Skocz do zawartości
xvictorx

Motka traci połączenie z siecia przez wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam defy od jakiś 3 miesięcy i od początku problem z przeglądaniem sieci poprzez wifi.

Mieszkam w Wielkiej Brytanii i internet mam poprzez Bt Hub 2 z zabezpieczeniem WPA.

Telefon generalnie łączy się, ale po jakiejś chwili wywala mi połączenie i na telefonie i na laptopie.

Wtedy muszę restartować router, ale oczywiście po ponownej probie połączenia telefonu poprzez wifi historia się powtarza. Dzwoniłem już do BT i tam poradzono mi zmienić kanał na routerze, ale to nie pomogło.

Kilka dni temu kupiłem dzieciom netbooka i tutaj nie mam żadnego problemu, laptop i netbook śmigają na wifi jednocześnie bez najmniejszego problemu.

Zaczynam dochodzić do wniosku, ze to wina telefonu i choć co prawda internet mogę przeglądać bez problemu przez zwykłe połączenie to irytuje mnie, ze coś nie działa no i nie mogę pogadać przez skypa.

Telefon w sieci T-mobile bez jakichkolwiek aktualizacji:

System: Blur_Version.2.51.1

Firmware: 2.1

Kernel: 2.6.29

Edytowane przez xvictorx
    Zalecenie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snobik

Ja mieszkam w Polsce i mam internet od UPC ale problem podobny...Laptopy i inne telefony działają sprawnie po WiFi ale Motka Defy co jakiś czas się rozłącza. Wtedy pozostaje wyłączyć i ponownie włączyć WiFi na jakiś czas pomaga Nie wiem cojest przyczyną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem gdzieś że android nie lubi niektórych routerów. Mam UPC i wi-fi przez D-Link Dir-600 z wgranym dd-wrt i wi-fi działa bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja ostatnio laczylem sie z liveboxem orange u znajomego i bylo ok. Co prawda nie mialem mozliwosci dluzej posiedziec, ale wygladalo na to ze jest wporzadku.

Edit:

Wyglada na to, ze rozwiazalem swoj problem.

W ustawieniach wi-fi zaznaczylem static IP, wpisalem wszystko recznie I jak na razie wszystko smiga...

Edytowane przez xvictorx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobny problem, neostrada + cisco wag160n, ciągłe restarty, jakiś pomysł?

Na dlinku i kablowce smigało aż milo, a tu nic, dodam że na dlinku z zabezpieczeniami a na cisco i neostrada bez, do tego żadne zabezpieczene ze strony routera, a do tego w se x10 wszystko działa ...

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    domadm

Ja mam Linksysa E2000 z dd-wrt i również zero problemów. Generalnie dd-wrt jest rozwiązaniem również innych problemów z kompatybilnością np. telefonów wifi Cisco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Podobny problem, neostrada + cisco wag160n, ciągłe restarty, jakiś pomysł?

Na dlinku i kablowce smigało aż milo, a tu nic, dodam że na dlinku z zabezpieczeniami a na cisco i neostrada bez, do tego żadne zabezpieczene ze strony routera, a do tego w se x10 wszystko działa ...

Jakieś pomysły?

Miałem podobne jaja - co pomogło ? Zmiana zabezpieczen na routerze trzeba , sie tym pobawić - problem zniknął jak reką odjął jeszcze gdy miałem system 2.1 po update do 2.2 dalej WIFI hula jak ta lala ... teraz jestem w pracy , jak wrócę do domu to dopiszę jaki router mam i co przestawiłem . / oczywiście pomijam sytuacje gdy telefon ma zwalony moduł WIFI fizycznie lub wgrany lewy ROM bez WIFI /

A wiec tak mój router to Netgear WNR1000 (Wireless-N 150) - wifi działa bezpreblemowo po ustawieniu go na : WPA2-PSK [AES] , mode 54 Mbps - przy szyfrowaniu WPA-PSK [TKIP] + WPA2-PSK [AES] wariuje chociaż Wildfire S syna działa super . Kanał mam ustawiony na 3 - po sprawdzeniu wifi analizerem sąsiadów :-) . Ale gdy ustawiłem prędkość 150 Mbps WIFI w telefonie też działa z max.prędkością do 65 Mbps. Wniosek to nie pasmo N 150 Mbps przeszkadza a szyfrowanie .

Edytowane przez sebx_g1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakko

U mnie restart występuje na cm7 ze względu na ustawienia dhcp routera. Błędy są związane z leas time. Jeżeli ustawie przydział ip na zawsze to wifi restartuje się co 20 25 sekund. Po zmianie ustawień na odnawianie ip co tydzień, wszystko działa ok.

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x