Skocz do zawartości
AiB

Aparat Galaxy S5, a marna jakość zdjęć?

Rekomendowane odpowiedzi

acheron

@@ANDROID WLKP

do zdjęć wykonywanych na obiektach w ruchu jest stworzony Tryb Sport zainstaluj i zobacz czy poprawi jakośc zdjęc , po instalacji apki , pojawi Ci się w TRYB w aplikacji aparatu

Edytowane przez acheron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@ANDROID WLKP

do zdjęć wykonywanych na obiektach w ruchu jest stworzony Tryb Sport zainstaluj i zobacz czy poprawi jakośc zdjęc , po instalacji apki , pojawi Ci się w TRYB w aplikacji aparatu

Już zainstalowałem,znalazłem .

Czy używasz jeszcze jakiś konkretnych ustawień aparatu,jaką masz rozdzielczość ustawioną,czy tylko tryb Sport i nic więcej ?

Edytowane przez ANDROID WLKP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tylko mu się nie poprawi ale pewnie pogorszy. W trybie sport podejrzewam chodzi o skrócenie czasu. Czas mozna skrócić na dwa sposoby:

1. Otwarcie przesłony

2. Podniesienie ISO

Przeslony nie otworza bardziej bo już niemal wszystkie zdjęcia automatycznie robione są na maksymalnie otwartej przysłonie

Zatem podejrzewam tryb sport to wywalenie ISO w górę przez co z pewnością jakość się nie polepszy. Matryca jest zbyt mała aby mogła dawać dobry obrazek bez szumu na wysokich czułościach.

Złym pomysłem było pchanie 16 mpix ale cóż marketing. Pchają coraz więcej pikseli ale oczywiście fizyczny rozmiar matrycy jest taki sam zatem logiczne jest że zmniejszają na matrycy wielkość fotodiody czy innego cuda które rejetruje światło. czym mniejsze, tym mniej światła rejetruje, generuje większe szumy itp itd. 8 mpix w zupełności wystarczyłoby a szumów byłoby mniej. Ewentualnie można przeskalowac obrazek z 16mpix w programie graficznym do mniejszego rozmiaru wtedy wizualnie szumy sie zmniejszą.

Edytowane przez Amber_Gold

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    45

Chciałem się na początek przywitać z użytkownikami S5, bo ja choć na forum jestem obecny od lat to jednak na forum sony.

Przyszła jednak pora na zmiany i nabyłem S5 - i bardzo się cieszę, że wczesniej nie zajrzałem do tego wątku, bo ilość osób z wadliwymi aparaatmi jest przerażająco duża.

Na szczęście mój aparat wydaję się w wyśmienitej kondyncji, zdjęcia w porównaniu do mojego poprzedniego Soniaka Xperia Z robi o klasę lepsze. A przy mniejszej ilości światła i w pomieszczeniach to i o dwie klasy. Bo Z-tka to mogłaby tylko konkurować w słoneczny dzień.

Ale...no właśnie ale zawsze może być lepiej. Polecam wypróbować aplikację Lenovo Snap It Camera. (Port tej aplikacji z telefonów lenovo używałem już na Z-tce gdzie robiła sporo lepsze zdjęcia od oryginału). Zainstalowałem to na S5 i bez problemu działa.

Dziś około godziny 20:00 gdy warunki oświetleniowe już nie były najlesze robiłem zdjęcia od strony zacienionej. Zrobiłem po kilka zdjęć oryginalnym aparatem S5 i kilka za pomoca aplikacji Snap It. Wybrałem najlesze z każdej serii. Zdjęcia polecam pobrać i obejrzeć i porównac jakość na komputerze w oryginalnym rozmiarze.

https://mega.co.nz/#F!3k1GxYAS!QgHbgmYeev3Qhp9Fb8k9XQ

Wnioski nasuwają sie same: zawsze moze być jeszcze lepiej.

53
    Edytowane przez modlicha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Glory

Możesz zapodac linka do tej apki od lenovo ? lub gdzies upnac. Z gory dzieki :)

Edytowane przez pagolik
    Cytat posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    154

Magiczna fraza w google: "xda lenovo snap it"

Edytowane przez modlicha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównałem sobie dwa zdjęcia z S2 i S5. Mam wrażenie, że S2 lepiej ostrzy cały obraz niż nowy model. To jest wada techniczna?

S2

Dd63sqO.jpg

S5

eDsgAAi.jpg

Edytowane przez pagolik
    Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

To masz złe wrażenie, poza tym porównaj zdjęcia w dobrych warunkach świetlnych. Wtedy ewentualnie zobaczysz wadę aparatu, jeżeli takowa występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arktik1

154

Magiczna fraza w google: "xda lenovo snap it"

Do kitu, cały czas ustawia ostrość, szczególnie przy nagrywaniu filmów.

Stock leprzy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seven25

panowie mam mały problem zdjęcia wychodzą mi jakieś rozjaśnione z pasami światła...co to może być? czy zrobię zdjęcia lampy czy okna ..wychodzą podobnie....

post-24914-0-51813700-1440071963_thumb.jpg

post-24914-0-94733300-1440072165_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi