Skocz do zawartości
grafcio

rom [4.2.2] PureXperia Z2 ROM (4.4.2-LIKE)

Rekomendowane odpowiedzi

Screeny z romu są na xda, odnośnik w pierwszym poście dałem :) Teraz parę słów o romie:

1) Bateria. Stock 4.2.1 z AllView P5 Quad miał super żywotność baterii. W tym przypadku żywotność jest porównywalna, no może minimalnie szybciej prąd ucieka :) Smartfon działa mi średnio około 2 dni. Słucham muzyki w aucie, podłączony jest pod aux, tak jakieś 40 min, w ciągu dnia posłucham trochę muzyki na słuchawkach, parę smsów i parę telefonów. Grać nie gram, a jeśli już to w 2048. Telefon cały czas na średniej jasności i włączony tryb STAMINA który wyłącza wifi, bt i inne duperele gdy telefon jest zablokowany i włącza gdy go odblokujemy.

2) Wydajność - bardzo dobra. Żadnych zwiech, zacięć nie doświadczyłem, czyli na plus.

Aplikacje multimedialne - wszystkie od sony, czyli są wykonane jak powinny. Z walkmana nie korzystam bo mam spotify, ale filmy odtwarza ładnie i płynnie, a aparat robi zdjęcia lepsze niż w stocku, co mnie bardzo zadowala.

3) Właśnie miałem napisać o czarnym motywie XD byłeś szybszy.

Boli mnie tylko jedna rzecz... Telefon ma coś ala theme chooser, ale nie możemy tego wykorzystać :/ Z Play Store nie można ściągnąć bo motywy nie są zgodne z urządzeniem, a gdy znajduję je w postaci pliku .apk, nie dają się zainstalować i wywala jakiś błąd. Więc jesteśmy zmuszeni siedzieć na oryginalnych motywach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skoter

wolę zapytać.....potrzebny root?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale potrzebny do czego? :D Ten rom ma już roota w sobie i nie musisz go instalować. Tak samo gappsy, wszystko jest. Tylko instalować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągam, przetestuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem go wczoraj na parę godzin: milutki, śliczniutki, fajniutki...jak ktoś lubi styl "xperiowy" to przypadnie do gustu. Odniosłem wrażenie, że szybko zżera bat, no i jeszcze jeden minus jak dla mnie - brak dwóch zielonych słuchawek przy wybieraniu numeru + niewygodne przełączanie sim przy tej czynności. Jak mnie kiedyś wqrzy MIUI, to wgram ten rom na dłużej. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

Tak bateryjke wysysa w moment :/ 1godzina i 16 % o_O przy MIUI po godzinie to jest moze jakie 5 % ogolnie romik wygladem ok i poprawiono wszystkie bledy ale jak dla mnie bezuzyteczny wlasnie przez pozeranie bat. Nie uwieze ze tel wytrzymal komus 2 dni chyba ze lezal nieuzywany to tak moze tyle wytrzymac :) pozostaje przy MIUI :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up

No to dziwne, bo Hindusi zachwalali ROM ze ma wspaniały "Battery backup". Widocznie ich stockowy do XOLO Q800 miał kiepski i przy porównaniu wyszło na plus Xperii ;)

W sumie ciekawe jakby zareagowali na naszego stockowego :)

Edytowane przez santarski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zauważyłem ze romik traci ustawienia po wyłączeniu np gubi się klawisz dyktowania głosem na klawiaturze. Szkoda tez ze aplikacja sms nie usuwa polskich znaków. W sony jest opcja na stocku - oszczędzanie.

Wysłane z mojego C2305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi