Skocz do zawartości
AiB

Aparat Galaxy S5, a marna jakość zdjęć?

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to na jakiś problem z modułem aparatu. Te dwa punkty to prawdopodobnie jakieś zanieczyszczenia które dostały się pod szkło aparatu. Może to oznaczać, że szkło nie przylega dokładnie a to skutkuje właśnie też nieostrymi zdjęciami itd. Reasumując w takich warunkach oświetleniowych S5 powinna zrobić całkiem niezłe zdjęcie, także jest to jakiś problem i to raczej z hardware niż software. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

@Adrian Nyszko

przeniosłem Twój post do tego tematu.

Poszukaj proszę rozwiązania tutaj. Jeżeli go nie znajdziesz - napisz jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co powiecie na to, że u mnie włączenie HDR nie robi absolutnie żadnej różnicy w kolorach w każdych warunkach oświetleniowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3echo
    Napisano (edytowane)

Nie wiem skąd to narzekanie na aparat w S5 Neo

Jak dla mnie to on robi dość dobre zdjęcia jak na smarfona

Z resztą sami oceńcie

mZ3tMPe.jpg?1
    KnTOIYY.jpg?1
    RnafYA3.jpg?1

Edytowane przez 3echo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

S5 moze i robi dobre zdjecia, ale chyba jest więcej uwalonych aparatów niz dobrych. To totalna porażka i pięta achillesowa tego modelu

Edytowane przez Adrian Nyszko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

EDIT:
    Odkryłem pewną rzecz - aparat z okręgami wokól obiektywu robi gorsze zdjęcia niż taki bez. Czy to moze świadczyć o tym, że aparat jest podrobionym zamiennikiem? Czy raczej Samsung wypuścil serie telefonów z wadliwym modułem aparatu?
    Komu też wychodzą fatalne zdjęcia to niech sprawdzi czy ma takowy moduł aparatu.

I czy brak HDR jest spowodowane tym wadliwym modułem?

post-333906-0-24868400-1462746622_thumb.png

Edytowane przez Fenek
    Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie spotkałem się nigdy wcześniej z S5 z modułem bez tych pasków, ale może nie dostatecznie się przyglądałem. Na oficjalnych renderach są, ale w mniejszej liczbie niż na Twoim zdjęciu (widziałem w drugim temacie). U mnie jest dokładnie taki moduł jak na renderach czyli z paskami ale w mniejszej ilości i sprawuje się on bardzo dobrze, robi ładne nie rozmyte zdjęcia i widać działanie HDR. Co do tego czy Samsung wypuścił różne serie aparatu ciężko mi się odnieść, ale gdyby jakaś większa partia była wadliwa to chyba było by coś o tym wiadomo. Robiłeś porównanie z aparatem bez okręgów (u mnie są znacznie mniej widoczne niż na Twoim zdjęciu - może kwestia doświetlenia, a może nie przyjrzałeś się czy tam są?). Porównywałeś więcej niż 2 egzemplarze? Może rzeczywiście masz jakąś podróbkę, albo coś było grzebane przy tym aparacie (np. szkiełko). 

Edytowane przez MrProLock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też są paski, ale dużo mniej widoczne. Sam aparat wygląda na oryginalny, ale szkiełko jednak budzi wątpliwości. Było zmieniane? Jest możliwość, że np przy wymianie szkiełko zostało zabrudzone/zatłuszczone, albo zamiennik jest gorszej jakości oraz brakuje mu odpowiednich powłok przez co kontrast zdjęć spada. Przy wymianie także obiektyw aparatu mógł ulec zabrudzeniu(lub nawet uszkodzeniu) co da spadek kontrastu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MrProLock
    A ja własnie widzialem chyba wiecej modeli bez pasków niz z paskami.

Dzisiaj patrzyłem jeden S5 bez pasków wokól obiektywu i robił dobre zdjęcia.
    A żeby było śmieszniej spytałem kolegi czy tez ma te paski (bo pamiętam, że mu tez tak przykurzone zdjęcia robił jak mój) i o dziwo miał aparat bez tych kólek.
    Jutro zobacze jeszcze inny model, czy ma te całe kólka czy nie, bo koleś też skarżył się o jakośc zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73
    Napisano (edytowane)

@Adrian Nyszko

Ja na fotce widzę że masz dużo kurzu pod szybką.

Jak kupiłeś używany telefon to miałbym podejrzenie ze był wymieniany moduł aparatu albo sama osłona aparatu. Te kółeczka są bardziej widoczne niż u mnie.

Co do hdr to chyba jest uzyskiwany przez software a nie przez moduł aparatu.

Wysłane z mojego SM-G900F

Edytowane przez Draco73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi