

W tym momencie jest widoczny wybór trybów do uruchomienia.

Jest do wyboru kolejno

-recovery mode

-fastboot mode

-normal boot

Poruszanie się po prostym menu za pomocą vol_up a potwierdzenie wyboru, vol_down.

Po co mi recovery? Odpalam normal boot. Cisza i ciemno na ekranie.

Wyjąłem z ładowarki i zrobiłem to samo. Ten sam efekt.

Ok zawsze jest drugi tryb "fastboot mode". Bez zmian.

Pozostaje ostateczność i czystka. I w tym momencie ogarnął mnie niepokój, ponieważ po recovery mode TEŻ NIC SIĘ NIE DZIEJE. Co nie wybiorę, tablet prawdopodobnie po prostu się wyłącza... albo nie wiem co się z nim dzieje. W każdym razie ekran sie po tym wyłącza permanentnie, a z głośników także nie słychać chodźby szumu czy czegokolwiek.

Nic po prostu nic się nie dzieje.

Tablet miał się dobrze może ok. 2 tygodnie i na prawdę nie wgrywałem na niego nic potencjalnie niebezpiecznego.

Dodam też, ze po podpięciu pod komputer, zarówno wyłączony [chyba jest wyłączony?], jak i odpalony z wyborem trybów, urządzenie nie jest wykrywane.

Przedzierając się przez youtube znalazłem to:

https://www.youtube.com/watch?v=0hhuToo6lpA

Temu panu, po zatwierdzeniu Recovery Mode natychmiastowo uruchamia się napis "Lenovo" po czym ma pełen dostęp do urządzenia zupełnie jak przy rootowaniu, ale na filmie pokazuje jak zrobić ahrd reset'a [podejrzewam, że u mnie też to konieczne].

Tyle, że u mnie jak już wcześniej się napisałem, po wyborze któregokolwiek trybu NIC SIĘ NIE DZIEJE.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Witam wszystkich,

Mam podobny problem dotyczący włączenia tabletu (praktycznie nowy-kilka miesięcy) w pewnym momęcie gdy chciałam go wlączyć, zdziwiłam się że nie reaguje więc podłaczyłam ładowarkę na ekranie wyświetlił się komunikat jak na zdj nr1. przy czym nie udaje mi się wybrać żadne z opcji ponieważ strzałka wyboru ciągle się przemieszcza z góry na dół jakby przycisk volume był cały czas wciśnięty..... Jak można to pominać i go włączyć?

Jeszcze jedno: jak włączam przytrzymując przyciski : power+ oba przyciski volume+/- pojawia się coś takiego jak na zdjęciu nr 2... oczywiście co bym nie nacisnęła nic się nie dzieje :(

Proszę o pomoc

post-351889-14255755216502_thumb.jpg

post-351889-14255755216599_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem pewien ale wygląda na to że padł Ci przycisk regulacji głośności, przez to przy próbie włączenie włącza się ekran bootloadera z opcją wyboru trybu włączenia. W większości urządzeń z androidem tak się go włącza. Potwierdzeniem jest to że tablet widzi go jako cały czas wciśnięty przez co cały czas przechodzi z góry do dołu. Raczej pozostaje tylko gwarancja, chyba że ktoś ma inne pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi