Skocz do zawartości
hpiotrekh

Migający obraz wyświetlacza po upadku telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie wszyscy, to moj pierwszy post i niestety pierwszy temat z problemem. Wczoraj telefon upadł mi biurka na płytki. Sądząc po śladach to lewym górnym rogiem, ale to tylko domysły, bo nie widać po nim niczego wielkiego.

Za to pojawił się problem z wyświetlaczem.

Zaczął migotać, gubić obraz, żeby na końcu pokryć się poziomymi paskami.

Wygląda to tak:

najpierw jest prawie normalny (na samej gorze widać pasek, na zywo widać też że cały ekran nie jest idealny)

post-280587-14255747213834_thumb.jpg

później zaczyna mrugać trochę i wygląda to tak

post-280587-14255747214669_thumb.jpg

żeby na końcu wyglądać tak

post-280587-14255747215574_thumb.jpg

te pionowe pasy to wina oświetlenia i kiepskiego aparatu, niestety nie mam lepszego.

dotyk cały czas działa prawidłowo. Jeśli wyświetlacz wygaszę i chwile odczekam, to sytuacja będzie podobna, jak odczekam mniej to włączy sie z widocznym niedoświetleniem.

Ktoś się z czymś takim spotkał?

Czy jest jakaś szansa na to, że obejdzie się bez wymiany wyświetlacza?

Wiem, że serwis, albo sam go rozkrec, ale niestety nie mam na to czasu obecnie, ani narzędzi.

Edytowane przez marugrab
    Nie używamy słów problem w tytule, powinien być on streszczeniem 1 postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy najlepszym scenariuszu poluzowala się taśma wyświetlacza w najgorszym czeka cię wymiana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A czy może być jeszcze gorszy (chyba gorszy) scenariusz i może być coś uszkodzone na płycie głównej?

Bo taśmę mogę odrzucić, udało mi się dostać śrubokręcik i otworzyłem telefon, posprawdzałem, ale nic to nie pomoglo.

krótki film z problemem

Edytowane przez marugrab
    Zdjęcia, screeny i filmy zamieszczamy w Spoilerze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz to można tylko gdybać jedynym sensownym wyjściem jest oddanie do serwisu chyba że masz dostęp do wyświetlacza od s2 to możesz sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę jeden kupić za 200zł, ale właśnie nie chcę kupić, a okaże się że to płyta i zostanę z niepotrzebnymi gratami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli kupujesz na allegro od firmy to masz 10 dni od daty dostarczenia na zwrot bez podania przyczyny możesz spróbować pójść donjakiegos serwisu GSM i się z nimi dogadać żeby tylko sprawdzili pamiętaj ze wyświetlacz dotyk i szkło jest klejone do korpusu/ramki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

właśnie prywatna osoba i nie chce zwrotu.

On sprzedaje cały przedni panel, tylko home nie działa, ciężko się go wymienia?

a z drugiej strony gdybym go sprzedał za 200-250 to na to samo mi wyjdzie kupić inny używany...

Edytowane przez hpiotrekh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem to go nie wymienisz bo jest wszystko sklejone mógłbyś spróbować ale możesz uszkodzić dotyk i wyświetlacz wiec się trochę nie opłaca serwis tez zbyt chętnie tego nie będzie się chciał podjąć bo mogą uszkodzić wyświetlacz jak juz kupować to 100% sprawny tylko przydałoby się sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem drugi telefon nieczytający kart sim, przełożyłem ekran i wszystko działa.

Tylko teraz mam drugi ze złym ekranem i bez sim i chyba imei (tak mowil ten koles, nawet nie sprawdzałem)

jeśli wgranie 3plikowego romu odinem nie pomoże to znaczy, że raczej już tego sim nie naprawię, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie masz imei to jest wątek na forum jak je odzyskać http://forum.android.com.pl/f168/tutorial-zagubione-imei-nie-dziaa-a-bluetooth-i-gsm-313936/ na początek możesz wgrac 3 plikowca i sprawdzić jak nie to sposób z tego wątku a jak to tez nie pomoże to tylko zostaje box w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi