Skocz do zawartości
AiB

Aparat Galaxy S5, a marna jakość zdjęć?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

HDR uzyskuje się składając dwa zdjęcia naświetlanie inaczej. Przy czym jeżeli oba zdjęcia są rozmazane itd. to soft może głupieć i wychodzi to źle, albo na właśnie jakiś problem z uzyskaniem określonych parametrów naświetlania.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MrProLock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eles86

Po 1.5 roku testowania aparatu myślę ,że jest po prostu kiepski... Przy gorszym oświetleniu zdecydowanie zaczyna świrować i jakość spada diametralnie bardziej niż u konkurencji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Draco73

Bez plastikowej szybki też robi zakurzone zdjęcia (nie mogę uwierzyć że zdzierskie serwisy za odklejenie kawałka plasitku i wydmuchanie kurzu krzyczą sobie 60zł). Pozostaje wymiana modułu, i to juz lepiej oddac serwisom, bo bawienie się z odklejaniem ekranu to ryzyko spore chyba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

@up

częstym i powtarzalnym problemem u samsunga (wliczając w to flagowce) jest problem z robieniem zdjęć przy słabym naświetleniu - niestety, jak to kolega zauważył wyżej, im więcej się zdjęć robi i używa czasu, tym z czasem jeszcze bardziej tracą one na jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73
    Napisano (edytowane)

@Adrian Nyszko

Na Twoim miejscu dodałbym telefon do jakiegoś serwisu samsunga, oni używają orginalnych części i zrobią Ci to profesjonalnie.

A jak pójdziesz do serwisu co prowadzi pan Kazio który naprawia telefony hobbystycznie i sprowadza części z Chin to wiadomo jak Ci zrobi.

Wstawi tani chiński moduł i znowu będziesz miał kiepskie zdjęcia.

Wysłane z mojego SM-G900F

Edytowane przez Draco73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Draco73

Tyle że w autoryzowanym serwisie samsunga za takie coś chcą niebotyczne 300zl, a w takim Tele-Star KOM 130zl i niby tez orginalne, chociaz i orginalne częsci też z Chin i po pewnym czasie takie obiektywy robią coraz słabsze zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73
    Napisano (edytowane)

Orginalna cześć wyprodukowana w np. w Chinach a tani zamiennik który ma co najwyżej zbliżone parametry to czasem wielka różnica.

Skąd pewność że koleś z komisu wstawi orginalna cześć. Skoro dla niego bardziej opłacalne jest wstawienie jak najtańszej części.

No ale możesz spróbować.

Mój telefon ma już 2 lata i nie zauważyłem żeby robił gorsze zdjęcia.

ba238dc2bccd61164a74830bc3ec8aaa.jpg219d3683601245b4703fe818aee027bc.jpgc88d4967e9f113e2f1f8a29d81e34b60.jpg0810f3c2a0952727a27300571de74889.jpg6bd01840295fdda5afba01c6f2292b66.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F

Edytowane przez Draco73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    icemac

fotki wychodzą jak zwykle

fhidHUu.jpg

LX2J1c8.jpg

czyli przy dobrym oświetleniu dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej!

Kilka dni temu kupiłem sobie na Allegro Samsunga Galaxy s5 gdyż w moim s4 rozlał się wyświetlacz. Aparat w tym telefonie miał być najwyższej klasy i zdjęcia miały być śliczne tymczasem wydaje mi się,że coś jest nie tak. Czytałem przypięty temat odnośnie aparatu w tym telefonie z forum ale wszystkie zdjęcia są już z dropboxa usunięte więc nie mam jak porównać swoich. Chodzi o to,że gdy robiłem zdjęcie Galaxy s4 na full automacie to mogłem zdjęcie przybliżać na prawdę potężnie i było one cały czas ostre,wyraziste,dodatkowo kolory był przepiękne. Tutaj mam wrażenie,że telefon ma takie kolory bez wyrazu a po przybliżeniu zdjęcia stosunkowo niedużo już zaczynają pojawiać się piksele. Nie wiem czym jest to spowodowane ale nie wydaje mi się,że zdjęcie wykonane tak wychwalanym aparatem powinno tak wyglądać. Przykład w załączniku.

http://ifotos.pl/zobacz/201608121_apahsap.jpg

Ma ktoś na to radę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nakess

Wszystko zależy od oświetlenia, na pewno jak zrobisz zdjęcie w lepszym świetle to będzie wyglądać lepiej i będzie miało więcej szczegółów.

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi