Skocz do zawartości
WKD622

Rootowanie Z1 Compact na 4.4.2 757 - ZABLOKOWANY BOOTLOADER

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Chodzi o co instalowało się z install.bat? Jeżeli tak, to wszystko przebiegło ok (tak przynajmniej myślę...), nacisnąłem 3, potem dałem enter żeby zakończyć operację.

Ma ktoś jakieś pomysły? Jest to mój pierwszy telefon z androidem, chciałem się brandowanego softu z orange pozbyć a tu taka kupa... Btw zrobiłem jedną rzecz inaczej niż w instrukcji, pliki z 3 pkt wrzuciłem do telefonu, nie na kartę sd.

edit zacząłem wszystko od początku i teraz mi się udało :).

Edytowane przez riczardo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mógłby ktos jeszcze raz wytłumaczyc krok po kroku punkt 8 (najlepiej jak krowie na miedzy łacznie z tym kiedy telefon ma byc podłączony/odłaczony właczony/wyłaczony itd. )

Wiem że było to juz opisane ale mi nadal nie wychodzi, dwa razy zaczynałam od poczatku i w obu wypadkach mam zapetlenie na logo sony przy czym dioda nie miga w ogóle a po kilku próbach właczania i wyłaczania i kombinacji z kablem usb i podłaczaniem do komputera pokazywała sie bateria zielona ładowanie jakby(?)

Tak w tej chwili wciaz stoje przy napisie 'waiting for Device connect...'

post-314756-14255748166783_thumb.jpg

Edytowane przez Rozczoch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem już z punktem pierwszym , po skopiowaniu pliku " SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf" i przejściu do flashowań nie widzi mi żadnego pliku , mam puste oknopost-193294-14255748451583_thumb.jpg nadmieniam że w temacie rootowania tym typem jestem nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Pobierz ponownie plik :-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622
    Czy mógłby ktos jeszcze raz wytłumaczyc krok po kroku punkt 8 (najlepiej jak krowie na miedzy łacznie z tym kiedy telefon ma byc podłączony/odłaczony właczony/wyłaczony itd. )

Wiem że było to juz opisane ale mi nadal nie wychodzi, dwa razy zaczynałam od poczatku i w obu wypadkach mam zapetlenie na logo sony przy czym dioda nie miga w ogóle a po kilku próbach właczania i wyłaczania i kombinacji z kablem usb i podłaczaniem do komputera pokazywała sie bateria zielona ładowanie jakby(?)

Tak w tej chwili wciaz stoje przy napisie 'waiting for Device connect...'

Tak jak w instrukcji. Włączony telefon i klikasz install.bat.

Jeśli nie wykrywa to zacznij od instalacji sterowników z poziomu flashtoola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Dokonałem procesu rootowania zgodnie z filmikiem na YT :) wszystko jest poprawnie nie było błędów root jest lecz po reboocie telefonu mam dostępnej pamięci urządzenia 128 MB :/

EDIT :)

Wgranie stockowego softu pomogło i jest jak powinno... Dziwna sytuacja bo jeżeli wgranie stockowego softu robi ze jest wsio jak powinno to czemu podczas procesu rootowania później miałem ten problem z pamiecia ze bylo tylko 128 mb?

Edytowane przez Sebastian Kądziołka
    używaj polskich znaków w swoich wypowiedziach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi także udało sie wkoncu zrootować. Wczesniej problemem był jak sie domyślam karta sd. Wczesniej próbowałam z 64GB a po zmianie na 4GB jakimś sposobem wszystko poszło jak powinno ;) CHociaz nie jestem pewna czy tam własnie był problem jednak to jedyny czynnik jaki różnił udaną i nieudaną próbę rootowania jaki jestem wstanie zauwazyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za informacje. Dodałem adnotacje do filmiku i opisu i właśnie dodaję do mojego postu. Widziałem na xda informację o tym że karty powyżej 16GB "mogą" sprawiać problem ale myślałem że są to sporadyczne przypadki. No cóż :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mcp

Ja miałem też problemy z kartą SD 16 i 32 GB. Ale przy rootowaniu jak recovery nie "widziało" karty wrzuciłem pliki na pendrive podłączyłem kabelkiem i zrobiłem flash z USB-OTG (czy jakoś tak).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Reus

Nie miałem żadnych problemów - Sandisk 32 GB C10 chodzi rewelacyjnie. Problemem może być złe sformatowanie. Karta powinna być w formacie Fat32 Primary. Użycie czytnika pod windowsem skutkuje formatem Fat32 Logical. Najbezpieczniej jest sformatować kartę programem typu Partition Wizard.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi