Skocz do zawartości
Matevsz

Brak zasięgu / nie czyta karty sim

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec zdaje raport ;) Moją karte sim przełożyłem do innego telefonu i wyskoczyło Nieprawidłowa karta czy coś w tym stylu, patrząc na samą karte zauważyłem że chyba środek jest lekko wygięty przez co mi nie wyczytuje, lecz nie mi to oceniać, a ewentualnie jak by była wygięta, to czy jest możliwość jakiejkolwiek "duplikacji" karty tak by mieć ten sam nr. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Zazwyczaj operator wymienia wadliwą kartę za darmo. Zgłoś się do najbliższego punktu i poproś o wymianę na nową bo ta nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli najprawdopodobniej karta, ale jeszcze do swojego telefonu mogłeś włożyć inną karte, jakąś która komuś działa, wtedy by się wyjaśniło czy telefon masz sprawny. Jeśli karta jak mówisz uszkodzona to może za darmo wymienią, nie wiem jak to jest w plusie, w play wymieniają bez powodu ile razy się chce i to za darmo. W plusie na pewno wymienią, pytanie tylko za ile... A co do numeru to tak, zostanie Twój numer, dostaniesz jakby duplikat swojej karty, będzie miała Twój numer telefonu. Oczywiście powiesz sprzedawcy o co chodzi, podasz numer i już. Polecam udać się do najbliższego salonu plusa i pójdzie od ręki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaaaaalez mnie ten telefon irytuje... Wsadze telefon do kieszeni - zasieg ginie a dowiaduje sie o tym jak juz wyjme z kieszeni i zobacze czerwony krzyzyk. No dobra, ale fajnie by bylo zeby zaraz ten zasieg wrocil. A tu dopiero restart pomaga, bo jak recznie probuje ustawic operatora to sie nie da (karta sim nie pozwala na polaczenie z ta siecia). Mam V20o ale to nic nie dalo. Karta sim niewinna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olo.h
Napisano (edytowane)

Matevsz, po pierwsze komunikat NIEPRAWIDŁOWA KARTA SIM informuje o tym, że telefon do którego ją włożyłeś,ma simlock'a. Po drugie, to nie musi być usterka sprzętowa tylko programowa. Istnieje w telefonie coś takiego jak baseband (pakiet sterowników odpowiedzialny za obsługę karty sim i modemów). W momencie, kiedy nie będziesz miał zasięgu, wejdź w ustawienia i sprwdź czy w informacjach o telefonie jest widoczny numer IMEI. Jeśli nie, zrób wipe klawiszmi i wgraj v20o dowolną metodą. Jeśli to nie pomoże to włóż inna kartę sim. Gdy nadal będzie ten sam problem, to niestety tylko serwis może coś z tym zrobić.

Edytowane przez olo.h
dodatkowa wskazówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aaaaaalez mnie ten telefon irytuje...

Titanium Backup, factory + wipe. Jeśli nie, wgraj na nowo oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie jest cos dziwnego z tym LG 9-P760 wymieniłem płytę główną z innego telefonu który miał wgrane oryginalne software z T-mobile V020a  trochę dziwny numer softu,ale taki odczytałem. Za pomocą Flash Tool wgrałem nowy nie brandowany soft V20H. Wszystko się wgrało.Zrobiłem Hard-Reset  lecz po chwili zasięg sieci znikł nawet w opcjach sieci komórkowe nie można nic włączyć. Podłączyłem telefon pod LG Mobile Support Tool i  po sprawdzeniu software okazało się ze program wykrył ponownie V020a i  poinformował o aktualizacji do V20c.Wiec dałem aktualizuj .Soft sie zaktualizował  i telefon na chwile działał była nawet i siec,ale po jakimś czasie telefon samoczynnie wrócił do V020a tak pokazał  LG Mobile Support Tool   choć w opcji telefonu oprogramowanie było V20H. Nadal brak jest sieci, brak numeru IMEI - (null).Zmieniałem kilka Sim Kart ale nic to nie pomaga.Nie mam już pomysłu na ten telefon,jak może soft być wykazany inny w telefonie a inny wgrany nic nie rozumiem. Może ktoś miał taki sam problem i dało się to rozwiązać?. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi