Skocz do zawartości
P.M.

Nie można nic zapisać na karcie SD

Rekomendowane odpowiedzi

P.M.

Witam

Mam Z2 od kilku dni i zauważyłem dziwną przypadłość; używając menadżera plików X-plore nie mogę wykonać żadnej operacji na włożonej karcie microSD. Nie można na nią ani nic skopiować, ani z niej nic skasować. Zainstalowałem na próbę Total Commander i jest to samo :-(

Co ciekawe, używając wbudowanego "File Commander" bez problemu można wykonać wszystkie operacje; kopiowanie/kasowanie.

/Telefon na stocku, brand Orange, bez roota i bez jakichkolwiek przeróbek/

Czy to jakaś blokada czy może trzeba coś ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety to blokada od systemu, na każdym telefonie z kitkat nic nie zrobisz z karta SD innym niż stockowym menadżerem. Ale jeszcze gorsze jest to ze programy które korzystają z karty tez nic na niej nie mogą zrobić np do ukrywania plików lub tym podobne, poza wbudowanymi aplikacjami żadna nie zapisze tez nic na karcie np jakiś aparat foto ze sklepu.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P.M.

Ale kupa :facepalm: Myślałem, że da się przeżyć bez roota ale okazuje się, że nie >:(. Ciekawe czemu ma służyć takie debilne rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może wyjdzie jakaś aktualizacja, bo to poprostu błąd jest, macie jakieś info?:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VOLFEN

@sotrebor Bardzo chciałbym tą operację Google za błąd, ale niestety nie jest to możliwe..

Jest paru wydawców, którzy w kodzie aplikacji obeszli to ograniczenie - niestety jest to bardzo mały procent w wypadku Android Kit Kat.

Non omnis moriar dzięki Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to lipa, trzeba rotowac:-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda mam Z1 ale rowniez problem jest. Dodam że jeszcze parę dni temu mogłem swobodnie działać na karcie SD, po skopiowaniu paru plików na karte w laptopie i włożeniu do Z1 manewry skończyły się. Myślałem że to problem z kartą ale widzę ze chyba nie.... Tylko wcześniej było ok a teraz nie...

Edytowane przez Millerek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baq4

Kompletna porażka z tą kartą, kupiłem specjalnie kartę 64 GB na zdjęcia, korzystam z quickpic i nie mogę skasować nieudanych zdjęć czy filmów. Czasem poważnie zastanawiam się nad tym kto to oprogramowanie pisze.

Do tego jeszcze skopany bluetooth w kitkat, porażka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bady48

Kretyństwo totalne!

Dobrze, że istnieje droga okrężna (operacje na magazynie telefonu i możliwość przerzucania danych, etc. na pamięć zewnętrzną z wykorzystaniem aplikacji stockowej) bez potrzeby wykonania roota, który i tak pewnie zrobię (wstrzymuje mnie "świeżość" urządzenia, którym dysponuję od zaledwie 2 dni).

Pytanie. czemu maja służyć tak idiotyczne ograniczenia? Ochronie macierzystych aplikacji, słabszych od aplikacji zewnętrznych? Quasi-bezpieczeństwu (śmiech na sali)?

Gdyby nie to, że używam Total Commandera do pobierania danych z FTP czy tez komputera stacjonarnego (teraz pozostaje przegrywanie na telefon i przenoszenie na externalSD,a wiec operacja x2), menedżer byłby totalnie zbędny. Każdy, kto korzysta z TC (na PC lub innych urządzeniach) zna jego genialność. Przecież przy TC wszelkie stockowe menadżery, to super-szajs.

Ech, z "nowym" zazwyczaj pod górę...

P.S. Gdyby pojawiło się rozwiązanie nie wymagające roota, proszę w imieniu swoim i wielu innych użytkowników o solucję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi