Skocz do zawartości
grafcio

rom [4.2.2] PureXperia Z2 ROM (4.4.2-LIKE)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prawdopodobnie nie będę odkrywczy lecz pojawiły się kłopoty z interpretacją karty EXT SD mianowicie traktowana jest jako wewnętrzna i odwrotnie systemowa SD traktowana jako zewnętrzna. Prawdopodobnie jest prosty sposób na poradzenie sobie z tymi adresami:o.

Pozdrawiam

PS.

Może znajdzie się przyjazna duszyczka, która skróci moje poszukiwania na pozbycie się tego problemu:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ktoś już narzekał na to na FB, u mnie osobiście problem jak na razie się nie pojawił.

Jakoś niedługo ma wyjść update do wersji 4.3.7, możliwe że poprawią ten problem.

Z tego co pisał BGOS10 niestety to będzie ostatni update. Oficjalnie zniszczony wyświetlacz do jego Q800 a moim zdaniem brak czasu, uniemożliwiają funkcjonowanie "Project Xperia" :(

Mi doskwiera natomiast inny problem. W romie jakoś dziwnie rozwiązano zarządzanie "Dual Sim". W stockowym miałem zawsze wlaczone przesyłanie danych i przypisane do sima 2. I działało jak włączałem czy wyłączałem sima. tutaj jak wyłączę sima 2, to pakiety przełączają mi się od razu na sim 1. :( Dzieki temu napiłem sobie transferu na karcie która służy tylko do gadania :/

Ma ktoś może rozwiązanie na ten problem?

Edytowane przez santarski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Niestety nie używam transferu danych inaczej niż po WiFi więc na obydwu kartach transfer mam wyłączony.

Zastanawiające jest to , że pewne problemy są bardzo zindywidualizowane co do konkretnego telefonu, ale teraz telefon to i dodatkowe oprogramowanie, które każdy konfiguruje w/g własnych upodobań i możliwości.

Szkoda zamknięcia projektu, ale w tej formie jaki pozostaje i tak wszystko działa u mnie jak należy , no może poza wyżej opisanym zagadnieniem. Moje podejście jest takie:

" Jak do Malucha podepniemy komputer od Ferrari i dodamy dodatkowe insygnia jak kolor, znaczek fotele itd., to i tak będzie jeździł dalej jak poczciwy Maluszek"

Z pokorą godzę się na to co mi ten telefonik oferuje, a oferuje całkiem dużo.

Pozdrawiam, z życzeniami usunięcia wszystkich właściwych sobie problemów.:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj firmware mimo wszystko dużo daje. Next nie posiada hardware flagowca Samsunga czy HTC, ale customROM'ami można wiele poprawić.

PureXperia u mnie spisuje się o wiele lepiej niż stockowy ROM'ik, lepiej trzyma bateria, szybszy interfejs, zero lagów. Poczekam i przetestuje, jakby co zmienię na inny :)

Obecnie jest tworzony romik przez Ankura Mann'a - Xolo Note 3.

Amarjeet Paul robi na wzór UI Nexusa 5, wyszedł już z UI Acera... Hinduscy bracia bardzo nas wspierają ;)

Czy u Was też występuje problem z dźwiękiem w nagrywanych filmach?

U mnie jakość dźwięku jest słaba, bez znaczenia jakim programem nagrywam :/ Jakaś rada na to?:oczy:

/ Połączam posty, następnym razem używaj opcji "Edytuj" zamiast robić double posty. /DamianTM

Edytowane przez DamianTM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyłączyć polskie znaki TYLKO w smsach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Santarski Jak wyjdzie pełna wersja tego systemu co piszesz prosiłbym o linka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Po odpowiedziach na posty z zaistniałymi problemami śmiem twierdzić iż, to urządzenie należy do "niszowych".

A szkoda gdyż romik rozwiązał problemy z baterią ( sprawdzone empirycznie), interfejs także nabrał poręczności i uniwersalności, więc skoro są zapytania o inne aspekty typu "max vol" przy nagrywaniu filmów lub innego dźwięku

lub innej funkcji : to znaczy że, jesteśmy rzadkimi "userami" tego urządzenia. Serwis MyPhone czy MyTab olewa nas:) Mam tablet MyTab11DC i niestety problemy z brakiem pamięci przy instalacji aplikacji OLEWANE przez serwis więc skoro tak mało uwag co do " custom ROMów" to co?? Znaczy jesteśmy frajerami co dali się ponieść fantazji i cenie tego urządzenia??

Wybaczcie rozgoryczenie spotęgowane puszeczkami złotego napoju bogów ;)

PA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam i ja :)

MyPhone Next jest może i niszowy ale tylko w Polsce :) Firma zamówiła kontener telefonów, zrobili do niego firmware na podstawie któregoś z klonów (nie pamiętam już jakiego), Chińczycy poskładali wsio do kupy, kontener dostarczyli i włala :)

Dystrybutorzy sprzedali, poszła jedna poprawka romu i "Projekt Next" zamknięty :)

W Indiach czy Rosji z tego co widzę więcej sprzedano klonów i zainteresowanie większe developerów, ale żadna firma nie wydała KitKata jako wsparcie urządzenia, no i raczej nie wyda :(

Ale na pocieszenie renomowane firmy robią podobnie, wsparcie na swoje urządzenia do nowej wersji wychodzą chyba w miarę tylko na Nexusy, Sony, Samsung podobnie ma w czterej literach użytkowników większości swoich telefonów...

Co do głosu z nagrywanych filmikach, to po testach tragedii nie ma, cichsze troszkę dźwięk (w/g mnie) da się przełknąć.

Pomimo zapowiedzi Hinduskich developerów, żaden nowy ROM jeszcze nie wyszedł :oczy:

Jakby co to trzymam rękę na pulsie ;)

P.S. Mamy jeszcze wsparcie w MIUI, wyszła ponoć wersja 4.8.27 więc jest całkiem piknie :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post-283009-14255752949219_thumb.png

Jak zapobiec temu błędowi, za każdym razem jak ktoś do mnie dzwoni on się pojawia jak to naprawić. Proszę o pomoc.

Edytowane przez pan_żabka
    Dodanie spoilera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nikogo raczej to się nie pojawia, wiec radze re-instalację romu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi