Skocz do zawartości
netzik66

Szyfrowanie i odszyfrowanie tekstu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć przykładu w javie na zaszyfrowanie i odszyfrowanie wprowadzonego tekstu za pomocą ustawionego hasła (metoda md5 itp lub inna własna) Może ktoś się spotkał z podobnym problemem i jest w stanie podać link do strony. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdz algorytmy AES i RSA.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MD5 to funkcja tworzenia skrótu. Dane potraktowane funkcją MD5 nie mogą być rozszyfrowane, a jedynie może być sprawdzona ich zgodność ze skrótem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sdk

Na stronie http://www.javamex.com/tutorials/cryptography/index.shtml jest kurs kryptografii w Javie - szyfrowanie symetryczne, asymetryczne, generowanie klucza na podstawie hasła, suma kontrolna itp. Jednak mam z nim pewien problem, który nie został tam wytłumaczony. Podczas szyfrowania następuje konwersja String na byte[], podczas odszyfrowywania w drugą stronę - i to działa prawidłowo. Chciałem w ten sam sposób przekonwertować szyfrogram (również przechowywany w tablicy byte[]), aby otrzymany ciąg znaków można było np. wysłać SMS-em nie ryzykując, że operator albo ktoś inny go odczyta. Jednak okazało się, że po takiej zamianie (na razie bez wysyłania, tylko poprzez utworzenie nowych zmiennych) odszyfrowany tekst nie zgadza się z oryginałem. Proszę o pomoc.

Edytowane przez sdk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi