Skocz do zawartości
AiB

Aparat Galaxy S5, a marna jakość zdjęć?

Rekomendowane odpowiedzi

macif

daj sobie na 50% i popatrz na trawę, psa, drzewa... jedna wielka pikseloza i kolorowe "ciapki"

Telefony zmieniam co ok rok. Miałem sporo flagowców i mogę stwierdzić, że moim zdaniem S5 robi przeciętne zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod ten temat. Sprawa dotyczy aparatu w telefonie mojej żony. Problem obrazuje poniższa fotka:

Każdorazowo, po włączeniu aplikacji aparatu (zarówno stockowej jak i np. Camera FV-5) podgląd wygląda tak jak na tym zdjęciu. Jednocześnie odświeżanie podglądu jest bardzo spowolnienie, jakby telefon nakładał na bieżąco jakieś filtry. No i zdjęcie tez tak koszmarnie wygląda.

Wystarczy zmienić jakąś opcje, np. włączyć/wyłączyć stabilizację obrazu, przełączyć się z aparatu na kamerę i z powrotem, a nagle wszystko zaczyna działać jak należy - podgląd jest normalny, szybko odświeżany, zdjęcia są w porządku. Aż do zamknięcia aplikacji i jej ponownego uruchomienia, po czym sprawa wraca jak bumerang. Telefon tak się zachowuje od nowości, żaden "Full wipe" nic tu nie pomoże, więc takie rady proszę sobie darować. Jest to definitywnie jakaś sprawa programowa, bo daje się to "wyleczyć" - niestety tylko tymczasowo.

Czy jest znany sposób na takową przypadłość? Ba, czy komuś się coś takiego przytrafiło?

Telefon to wersja G900FD, czyli DUOS (ale to nie powinno mieć znaczenia), csc jest na Zjednoczone Emiraty Arabskie. Oprogramowanie to stockowy KitKat, zrootowany towelrootem z KNOX=0x0, wgrane Xposed (z tego powodu nie chcę przechodzić na Lolipopa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qubbus

@@Peri Noid 

Ja miałem identyczny problem gdy flashowałem stary kernel do nowego softu i nowy kernel do starego softu. 

Wersje kernela muszą się zgadzać. Jak masz np wersję AOA2 (najnowszy kitkat dla duosa) a kernel masz ze starego softu (skoro rootowałeś towelrootem)  to stąd te problemy.

Ewentualnie jak używasz softu z czerwca 2014 to też może byc powód.

A tak z ciekawości, po co Ci knox 0x0? Gwarancji w PL na ten model nie ma. 

Edytowane przez qubbus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    icemac

wydaje mi się, iż poprawiona została aplikacja aparatu w romie BOE5. Fotki wychodzą jakby ostrzejsze i mniej zamazane.

Zdjęcia w temacie z fotkami.

Edytowane przez icemac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam taki problem jak robię zdjęcie w pionie to jest na cały ekran a jak robię w poziome to góra i dół zdjęcia zajmują czarne pasy czy można ustawić aby było na cały ekran jak trzymam telefon w poziomie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie jest to kwestia ustawienia rozmiaru/proporcji zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją s5. Wczoraj zauważyłem że na dolnym kadrze pojawia się kreska. Podejrzewam że jest to przy próbie łapania ostrości. Podaje link do dropboxa. Czy ktoś z Was ma podobny problem? Najlepiej to widać gdy zasłania się obiektyw bądź na ciemnych obiektach. Mój rom to najnowszy na UK

https://www.dropbox.com/s/9ugcp3h0s9wfi9u/20150610_120311.mp4?dl=0

Ponawiam moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up:

"Error (500)

Something went wrong. Don't worry, your files are still safe and the Dropboxers have been notified. Check out our Help Center and forums for help, or head back to home."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś wypróbowane ustawienia aparatu w S5 ,czy z automatu jedziecie ? Chodzi mi na jakiej rozdzielczości itd. Zdjęcia na zewnątrz  i w domu .Może ktoś podać swoje ustawienia na jakich najlepiej fotki wychodzą ? Ja u siebie mam problem jak robie zdjęcie czegoś co jest w ruchu,jakieś zamazane nie co wychodzą .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi