Skocz do zawartości
WueRZet

Dingoo A320 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

WueRZet

Od jakiegoś czasu szukam czegoś co zabije nudę w podróży, na wykładzie, w czasie wolnym. Nie można ciągle czytać, lub grać na telefonie ;)

Ostatnio natknąłem się na ciekawy wytwór chińskiej myśli technologicznej. Jest to Dingoo A320. Jest to ni mniej ni więcej jak przenośna konsola wielu różnych systemów (NES, SNES, GBA, CPS, GB, MAME, ScummVM etc.) Ponadto po zainstalowaniu specjalnego portu (?) Linuxa (Dingux) konsola dostaje niezłego kopa, możliwość instalowaniu wielu linuxowych emulatorów i możliwe jest na niej granie w takie gry jak Doom, Quake, Duke Nukem 3D etc.

Pełna specyfikacja konsolki :

Built-in Speakers Yes

Weight (g) 110

Display Size 2.8

Memory Card Compatibility Mini SD, MiniSDHC

Handhelds Display Resolution 76800

Installed RAM (MB) 32

Dimensions 125 x 14 x 55.5

Display Technology LCD

Features CPU: Ingenic JZ4732 @ 400MHz (MIPS architecture) / Internal Storage: 4GB (Additional 8GB via MiniSD Card (MicroSD available via adapter)) / Radio: Digital FM Tuner / Recording: Supports digital recording of voice (MP3 and WMA formats) and FM radio / 2.8" LCD, 320x240 resolution, 16M colors

Battery Type 3.7V 1700 mAH (6.29WH) Li-Ion, approx. 7 hours run time

Buttons Qty 12

HDD Capacity (GB) 4

Display Type TFT

Colour White

Additional Information Input: D-Pad, 2 shoulder, 4 face, Start & Select buttons, Mic. / Output: Stereo Speakers, Headphone Jack & TV-out w/ included ca

ble

Plus dwie części recenzji po PL :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=M02o8maSjxU]YouTube - [1/3] A320 Dingoo - konsola do gier i odtwarzacz multimedialny (1/3)[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=v_jbR2BEzKE&feature=channel_video_title]YouTube - [2/3] A320 Dingoo - Linux oraz hity lat 90tych - Doom, Quake, Duke Nukem 3D i inne[/ame]

W sieci jest dużo recenzji, w większości bardzo pozytywnych, plus masa filmów na YT.

Cena za tę konsolkę to ok 85-100 $ (na polskim allegro ok 285 zł).

Czy ktoś z Was ma, lub zetknął się z tym urządzeniem ? Jeśli tak to jakie są wasze opinie ? Czy waszym zdaniem opłaca się kupować coś takiego ? Przyznam się, że bardzo lubię tego typu oldschoolowe pozycje i propozycja wydaje mi się ciekawa, tylko nie wiem czy nie ma czegoś lepszego w podobnej cenie. PSP odpada ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sie właśnie spotkalem z podobną konsolką, czarna byla i miala chyba wiecej przyciskow, ale praktycznie taki sam wygląd i uklad klawiszy. Ja bym to wziął, chociaż najpierw poszukałbym czegoś podobnego z wiekszym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

To pewnie była ta sama konsola, bo jest dostępna w dwóch kolorach ;)

Też właśnie fajnie byłoby z większym ekranem, ale nie znalazłem nic w tej cenie i o tak dobrych recenzjach. Jedynie znalazłem JXD3000. 4"3 ekran, 100$, ale emuluje i to słabo tylko PSX o ile dobrze czytam angielskie komentarze.

Edytowane przez WueRZet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

a PSP ? Przerobione 2k4 może z powodzeniem emulować GBA/NES :) Do tego masz trochę ciekawych gier na PSP, m.in seria God Of War, seria GTA, Tekken i jeszcze wiele innych tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

PSP miałem dość dawno temu i były problemu z emulacją.

A wiesz może jak działa CPS, MAME, czy Amiga ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

Hmm, szczerze mówiąc nie wiem. Polecam tutaj forum PSPoland, dział Emulacja. (nie, to nie konkurencja). Tam zapewne coś będzie. Ja w emu się nie bawię, na razie mam ciekawsze gry :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_CMtVflhGaw]YouTube - Unboxing GPH Wiz[/ame] mowilem o tym ;)

Specyfikacja[edytuj]

Chipset :MagicEyes Pollux System-on-a-Chip

CPU :533MHz ARM9 3D Accelerator

Pamięć urządzenia :1 GB NAND FLASH

RAM :SDRAM 64 MB

System Operacyjny :Oparty na GNU/Linux

Dodatkowa Pamięć:Karty SD lub SDHC

Połączenie :USB 2.0

Zasilanie :2000mAh bateria litowo-polimerowa

Wyświetlacz :320x240 AMOLED dotykowy ekran

Wbudowany Mikrofon

Wymiary Fizyczne :21 mm (4.8") długości, 61 mm (2.4") wysokości, 18 mm (0.7") szerokości

Waga :98 g (bez baterią), 136 g (z baterią)

Wbudowany akselometr i wyjśćie TV-out

Obsługa OpenGL ES 1.1

Obsługiwane Media[edytuj]

Wideo[edytuj]

Formaty Wideo:DivX, XviD, (MPEG4)

Formaty Dzwięku:Ogg Vorbis, WAV

Kontenery: AVI

Maksymalna rozdzielczość: 640*480

Maksymalna ilość klatek na sekunde: 30

Maksymalny bitrate wideo: 2500kbit/s

Maksymalny bitrate dzwięku: 384kbit/s

Audio[edytuj]

Formaty dzwięku:MP3, Ogg Vorbis, WAV

Obsługa Stereo

Zakres Częstotliwości:20Hz - 20kHz

Zasilane zewnętrzne: 100mW

Zdjęcia[edytuj]

Wsparcie:JPG, PNG, GIF, BMP

Odtwarzacz Flash[edytuj]

Odtwarzacz Adobe Flash 8 wraz z Action Script 2.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Kurcze brzmi bardzo fajnie :) Specyfikacja też niczego sobie. Nie mogę tylko dorwać żadnych opinii z PL. Bo o ile A320 ma grupka ludzi to tego też nie.

Ale szperając w sieci znalazłem jeszcze jedną konsolkę. Następce Wiz Caanoo. [ame=http://www.youtube.com/watch?v=4lxXpayJme0]YouTube - GP2X Caanoo Review[/ame]

. I wygląda szczerze mówiąc fajnie. Dodatkowo znalazłem jakby bazę do wszystkich plików dla tych chińskich retro konsolek OpenHandhelds.org Niestety kosz to już 130$, więc 30$ więcej od Dingoo. A za 350 zł to już serio chyba lepiej to PSP łowić

Wejście w emulatory A320, czy Wiz/Caanoo pozytywnie przeraża :)

Edytowane przez WueRZet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso
    A za 350 zł to już serio chyba lepiej to PSP łowić

Oj lepiej. Masz sprawdzoną konsolkę, która naprawdę się nadaje do takich zastosowań. Jeśli coś - pisz, z PSP mogę pomóc chętnie. (PW)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Za to konsolka, którą pokazał smugg jest do dostania za mniej niż 100 dolarów (nie wiem ile przesyłka i czy są jakieś cła) ale to jest cena którą mógłbym zaakceptować.

I mają jeden plus. To wszystko to open source dzięki czemu "scena" żyje i jest baaaardzo prężna. No nic. Pewnie jakiś tydzień, dwa poszperam w necie za info, potem trochę minie nim dostanę konsolę. Albo będę jednym z wielu posiadaczy PSP, albo wstawię film z recenzji A320, bądź Wiz'a :)

Edytowane przez WueRZet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x