Skocz do zawartości
WKD622

Rootowanie Z1 Compact na 4.4.2 757 - ZABLOKOWANY BOOTLOADER

Rekomendowane odpowiedzi

mcp

Philz recovery widzi mi kartę 16GB jak ją sformatuje w FAT32 a TWRP jej nie widzi. A jak zrobię exFAT to jest odwrotnie - w innych telefonach nie ma z kartą problemów. Za to oba recovery bez problemu montują USB-OTG w każdym formacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dancer

Witam. Mam takie pytanie. Czy jest jakaś różnica jakim sposobem robię roota? Chyba nie ma rootów "lepszych" lub "gorszych", prawda?

Moje wątpliwości zrodziły się wraz z nowymi sposobami rootowania, czyli:

- http://forum.android.com.pl/f1165/towelroot-czyli-dziecinnie-prosty-sposa-b-na-root-androida-4-3-i-4-4-z-zablokowanym-bootloaderem-434115/index2.html

- http://forum.android.com.pl/f1165/root-unroot-supersu-su-busybox-chargemon-recovery-to-wszystko-jednym-klikniae-ciem-435017/

Z tego co zrozumiałem w w/w sposobach root instalowany jest automatycznie poprzez zaprogramowany do tego skrypt. Czy taki sposób jest w jakimś stopniu mniej bezpieczny od ręcznej metody? Zastanawiam się nad proporcją szybkość operacji a bezpieczeństwo. Powinienem się obawiać, czy spokojnie mogę założyć ręce za głowę i dać to zrobić roota skryptowi bez obaw?

Czy może ręczne robienie roota, tak jak to pokazano w tym tutorialu jest jednak lepsze, mimo że to lekko przestarzała już metoda?

Z góry dziękuję za rady,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak zrootowałem tym sposobem i teraz wgram oficjalna aktualizacje z poziomu telefonu to strace roota ?? Bo wiem że na którymś telefonie tak było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neotion

Jeśli będzie to aktualizacja z poziomu tel (OTA) to musisz usunąć root ponieważ pojawi się błąd weryfikacji. Po aktualizacji możesz znów zrobić root.

tapnięte z Xperia tablet Z2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok czyli jednym słowem nie ma się co bawić bo jak dla mnie to ta aktualizacja z 4.4.2 na 4.4.4 i tak nic nie dała. Teraz pytanie jak zrobić żeby na pasku powiadomień cały czas mi się nie pokazywało ze jest dostępna aktualizacja? Dodam że już w ustawieniach wyłączyłem opcje powiadomień jak będzie jakaś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

@up

Klikasz na powiadomienie i trzymasz palucha. Klikasz na "informacje o aplikacji" i odznaczasz powiadomienia ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkąd zrootowałem telefon tym sposobem Link2SD nie widzi mi partycji ext. Nie wiem czy to kwestia roota, kitkata czy czegoś innego. Na 100% mam prawidłowo sformatowaną kartę SD (działa w innym telefonie pod starszym androidem). Próbowałem kart o różnych pojemnościach (4, 16, 64) z fat 32 i ext2, ext3, ext4 (obie primary) i nic. Siedzę nad tym już kolejny tydzień. W necie nic nie znalazłem. Jak wasze doświadczenia w tej kwestii? Pomocy!

Edytowane przez PioOiOi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roles

Czy na 4.4.4 nie będzie problemu z rootowaniem ? ktoś robił?

I drugie pytanko, czy bez karty pamięci jest sposób na root?

Edytowane przez roles

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi