Skocz do zawartości
jimmy1023

Błąd przy włączaniu Samsung Galaxy Mega GT-I9205

Rekomendowane odpowiedzi

Przy włączaniu nad Logo Samsung pojawia się informacja:

set warranty bit: kernel

wp_status_check sector = 0 wp_status_buf = 0x0000000000002aa

Telefon po roocie z ROMem MegaFireMj2V8X.

Próba przywrócenia na czysto firmware przez KIES z menu 'Narzędzia' wybierasz opcję 'Aktualizacja i inicjowanie oprogramowania ukladowego' nie powiodła się, komunikat:

'GT-I9205 nie obsługuje inicjowania'

niestety instalowanie oficjalnego ROM'u XEO-I9205XXUCNA2 przez CWM Recovery zakończyło się niepowodzeniem, pojawił się komunikat "installation aborted"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dDyniu
Przy włączaniu nad Logo Samsung pojawia się informacja:

set warranty bit: kernel

To informacja informuje ze jest odblokowany bootloader lub posiadasz roota. W swoim mam to samo na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trurl3
Napisano (edytowane)
-ciach-

niestety instalowanie oficjalnego ROM'u XEO-I9205XXUCNA2 przez CWM Recovery zakończyło się niepowodzeniem, pojawił się komunikat "installation aborted"

Oficjalnego ROM-u nie zainstalujesz przez custom recovery... w trakcie przywracania firmware usuwany jest cały system wraz z custom recovery i przywracane jest stokowe recovery, a ponieważ nie da się samego siebie podnieść za włosy (baron Munhaussen to potrafił :) - ale tylko jedynie on...) musisz to zrobić Odinem, flashując stokowy ROM w postaci pliku .tar (np ze strony SamMobile | Everything for your Samsung Mobile). Możesz wybrać niebrandowany ROM dla PL i otrzymasz system w postaci wyjściowej.

Te dwie linie na czerwono są normalnym objawem po rootowaniu zmodyfikowanym kernelem i można je usunąć flashując stokowy kernel Odinem. Wtedy będą się pokazywać tylko podczas wchodzenia do recovery.

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wgralem philza plus root z recovery PHILZ i tych napisów czerwonych nie mam ;-) root i wszystko mi śmiga.

Gdy robiłem to w odwrotnej kolejności to były czerwone napisy.

Wysłane z mojego GT-I9205 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi