Skocz do zawartości
Koller

Ile miejsca zajmują programy?

Rekomendowane odpowiedzi

Koller

Witam. Jeśli instalka (gry,aplikacji) ma np 8,2mb to czy po zainstalowaniu również tyle zajmie w pamięci telefonu? Czy nagle się rozszerzy do 20 mb np jakimś sposobem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lanc

Czasami się trochę powiększa (ponieważ gry ściagane z marketu są często skompresowane) + zawsze dochodzą dane aplikacji (save/ustawienia), które zajmują jakieś 4kB-500kB (w zależności od aplikacji). No i taka dziwna sprawa, że podczas instalacji gry zajmującej np 15MB wymagane jest jakieś 40MB wolnego miejsca na telefonie. Oczywiście po instalacji gra zajmuje np te 20MB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taka dziwna sprawa, że podczas instalacji gry zajmującej np 15MB wymagane jest jakieś 40MB wolnego miejsca na telefonie

I to chyba jest najbardziej irytujące O_o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lanc

Czy ja wiem...

Jak masz partycję ext na karcie pamięci o rozmiarze np 500-600MB to generalnie trudno jest ją zapełnić do końca. Do tego wtedy dalvik i data siedzi w pamięci telefonu tak więc na karcie pamięci mamy same .apk ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak masz partycję ext na karcie pamięci o

No właśnie jak mam partycje, a ja jade na stockowym 2.2 i dalej się łudzę że jak wejdzie 2.3 to bedzie miał możliwość wyboru miejsca docelowego instalacji gier i app

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lanc

Docelowo to duże apki instalują się od razu na SD (froyowe app2sd). Tak mają np wszystkie Angry Birds i taka gierka Cordy. Przeglądarki duże tez od razu się instalują na SD (Opera Mobile / Firefox).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi