Skocz do zawartości
WKD622

Rootowanie Z1 Compact na 4.4.2 757 - ZABLOKOWANY BOOTLOADER

Rekomendowane odpowiedzi

Soren

Czy rootując tym sposobem powinienem się zainteresować tematem kluczy drm? Czy to tylko w przypadku gdybym chciał odblokowywać bootloader (a nie chcę)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko jeśli chcesz odblokować BL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eray

Mam zablokowanego fastboota więc bootloadera nie mogę odblokować. Czy mógłby ktoś mi napisać(w miarę dokładnie, bo tak powierzchownie obiło mi się o uszy) jakie są ograniczenia zrootowanego Z1C z zablokowanym bootloaderem względem takiego całkowicie odblokowanego? Wiem że mogę wgrać tylko ROMy oparte na stockowym jądrze ale właśnie moje pytanie dotyczy tego jakie są konkretne ograniczenia owych romów w związku z tym że muszą być oparte o stock

Edytowane przez Eray

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622
    moje pytanie dotyczy tego jakie są konkretne ograniczenia owych romów w związku z tym że muszą być oparte o stock

1. Jest ich ogólnie mniej

2. Custom kernele/jądra - dają Ci możliwość ustawienia "sposobu" pracy CPU. Mam na myśli zarządców, minimalną i maksymalną częstotliwość, napięcie itd.

Czy mógłby ktoś mi napisać(w miarę dokładnie, bo tak powierzchownie obiło mi się o uszy) jakie są ograniczenia zrootowanego Z1C z zablokowanym bootloaderem względem takiego całkowicie odblokowanego?

Nie możesz wgrać custom kernela czyli tez romu który się na nim opiera ale są specjalne romy oparte na stockowym jadrze które możesz wgrać, lub też zwykle są 2 wersje romu na stockowe jądro i custom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Wrzucam zrobiony przeze mnie aktualny prerooted romu na nasz region czyli ce1 z wgranymi najnowszymi na dzień dzisiejszy wersjami supersu v2.48 oraz dualrecovery v2.8.10 od Nuta (nie nadążam za nutem bo wypuszcza co dziennie inne recovery  ;) ):

D5503 14.4.A.0.157 CE1 r2.8.10 su2.48 flashable

http://1drv.ms/1FQ3Ek9 

Wgrywamy oczywiście przez recovery na zrootowanym telefonie.

P.S. Zabraniam kopiowania na inne fora bez mojej zgody.

Niech ktoś podepnie pod pierwszy post w tym temacie  :)

[Dodano: 14 kwiecień 2015 - 16:16]

Post chyba powinien raczej znajdować się w tym temacie http://forum.android.com.pl/topic/202446-kitkat-444-144a0157-root-recovery-deodex/

Niech jakiś moderator przeniesie :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję wszystkim:-)

Ale z tego co piszecie i sam się zorientowałem wnioskuję że niema na dzień dzisiejszy metody na root i późniejsze używanie stockoweg 5.0.2

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Jak to nie ma??

Wersja prerooted to tylko rom, który ma dodany root i recovery. Jest to normalny zrootowany stock tylko, że wgrywasz inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli wg ciebie rootowanie przez kingroot, nie ważne co to, ważne ze rootuje nic nie znaczy to lekko dziwnie.

Wysłane z mojej Z1 compact przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rafalp

Mam Z1C z Orange, więc bootloader zablokowany. Obecnie mam 5.0.2 LP kompilacja 14.5.A.0.270 - chciałbym zainstalować tę wersję ale bez syfu Orange no i z rootem. Czy wystarczy tylko podmienić plik z docelowym softem na najnowszy, czy cały proces i pliki, które są potrzebne muszę pobrać inne-nowsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

wgrywasz tak jak pisze. PS masz może błąd z blokujacym się ekranem przy połączeniu ze po rozmowie nie wl się ekran?

Wysłane z compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi