Skocz do zawartości
Gre

Folia ochronna

Rekomendowane odpowiedzi

Gre

Witam,

Ma ktoś jakąś instrukcję albo powie 'jak' nakleić folię ochronną na ekran G1? Dostałem takową razem z telefonem w Erze...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrwa

Ja dostalem do telefonu oryginalna folie plus jako bonus taka uniwersalna w ktorej byly dwie sciereczki ktorrymi wyczyscilem ekran i wysuszylem a potem po prostu dobrze mierzac nalozylem oryginalna folie i trzyma mi sie tak juz prawie 4 miesiace bez wiekszych przymiarek :)

czyli pierwsze co musisz zrobic to wyczyscic ekran (jesli robisz to na mokro to potem go wysusz) i przyloz ostroznie folie i powinno byc dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gre

Ok, dzieki, juz naklejona :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro

Na przyszłość dla pokoleń. Nie wiem jakie tam folie naklejacie ale czasami jak dobrze jest naklejać folię po kąpieli albo prysznicu w łazience - pomieszczenie ma sporo pary wodnej w powietrzu przez co mamy pewność że pod folią nie znajdziemy włosów kurzu itp. ;)

Do naklejania ja sam używam pincety i przed naklejeniem czyszczę ekran płynem do obiektywów aparatów.

Btw. ta filia z ery jest elektrostatyczna, klejowa czy na wode? I jaki producent?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alus

Nie ma producenta :) ciezko mi powiedziec jaka to , bo to moja pierwsza folijka, ale wiem ze napewno nie klejowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    goral2
    Na przyszłość dla pokoleń. Nie wiem jakie tam folie naklejacie ale czasami jak dobrze jest naklejać folię po kąpieli albo prysznicu w łazience - pomieszczenie ma sporo pary wodnej w powietrzu przez co mamy pewność że pod folią nie znajdziemy włosów kurzu itp. ;)

Do naklejania ja sam używam pincety i przed naklejeniem czyszczę ekran płynem do obiektywów aparatów.

Btw. ta filia z ery jest elektrostatyczna, klejowa czy na wode? I jaki producent?

Folia elektrostatyczna, no i raczej nie jest to Brando :) ale trzyma się niezle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tego typu folię htc dodaje od jakiegoś czasu do swoich sprzętów; miałem taką w htc touch pro i hd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alus

Ja wlasnie swoja zle nakleilem. zostaly mi 2 pecherzyki powietrza, ale da sie wytrzymac. Zamowilem razem z pokrowcem druga folie Brendo czy jakos tak, tylko ze nie matowa bo balem sie ze bedzie zle na niej sie przewijalo

(czy ona jest sliska czy taka szorstka, ze sie swiatlo nie odbija?)

Znalazlem na aukcji gdzie kupuje, poradnik naklejania folii blyszcaca i matowa jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro

Mam pytanie do tych co jeszcze pamiętają i mają porównanie. Jak się ma poślizg folii oryginalnie przyklejonej przez Ere do samego ekranu i ekranu z naklejoną folią z zestawu? Tzn. przed chwilą zainstalowałem sobie Air Hockey Full i iPingPong3D - tarcie palca o oryginalną folię jest tak duże że trudno się gra (palec nie jeździ gładko tylko trochę hamuje...)

Na tej folii z zestawu lub czystym ekranie byłoby o wiele lepiej? Czy może są tak samo śliskie w używaniu...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dodocs

Zakupiłem folijkę od http://grupa2mp.pl/ - 27.50

Ślizga się o wiele lepiej niż na ekranie, czy też domyślnej folii, a więc polecam ;)

Tylko dobrze wyczyśćcie ekran i uważajcie na każdy włosek ;p W tej, która HTC dodał domyślnie właśnie tak mi się stało, jeden włosek na środku ekranu. Przykleił się i koniec ;p Dlatego też zakupiłem nową folię i jest w porządku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi