Skocz do zawartości
GozDD

"Uszkodzony" One X

Rekomendowane odpowiedzi

GozDD

Witam

Zastanawiam się nad sensem zakupu "uszkodzonego" HTC One X. Telefon z pełnym zestawem, jednak bez gwarancji. Stan idealny, ani pół ryski, zarówno na ekranie jak i obudowie. Jednak jego wada polega na tym, że czasami sam się zrestartuje, a później wpada w bootloop. Dopiero za którymś razem się włączy. Gość wydaje się uczciwy, mówił, że w telefonie nigdy nie było nic robione, bo on sie na tym nie zna.

Czy to jednostkowy przypadek czy zdarzają się modele z taką przypadłością? Jeśli to powszechna wada to wystarczy zmiana softu (i tak bym zmieniał ROM) czy to raczej hardware?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po takim opisie ciężko powiedzieć, zmiana softu może pomóc, ale nie musi. Jeśli to dobra okazja i jesteś w stanie zaryzykować to bierz, ale jeśli to sprawa sprzętowa to naprawa raczej będzie nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GozDD

No właśnie tyle to wiem ;) Zastanawiam się tylko czy ten typ tak czasami ma czy to pojedynczy przypadek i czysta loteria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radziłbym traktować to jak przypadłość. Zapytaj się kogokolwiek w dziale ile razy telefon odwiedzał serwis w ramach gwarancji. Odpowiedzi "wcale" raczej nie usłyszysz, bo taka jest prawda, że każdy z nas bujał się z naprawą tego telefonu co najmniej raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GozDD

No to powiem, że mnie mocno zniechęciłeś w tym momencie do tego telefonu.

Miałem Gio, Xperie Arc, a teraz Note 2 i żaden serwisu na oczy nie widział. Moja druga połówka (dla niej ma być ten telefon) ma S2 i też serwisu niet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gunnar

Takich ściemniaczy co to się nie znają i nic nie wiedzą jest masa, zwłaszcza na allegro. Na 95% gdyby to była tylko kwestia softu, to pacjent by to naprawił we własnym zakresie i cieszył się fajnym telefonem albo sprzedał za większe pieniądze. Problemy z włączaniem mogą oznaczać wiele kwestii: niesprawny włącznik, soft, pęknięta ścieżka na płycie głównej, zalanie. Kupowanie takiego telefonu to loteria. Nie zawsze tanie znaczy dobre.

A co do serwisu - każdy produkt trafia do naprawy, kwestia komu jaki się trafi egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GozDD

Już raz się naciąłem na takiego co nic nie wiedział. W sumie racja, faktycznie nie wiedział, bo telefonu nawet na oczy nie widział...

Włącznik nie, bo telefon łapie bootloop'a po prostu. Ale płyty i zalania (o tym nie pomyślałem) wykluczyć w żaden sposób nie mogę.

Teraz pozostaje mi szukanie czegoś podobnego (ekran 4.7-5") w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gunnar

Tym bardziej że fizyczny brak gwarancji może sugerować, że została już przez serwis anulowana.

Dozbieraj i kup ONE :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że sprawa została wyjaśniona. Temat zamykam coby nie offtopować, w razie czego proszę o PW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x